Notebook um çok ısınıyo kasma yapmaya başladı ve geç açılıyor

 • 28 Ağustos 2014
 • 589 Okunma
 • 9 Cevap

 1. 7 8 ay önce Windows 8 yükledim Windows 7'ye göre çok hızlıydı ama şuan hem ağırlaştı hem kasmaya başladı hem ısınmaya acaba sorun nedendir ne önerirsiniz?

  Notebook:HP Pavilion dm1-1010ef
  İşlemci: Intel Celeron Dual-Core SU2300
  Grafik kartı:Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD
  Görüntü: 11.6 inç, 16:9, 1366x768 piksel
  Ağırlık: 1.5kg
   


  Yazan: mrtlyns
 2. Kardeşim 7-8 ay uzun bir süre. Bana kalırsa laptop un içini iyice temizle ve işlemci macununu yenileyebilrsen bi güzel yenile. Daha sonra windows a bi format at bişey kalmayacağını temin ederim. Ben laptopumun içini açıp her hafta temizliyorum fanı. 7-8 ay dayanamam
   
 3. sen en iyisi format at kesın cozüm
   
 4. Isınma sebebi büyük ihtimalle fan tıkanıklığı ve macun azalmasıdır format sadece hızlandırır ısınmaya etki etmez ki
   
 5. Aynen dedıgınde haklısın ama ışi yapmak tecrube ıster
   
  mrtlyns bunu beğendi.
 6. aynen işlemcinin metal soğutucusunu değiştir.termal macunları yenile yapmasını bilmiyorum zarar veririm dersen bilen birine yaptır bir de öyle dene bu arada sıcaklık kaç dereceye çıkıyor.?
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  mrtlyns bunu beğendi.
 7. sıcaklığın kaç derece olduğunu bilmiyorum ama eli 2 3 saniye tutunca yakacak kadar ısınıyor 4 senellik notebook hiç iiçi açılıp temizlenmedi açıp temizlemeye tırstım zaten gerekte yoktu yani saatlerce şarjda bile kullanmışlığım vardır bu son 1 hafta acaip ısınmaya başladı temizlemeyi denicem macun değiştirmeyi bilmiyorum nasıl bişi olduğunu geçmezse macunuda değiştiririm :D çok teşekkür ettim yardımlarınız için
   
 8. macun o kadar önemli değilde (kurulmuşsa o ayrı) kesinlikle temizle ama...
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  mrtlyns bunu beğendi.
 9. Bence de kardeşim macunu ikinci plana atabilirsin ama kesinlikle temizleme ihtiyacı vardır. Hatta kanıt olarak şöyle göstereyim. Eline bir ıslak mendil al ve fanın üzerine bırak sonra hızla içine çek bi kaç kere tozu görürsün o zaman :D Aynı şekilde içeri üfle ve delikten çıkan toza bak :D Neyse sen bi speedfan programı ile sıcaklık ölçüp yazsana. Belki şu an 100 derece olmuştur parçalar yanmak üzeredir (allah korusun)
   
 10. mrtlyns bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 01:21