Telefon Tavsiyesi Note 2 mi HTC One mı?

Sponsorlu Bağlantılar

furkey

Üye
Babamın almanyada aylarca kalma gibi bir durumu yok, zaten ucuz olduğu için ordan aldırıyorum Türkiyede o kadar para vermem :)

- - - Eklendi - - -

s4 aldırabilirsem s4 aldıracağım ama alamazsam herhalde htc one gibi, teşekkürler yorumlar için :)

Artık 200 lira en fazla 300 lira fazla veriyorsun Türkiye den alınca. Normalde tamam daha ciddi kazançların oluyordu ama şimdi yurt dışından getirilen telefonlara bile bir sürü vergi getirince pek bi olayı kalmadı. S4 istiyorsan bekle Türkiye den de olsa s4 al derim. Yoksa 200-300 lira az para vereceksin diye 2-3 sene keşke demekten iyidir

cyber518

cyber518

Üye
    Konu Sahibi
Artık 200 lira en fazla 300 lira fazla veriyorsun Türkiye den alınca. Normalde tamam daha ciddi kazançların oluyordu ama şimdi yurt dışından getirilen telefonlara bile bir sürü vergi getirince pek bi olayı kalmadı. S4 istiyorsan bekle Türkiye den de olsa s4 al derim. Yoksa 200-300 lira az para vereceksin diye 2-3 sene keşke demekten iyidir

Yok dostum dediğin gibi değil işte. Örneğin htc one Burda 2000-2200 civarı iken bana ordan 1200 liraya gelcek. Az mı? Ayrıca ordan alsam ne farkı olacak onu anlayamadım

furkey

Üye
Yok dostum dediğin gibi değil işte. Örneğin htc one Burda 2000-2200 civarı iken bana ordan 1200 liraya gelcek. Az mı? Ayrıca ordan alsam ne farkı olacak onu anlayamadım

Oha o zaman ciddi fark varmış :) ben 2000 lira tahmin ediyorum htc one i oradan 1200 liraya almak, 100 liradan fazla gümrük vergisi ve 159 lira civarında bi kayıt masrafı var. Ama bu kadar ucuza geliyorsa almanyadan alabilirsin tabii

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Oha o zaman ciddi fark varmış :) ben 2000 lira tahmin ediyorum htc one i oradan 1200 liraya almak, 100 liradan fazla gümrük vergisi ve 159 lira civarında bi kayıt masrafı var. Ama bu kadar ucuza geliyorsa almanyadan alabilirsin tabii

pasaport kayıt vergisi 115TL gsm bayileri de kayıt icin 10-20TL arası ücret alıyor. Toplamda 130TL gibi bir masrafı var pasaport kaydının.

furkey

Üye

pasaport kayıt vergisi 115TL gsm bayileri de kayıt icin 10-20TL arası ücret alıyor. Toplamda 130TL gibi bir masrafı var pasaport kaydının.

Türkiye ye sokarken gümrükte de 100 lirayı aşkın alıyorlar sanırım? Ben öyle duydum en azından

enes-1907

enes-1907

Üye
Stock haliyle s3 te kasmaz note 2 de. Bu iki cihazın hızlarını karşılaştırmak için ancak benchmark testi gerekli. Yani profesyonel bir kullanıcı bile çok zor anlar aradaki farkı. Ondan işlemci farkını ben çok kaale almıyorum. S-pen e gelecek olursak dediğim gibi spen için defter kadar büyük (yani en az 8") bir cihaz lazım. Gesture desen s3 ten farklı gesture ler var note 2 de de ben mi bilmiyorum? :/

- - - Eklendi - - -

Sanırım muhteşem medyumluk yeteneklerinle tahmin ettin spen hakkında birşey bilmediğimi. Ama evet biliyorum. Ve hala tezimi savunuyorum: S peni tam verimle kullanmak için daha büyük bir ekran (8" en az) şart.

1 gb ramli telefon ile 2 gb ramli telefonları yüksek zorlama derecesinde kullandığında farkı görürsün. Dediğim gibi sadece uygulama geçişlerinde 3-5 sn fark ediyor. O da 5-6 tane uygulamayı filan aynı anda açarsan. (tabii uygulamaların ramde kapladığı alana göre değişir.) Ha bu demek olmuyor ki 1 gb ram ile 2 gb ram aynı şey. Ama abarttığınız kadar da bir fark yok demeye çalışıyorum...
1gb ram ile 2 gb ram aynı değil buna açıklık getireyim.android işletim sistemi rami en çok sömüren işletim sistemidir snde iyi biliosun ve ileride çıkacak oyunların kaç gb ram yiyeceğinide bilemeyeceğimize göre 2gb ram ile 1 gb arasındaki farkı anlamıssındır :D ama senin dediğin gibi uygulama geçişlerinde 3-5 sn farkeder ama oyunlarda bayagı fark eder.

- - - Eklendi - - -

Ya tabi gönül ister ki s4 alayım fakat babam gelene kadar s4 çıkmamış olacak... Almanyada Satürn'den HTC One satılıyor fiyatı 600 euro note 2 ise 500 euro. Benim tek istediğim telefonu üst seviye bir telefon gibi kullanabilmek... Daha önce HTC kullanmadım o yüzden tam guvenemiyorum ikisi arasında kalmamin tek nedeni bu... Ekranın büyüklüğü önemli değil. HTC One sonuçta daha yeni teknoloji i yüzden note 2 çabuk eskir diye düşünüyorum.. . Acikcasi gecen gün telefon işlerinden anlayan bir arkadaşla konuştum. Note 2 ölü teknoloji HTC One a göre dedi. Herhalde HTC One alacağım ama hala kafamda soru işaretleri var...
note 2 ölü teknoloji ne demekmiş :D öle bişi yok ben sony kullanıcısıyım xperia z yerine note 2 aldım ve çok hoşuma gitti telefon.teknoloji derken arkadasın neyi kasdediyor. 2 gb ram 1.6 4 çekirdek işlemci mali 400 gpu spen v.s neresi ölü teknoloji :D

- - - Eklendi - - -

HTC One donanım, ses ve tasarım bakımından Note 2'den daha iyi.
bence sesi güzel one'ın ama tasarım ve sense 5 pek tutulmaz bence tabiki bu benim görüşüm..

