Note 4 telefonumu iPhone 6 yada 6+ ile takas etsem mi?

Sponsorlu Bağlantılar

SkywaLKing

SkywaLKing

Üye
    Konu Sahibi
Note 4 telefonumu iPhone 6 yada 6+ ile takas etsem mi?
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2-3 ay kadar önce Avea'dan faturama ek Note 4 (beyaz) aldım kırılmaz ekran yaptırdım + komple kaplamalı kılıf aldım. Daha telefonun masaya sert konmuşluğu bile yok o derece sorunsuz ve temiz bir telefon. Faturası, orijinal kutusu, kulaklığı ve kalemi her şeyi ile olduğu gibi muhafaza bir şekilde durmaktadır.

Bu telefonu almadan önce hep kafamda iPhone 6 plus vardı ama o dönem döviz artışından dolayı çok fazla fiyat çıkıyordu alamadım o yüzden. Şuan ki takas etmemde ki mantık budur. Ayrıca iphone telefonlara ilgim arttı. Bundan öncesinden android kullandım hep S3 sonrasında HTC Desire 820 ve en sonda Note 4.

Bir yandan telefonuma kıyamıyorum Tertemiz ve özellikleri kim ne derse desin iPhone 6s den daha iyi. Çekimi olsun, ram'i olsun, 4k video desteği olsun vs. vs. Size sormak istediğim şey;

Acaba Note 4 telefonumu iPhone 6 plus ile takas etmeli miyim?
Kafa kafaya bir takas olur mu? (Üç aşağı beş yukarı önemli değil halledilir.)
Android den iOS'a geçersem ne tür sıkıntılar yaşarım?

Herkese şimdiden fikirleri ve ilgisi için teşekkürlerimi sunuyorum. <3 Ayrıca modaretör arkadaşlar kusura bakmasın bu sorum ile ilgili bir kategori göremedim bende buraya açtım. Sorum Var türünde bir kategori varsa sizden ricam mesajımı oraya taşımanız. Teşekkürler.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Çok uzun zamandır iPhone kullancısıyım, artık EDGE modellerinden birisini tercih etmeliyim diye düşünüyorum. Ancak bu düşüncemin yanı sıra iPhone 6 Plus'ta tercihlerim arasında yer alıyor. Yani EDGE yada yeni iPhone modellerinden birisini Note 4'e değişebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: SkywaLKing
SkywaLKing

SkywaLKing

Üye
    Konu Sahibi
Çok uzun zamandır iPhone kullancısıyım, artık EDGE modellerinden birisini tercih etmeliyim diye düşünüyorum. Ancak bu düşüncemin yanı sıra iPhone 6 Plus'ta tercihlerim arasında yer alıyor. Yani EDGE yada yeni iPhone modellerinden birisini Note 4'e değişebilirsin.
Android değilde hocam iphone düşünüyorum aslında. Zaten Android olacaksa note 4 candır :) bende plus düşünüyorum ama bilemedim

askımm

Üye
Sistem olarak farkli katagori deler yanliz android özgür braz olaya sistem olarak bak biraz kalite yönden bakma iki cihazda cok iyi 1 iphone fyati kolay kolay dusmez yazilim destegi var stabil bi sistem macera aramam diyosan alisirim vea onceden iphone kullandim diyosan gec bnce ama hic kullanmadim diyosan alisamaya blirsin .. Söyliyeyim ben ..:)

• Beğen
Tepkiler: SkywaLKing
SkywaLKing

SkywaLKing

Üye
    Konu Sahibi
Sistem olarak farkli katagori deler yanliz android özgür braz olaya sistem olarak bak biraz kalite yönden bakma iki cihazda cok iyi 1 iphone fyati kolay kolay dusmez yazilim destegi var stabil bi sistem macera aramam diyosan alisirim vea onceden iphone kullandim diyosan gec bnce ama hic kullanmadim diyosan alisamaya blirsin .. Söyliyeyim ben ..:)

