Notebook um çok ısınıyo kasma yapmaya başladı ve geç açılıyor

Sponsorlu Bağlantılar

mrtlyns

mrtlyns

Üye
    Konu Sahibi
Notebook um çok ısınıyo kasma yapmaya başladı ve geç açılıyor
7 8 ay önce Windows 8 yükledim Windows 7'ye göre çok hızlıydı ama şuan hem ağırlaştı hem kasmaya başladı hem ısınmaya acaba sorun nedendir ne önerirsiniz?

Notebook:
İşlemci: Intel Celeron Dual-Core SU2300
Grafik kartı:
Görüntü: 11.6 inç, 16:9, 1366x768 piksel
Ağırlık: 1.5kg

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeşim 7-8 ay uzun bir süre. Bana kalırsa laptop un içini iyice temizle ve işlemci macununu yenileyebilrsen bi güzel yenile. Daha sonra windows a bi format at bişey kalmayacağını temin ederim. Ben laptopumun içini açıp her hafta temizliyorum fanı. 7-8 ay dayanamam

Hasand.

Hasand.

Üye
sen en iyisi format at kesın cozüm

Hasand.

Hasand.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: mrtlyns
007wolverine

007wolverine

Üye
aynen işlemcinin metal soğutucusunu değiştir.termal macunları yenile yapmasını bilmiyorum zarar veririm dersen bilen birine yaptır bir de öyle dene bu arada sıcaklık kaç dereceye çıkıyor.?

• Beğen
mrtlyns

mrtlyns

Üye
    Konu Sahibi
sıcaklığın kaç derece olduğunu bilmiyorum ama eli 2 3 saniye tutunca yakacak kadar ısınıyor 4 senellik notebook hiç iiçi açılıp temizlenmedi açıp temizlemeye tırstım zaten gerekte yoktu yani saatlerce şarjda bile kullanmışlığım vardır bu son 1 hafta acaip ısınmaya başladı temizlemeyi denicem macun değiştirmeyi bilmiyorum nasıl bişi olduğunu geçmezse macunuda değiştiririm :D çok teşekkür ettim yardımlarınız için
aynen işlemcinin metal soğutucusunu değiştir.termal macunları yenile yapmasını bilmiyorum zarar veririm dersen bilen birine yaptır bir de öyle dene bu arada sıcaklık kaç dereceye çıkıyor.?

007wolverine

007wolverine

Üye
macun o kadar önemli değilde (kurulmuşsa o ayrı) kesinlikle temizle ama...

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Bence de kardeşim macunu ikinci plana atabilirsin ama kesinlikle temizleme ihtiyacı vardır. Hatta kanıt olarak şöyle göstereyim. Eline bir ıslak mendil al ve fanın üzerine bırak sonra hızla içine çek bi kaç kere tozu görürsün o zaman :D Aynı şekilde içeri üfle ve delikten çıkan toza bak :D Neyse sen bi speedfan programı ile sıcaklık ölçüp yazsana. Belki şu an 100 derece olmuştur parçalar yanmak üzeredir (allah korusun)

Üst Alt