NTLDR Eksik Hatası Nasıl Giderilir ? Bana bilgi verebilecek varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
karizma_007_07

karizma_007_07

Üye
    Konu Sahibi
NTLDR Eksik Hatası Nasıl Giderilir ? Bana bilgi verebilecek varmı?
Merhaba arkadaşlar ben laptopuma format atarken cd takıldı kur dsyalrını kopyalarken %57 de takıldı cd yi çıkardım taktım çalışmadı,kapattım açtım bilgisayarı,NTLDR Eksik yeniden başlatmak için ctrl+alt+delete ye bas der basarım olmaz yine başlar cd içine girer okumaz,haftalardır bunu aradım kayda değer bi şey bulamadım,cdyi boot etmiyo,boot olmuyo bilgisayar,tamirciye götürdüm at çöpe bunu olmaz der,napmalıyım?laptop elimde kaldı lütfen yardım edin?LAPTOP MARKASI: COMPAQ N800V nasıl yapabilirim? ek cd rroomm usb liyi de okumadı adam bütün parçalrı değiştirmiş,olmamaış işlemci veanakart hriç değiştirmedi çok para ister bilgisayarın 3 katı dır parçaları,bu konuda bilgisi olna varsa ona minnettar olacağım lütfen ama lütfen,hayat mebat meselesi,......!!!!!!!!!!!!!!!!:ağlarım::ağlarım::vur:bangin::bangin:

yasininyeri

yasininyeri

Üye
Bu duruma sebep olan muhtemel durumlar şunlar olabilir:

1. Bilgisayar boot edilemeyen bir kaynaktan açılmaya çalışılıyor olabilir. Bios'tan başlangıç durumu kontrol edilmelidir.
2. NTLDR ve/veya NTDETECT.COM dosyaları zarar görmüş olabilir.
3. boot.ini dosyasındaki ayarlar bozulmuş olabilir.
4. Yeni bir harddisk sisteme eklenmiş olabilir.
5. Harddisk Sistem tarafından algılanmıyor olabilir. Bunun için Bios'a bakılmalı.
6. Boot sektör veya master boot kayıtları bozulmuş olabilir.
7. İşletim sisteminiz bozulmuş olabilir (Win XP veya Win 2000)
8. IDE kablosunda problem olabilir.

NTLDR veya NTDETECT.COM dosyasının bozulması durumunda (işletim sistemi olarak Win XP) yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağım:

1. Bootable Win Xp Cdsini Cd-Rom'a yerleştirin
2. Başlangıcı Bios'tan Cd-Rom olarak gösterin
3. Normal Windows kurulumu yapar gibi devam edin
4. Windows Xp'nin kurulum menüsü geldiğinde Onarımı seçin (R)
5. Kurulum ekranında karşınıza çıkan seçeneklerden "1" seçin
6. Administratör şifrenizi komut satırından girerek enter tuşuna basın.
7. Eğer sisteminizdeki harddisk 2 partiondan oluşuyorsa C ve D gibi ve Cd-Rom da E ise, işletim sistemi de C de ise:

copy e:\i386\ntldr c:\ (entera bas) copy e:\i386\ntdetect.com c:\ (entera bas)

8. Yukarıdaki komutları sırasıyla yazarak çalıştırdğınızda 2 tane dosyanın C'ye kopyalandığını göreceksiniz.

9. Cd'yi cd-Rom'dan çıkarın ve sistemi yeniden başlatın.

Windows'unuzun geri geldiğini göreceksiniz.

karizma_007_07

karizma_007_07

Üye
    Konu Sahibi
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,fakat bilgisayar boot edilmiyor ve biosa girilemiyor her tuşudenedim olmadı,laptopun Markası dediğim gibi :Compaq N800v . boot edilse veya biosa girse,dediklerinizi uygulacağım fakat girmiyor,sounumformat atarken cd takılı kaldı ve cd yi çıkarıp tekrar soktum çalışmadı bende kaattım tekrar açtım ve NTTLDR Eksik Yeniden başlatmak için CTRL+ALT+DELETE tuşuna basınız diyor,biosa girilmiyor,cdyi içine alır fakat boot etmez,biosa girse yapacam.Bu ntldr dosyası bozulmadı,kurulumda,yüklenmedi ondan ,kurulumdayken dosyaları kopyalarken %57 de takıldı ve dediklerim oldu.Bu bilgisayar markasıile ilgili teknik servisi bulamadım. ve dedikleriniz hariç ne yapabilirim?Çünkü bunları yapabilmem için,boot etmesi lazım vve biosa girilmiyor.Sadece açılışta F10 a bas der,2 seçenek yazar başka bi şey yapmaz ve yeniden başlat der,EĞer kendimi anlatamadıysam,banafaceni pm at veya ben sana atayım olanları bir daha anlatayım :D :ağlarım: :ağlarım: :ağlarım:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt