Nuri Şahin: Oynamak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nuri Şahin: Oynamak istiyorum
A Milli Futbol Takımımız'ın yıldızı Nuri Şahin, NTV Spor'a konuştu. Nuri, iyi bir başlangıç yaptığı Bundesliga sezonunu ve milli takımın Almanya sınavını değerlendirdi.


EURO 2012 Elemeleri'nde A Grubu’ndaki 3. maçında Cuma günü Almanya ile karşılaşacak A Milli Takım'ın yıldız oyuncularından Nuri Şahin, NTV Spor'a konuştu.
Özgür Buzbaş'ın sorularını yanıtlayan Dortmund’lu yıldız, öncelikle Bundesliga'daki başarılı performansını değerlendirdi. Golleri ve asistleriyle ön plana çıkan Nuri, bu performansını devam ettirmek istediğini belirtirken, "Hem benim hem takımım açısından şu an herşey iyi gidiyor. Ligin zirvesindeyiz, inşallah böyle de devam eder. Başladığımız gibi bitirmek istiyoruz" dedi.
Almanya sınavının 6 puan değerinde olduğu görüşünü dile getiren milli futbolcu, "Kaliteli 2 futbol ülkesi karşı karşıya gelecek. Almanya’yı yenersek bizim için rahat olur. Küçük ülkelere karşı da puan kaybı yaşamazsak EURO 2012’ye gideriz diye düşünüyorum" diye konuştu.

Nuri Şahin, maçın Berlin'de oynanacak olmasını, Türk taraftarlar açısından olumlu bulduğunu vurgularken, "Eminim statta Türkler daha fazla olacak. Umarım hem Türkler hem Almanlar için örnek bir maç olur. Beraber yaşama adına güzel bir gösterge olur" dedi.
Almanya’nın bireysel yeteneklerinden ziyade, takım oyunuyla dikkat çektiğini savunan Nuri, "Almanya takım oyununu çok iyi oynayan bir ülke. Mesut gibi göze batan oyuncuları olsa da yedekleriyle birlikte çok kaliteli bir ülke" dedi.
Genç oyuncu, Almanya karşısında forma giymek istiyor ve bunun için teknik direktör Guus Hiddink'ten görev bekliyor. Nuri Şahin, konuyla ilgili olarak, "Ben elimden geleni her zaman yapıyorum. İnşallah her futbolcu gibi oynamak isterim ama tabi ki hocamızın takdiri. Önemli olan 3 puan, kimin oynayacağı önemli değil, ama dediğim gibi ben böylesine özel anlam taşıyan bir maçta oynamak isterim" diyerek sözlerini tamamladı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer KonularÜst Alt