Nvidia GTX 1170’in özellikleri sızdı


Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Kaynak: Pc world

Nvidia’nın Turing kod adıyla satışa çıkacak olan 11 serisi ekran kartlarından olan GTX 1170’in özellikleri sızmış durumda.GTX 1170’in özelliklerine değinecek olursak GT104 kod adlı GPU 400 mm² çip alanında 2688 adet CUDA çekirdeği, 168 adet doku birimi ve 64 adet de ROP ünitesi sunacak. 256 bitlik bellek veri yolu desteği sunan kartın 8 ve 16GB GDDR6 bellek kapasiteleri ile satışa çıkması bekleniyor.

Taban frekansı 1.5 GHz ve tepe frekansı 1.8 GHz olması beklenen GT104’e eşlik edecek belleklerin de 12 Gbps değerine sahip olması bekleniyor.Bu zamana kadar teknik özelliklerinden bahsettiğimiz kartın da biraz performansından bahsedelim ve keyfimiz yerine gelsin. GTX 1170 kartının performasının GTX 1080Ti seviyesinde olması bekleniyor. Bu performans değerlerinin tabii ki stok değerlerde olduğunu da söylemekte yarar var. Diğer ekran kartı üreticileri çeşitli hız aşırtmalarla GTX 1080Tİ kartından daha performanslı bir GTX 1170’i bize sunabilirler.

GTX 1180 ekran kartının Temmuz ayında, GTX 1170 ekran kartının ise bir kaç hafta sonra Ağustos ayında satışa çıkacağını da bildirelim. Fiyat olarakta 500 Dolar seviyesinde olması bekleniyor.

..
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
O reis geri dönmüşsün .
 
  • Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt