Telefon Tavsiyesi Note 4'mü, S6'mı Almalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

rodinatr

rodinatr

Üye
Bende note4 almayı düşünüyorum ama pek sıcak bakmıyorum s6 daki gibi parmak izi okuyucusu olsaydı bir dakika durmazdım. Çok büyük bir eksiklik bence
Bende note4 almayı düşünüyorum ama pek sıcak bakmıyorum s6 daki gibi parmak izi okuyucusu olsaydı bir dakika durmazdım. Çok büyük bir eksiklik bence

Enes

Enes

Üye
Arkadaşım kullanıyor sorun olsa yakınırdi herhalde hiç duymadım.
bir çok şikayet var ve note 4 de yoğunlaşmış durumda aklıma takıldı 1 kere cihazı çok severken şimdi soğudum diyebilirim

• Beğen
Tepkiler: rodinatr
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
bir çok şikayet var ve note 4 de yoğunlaşmış durumda aklıma takıldı 1 kere cihazı çok severken şimdi soğudum diyebilirim
Olabilir de karar sizin 2000 tl verip pişman olmakta var işin ucunda :)

rodinatr

rodinatr

Üye
Şuan işlemci ekran ram uyumu g4 te gibi

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
S6 ile ilgili biraz bilgi vereyim;
1 saatte şarj oluyor, yoğun kullanimda 6 saat civarı ekran veriyor günlük kullanimda 3,5 - 4 saat civarı ekran kullanımı oluyor. Şarjda kullanınca çok ısınıyor. Kamerası sorunsuz (bana gore)
Parmak izi kilidi sorunsuz.
Tema yükleyerek bütün arayüz ve uygulamalar değişiyor.
Kasma donma vs yok.
Performans gayet iyi.
Görsel olarakta Note4 ve S5 göre göre çok çok iyi bir görünüme sahip ön arka cam metal kasa vs...
Ram tüketimi bildiğin gibi ama o konudada sorun yok cihaz kendisi ram yönetimini hallediyor.
Bende S6 da artık karar kıldım o kadar araştırmadan sonra. S6 da tek canımı sıkan olay hafıza kartı desteği olmaması şu an. O kadar özellik var hafıza kartını neden kaldırırlar anlamadım. 32 GB ile 64 GB arasında çok büyük fark var. O arada ki 32 GB için o kadar farkı ödemek mantıklı değil. O yüzden 32 GB versiyonunu almayı düşünüyorum.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bende S6 da artık karar kıldım o kadar araştırmadan sonra. S6 da tek canımı sıkan olay hafıza kartı desteği olmaması şu an. O kadar özellik var hafıza kartını neden kaldırırlar anlamadım. 32 GB ile 64 GB arasında çok büyük fark var. O arada ki 32 GB için o kadar farkı ödemek mantıklı değil. O yüzden 32 GB versiyonunu almayı düşünüyorum.
32 gb bence iyi ve yeterli :)
Nereden alacaksın?

byAndroid

byAndroid

Üye
1080p çek yetmezmi?

byAndroid

byAndroid

Üye
4 k nerde oynatcan?
Sanki bana aksiyon sahnesi çekiyor :D

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
32 gb bence iyi ve yeterli :)
Nereden alacaksın?
Aveadan alirim buyuk ihtimal
4K ile video cekmem zaten. Ne gerek var? Zaten cok fazla video cekmem genelde hep resim. Ayrica 4K da fps orani dusuk oluyor en fazla 1080p ile cekerim ama 720p bile ideal bence.

PriZm

PriZm

Üye
4K da fps oranı nasıl düşük oluyor? 30 fps/s işte gayet normal.

Ayrıca 4k çözünürlükteki detayları görmek için illa 4K panele gerek varmış gibi bir yanlış anlama var. 4K da çekilen videodaki bitrate her daim 1080P den yüksek olacaktır. Videoya zoom yapılınca daha fazla detay olması ve ağır çekim için en ideali olduğu gerçeği de var tabi.

60 fps 1080P modunda ise görüntü kalitesi 1080P-720P arası birşey oluyor.

csbaz

csbaz

Üye
Aveadan alirim buyuk ihtimal
4K ile video cekmem zaten. Ne gerek var? Zaten cok fazla video cekmem genelde hep resim. Ayrica 4K da fps orani dusuk oluyor en fazla 1080p ile cekerim ama 720p bile ideal bence.
Aveadan alırsan h yani 3g modeli olmamasına dikkat et.H verirlerse CQ yani 4g modelini iste.

mertyegin57

mertyegin57

Üye
note 4

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Aveadan alırsan h yani 3g modeli olmamasına dikkat et.H verirlerse CQ yani 4g modelini iste.
S6 da oyle bir durum yok sanirim. Ama bayide baktigimda G920FQ yaziyordu
SM-G920F (Uluslararası- Avrupa)
SM-G920I (Uluslararası/Asya-Hindistan, Singapur, Avustralya, US, Latin Amerika, vs.)
SM-G9200 (Çin – Dual SIM)
SM-G9208 (Çin)
SM-G9209 (Çin)
SM-G920K (Kore)
SM-G920L (Kore)
SM-G920S (Kore)
SM-G920T (T-Mobile)
SM-G920R4 (US Cellular)
SM-G920T1
SM-G920W8
SM-G920W8 (Kanada)

Ben bu listeyi buldum G920FQ icin bir bilgi yok. Sammobile de de bulamadim. G920FQ Turkiye icin olanimi acaba?

byAndroid

byAndroid

Üye
Q eki Turkiye dogrudur

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Q illeti Note 3 te başladı halen daha devam ediyor.

Üst Alt