Hiç kullanmadım ama kullanmakta istiyorum, havası farklı geliyor. Daha doğrusu sistemin havası ;) Bir de şöyle ki mesela takas edersem iphone ile dediğiniz gibi fiyatta sıkıntı yaşamam yine elden çıkartabilirim vs. ama Samsung her gün telefon çıkartıyor ve fiyatlar aldığın fiyatlarla hiç bir olmuyor. O yüzden takas ettiğimde pişman bile olsam rahat elden çıkartabilirim yada yine takas edebilirim diye düşünüyorum.

askımm

Üye
Yani o konuda haklisin yani gec ozman:) denemis olursun birde ios kulalann eskiden bri flan brakamio yani :) bnim kardesim iphone den baksa bse bilmez :)

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Kardeş iOS Android e Göre Daha Kaliteli Bir Kullanım Hissi Veriyor İnsana. Yani Akıcılık Mükemmel ( iOS 9 Daha Oturmadığı İçin Söylediğimin Dışında... ) İlk Başlarda Çok Sade ve Zevksiz Gelir Sana. Ama Zamanla Alışınca Seversin. Alışamazsan da Sorun Değil ; iPhone Fiyatları Düşmez Android Kadar. Baktın Olmuyor, Satıp Android Bir Telefon Alırsın. Ama Kesinlikle iOS'u Denemeni Tavsiye Ederim ;)

SkywaLKing

SkywaLKing

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş iOS Android e Göre Daha Kaliteli Bir Kullanım Hissi Veriyor İnsana. Yani Akıcılık Mükemmel ( iOS 9 Daha Oturmadığı İçin Söylediğimin Dışında... ) İlk Başlarda Çok Sade ve Zevksiz Gelir Sana. Ama Zamanla Alışınca Seversin. Alışamazsan da Sorun Değil ; iPhone Fiyatları Düşmez Android Kadar. Baktın Olmuyor, Satıp Android Bir Telefon Alırsın. Ama Kesinlikle iOS'u Denemeni Tavsiye Ederim ;)

Oturaklı ve kaliteli geliyor havası var hocam. Hep android kullandığım için iphone menüsü görselliği filan daha şık ve değişik geliyor. Bakalım bi ilan verip takas isteyen var mı yoklayayım ;) Peki iphone 6 mı yoksa iphone 6 plus mı? iPhone 6 özellikleri düşük geldi, gerçie iPhone 6 plus da düşük Note 4'e göre ama yine büyük ekran filan.

Yani o konuda haklisin yani gec ozman:) denemis olursun birde ios kulalann eskiden bri flan brakamio yani :) bnim kardesim iphone den baksa bse bilmez :)

Evet hocam bi ilan bırakacağım. Bir de hangisi daha iyi olur iphone 6 mı yoksa iphone 6 plus'mı?

askımm

Üye
Bnce noteden gecince plus al derim :) nrmal kcuk geleblir ...:)

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Plus Almanı Tavsiye Ederim. Şarj Konusunda Çok İyi.

SkywaLKing

SkywaLKing

Üye
    Konu Sahibi
Bnce noteden gecince plus al derim :) nrmal kcuk geleblir ...:)

Fiyatları ne hocam ortalama ikinci elde? Yani Note 4 ile kafa kafaya denk gelir mi?

Plus Almanı Tavsiye Ederim. Şarj Konusunda Çok İyi.

Bence de öyle, özellik olarak da Note 4'e biraz yakın üç aşağı beş yukarı. Fiyatları ne hocam ortalama ikinci elde? Yani Note 4 ile kafa kafaya denk gelir mi?

furkankaya585597

Üye
Ben senin yerinde olsam sıfır olarak aldığım ve çok iyi kullandığım bir telefonu ne olursa olsun nasıl kullanıldığını bilmediğim bir telefonla değiştirmem. Ancak şu konuda var. Hiçbir zaman bir iPhone'u diğer telefonlara değiştirmem. Bu benim tercihim. Eğer telefonu telefon gibi kullanmak istersen iPhone'dan iyisi yok. Ama bilgisayar gibi de kullanmak istersen Note 4 çok daha iyi.

Üst Alt