- - - Eklendi - - -

Öncelikle herkese merhaba. Htc ve samsung kullanmis olarak gorusumu belirtmek istedim umarim yardimci olur sana. Htc kullandigi materyaller ile sinifinda en iyi ve sağlam telefonlardan. Onceki sensation xe white telefonumu baz alarak soyluorum. Ayrica htc kullandigi arayuz ile digerlerinden tamamen ayrilip on plana cikiyor ki htc one ile gelecek olan sense 5 gayet stabil, sade ve bir o kadarda şık. Beats audio destegi ve beats kulakliklari ile harika sesler elde ediyorsunuz. Ekran kalitesine gelecek olursak htc lcd ekraniyla fazla parlaklik sunar ama super amoledler gibi true black olayinda başarılı olamazlar super amoledlere kiyasla (pentile ekran dizilimi olmayanlardan bahsediyorum note 2 gibi). hd ve hd ve ppi degerlerine takilmayin fazla cunku gunumuz ekranlari keskin goruntuleri vermekte cok basarilar. Suan note 2 kullaniorum ppi degeri sensation xe ye gore daha dusuk ama verdigi goruntu bence daha iyi. Renler canli, lcd renkleri sanki renkleri daha soguk yansitiyor.Ram olayi onemli hemde cok bu yadsinamaz. 2 gb ramde arka planda calisan uygulamalar arasi gecis cok hizli uygulama kapanmadan arka planda calisir durumda oluyor. Fakat htcnin arayuzu guzel olmasina karsin bir o kadarda ram den caliyor. Telefonu hantallastiriyor diyebilirim. Bu yuzd3n cogu htc kullanicisi custom romlara yoneliyor. Yani htc one 2gb ramli olabilir ama note 2 ye gore daha fazla ram tuketeceginden kullaniciya daha az kullanilabilir ram sunacaktir. Bu arada exynos 4412 gayet basarili bir islemci ve chipsette yer alan mali 400 gpusuda keza ayni sekilde cok yeterli. Telefonlari en cok zorlayan nova 3 modern combat 4 ve real racing 3 gibi oyunlari 0 takilma ile oynatabliyor. Htc de yer alan adreno 320 de cok basarili. Bu yuzden her iki telefonda oyun konusunda sıkıntı olmayacaktir. Note 2 de yer alan spen cok kullanisli ve alistiginiz zaman elinizden dusurmuyorsunuz ve telefona ayri bir hava katiyor. Suan bu yazdiklarimi spen kullanarak el yazisi ile yaziorum bu acidan samsung spen ile rakipsiz. Ayrica telefonuma beats yazilim destegi yukledim ve sensation xe ile verilen beats kulakligi ile kullaniorum. Yani sensation xe de ki gibi sesler ayni kalitede ;) Kamera olayina deginecek olursak samsung acik ara onde diyebilirim. Ozellikle hd video cekimlerinde kare atlama olayi kesinlikle yok. Karanlikta bile gayet akici ve karincasiz videolar cekebiliyorsunuz.Her ikiside harika telefonlar tercih sana kalmiş.Ama note 2 den sonra elime aldigim her telefon oyuncak gibi geliyor o ayri bi konu :)
arkadasım dediklerinin hepsine katılıyorum ama atladıgın birşey var.Her iki telefonda oyunda sıkıntı yaşamaz demişsin :D htc one ve onun gibi hd ekrana sahip telefonlarda ileride çıkacak oyunlarda kasma yasanacak.Çünkü hd olan telefonlar daha fazla pixel işlemek zorunda kalacak.Zaten en son çıkan gpu mali 400 ve adreno 320 olduguna göre de hd telefonlar ileride çıkacak oyunlarda yetersiz kalcak.Mesut çeviğin inceleme videolarını izlersen durumu anlayacaksın.Ben mesela sırf o yüzden xperia z,htc one ve s4 gibi telefonlardan vazgeçip note 2 aldım :D düşünsene 2000 tl ye telefon almışsın 2014 oyunlarında kasma yapıyor bu çok kötü bir durum bence :D umarım açıklayıcı olmusumdur.....ayrıca bence htc one dan note 2 nin farkı yok işlemci 0,100 farkediyor :D birde beats var baska fark yok.

- - - Eklendi - - -

ama sunu unutuyorsun :D garanti kapsamında 1 ay içinde arıza çıktıgında değişim alabilirsin türkiyede yurrtdısından alırsan nası değişim alacaksın ki ..birde oyun oynuyormusun oynuyorsan hd ekranlı telefon alma .

furkey

Üye

1gb ram ile 2 gb ram aynı değil buna açıklık getireyim.android işletim sistemi rami en çok sömüren işletim sistemidir snde iyi biliosun ve ileride çıkacak oyunların kaç gb ram yiyeceğinide bilemeyeceğimize göre 2gb ram ile 1 gb arasındaki farkı anlamıssındır :D ama senin dediğin gibi uygulama geçişlerinde 3-5 sn farkeder ama oyunlarda bayagı fark eder.

- - - Eklendi - - -

note 2 ölü teknoloji ne demekmiş :D öle bişi yok ben sony kullanıcısıyım xperia z yerine note 2 aldım ve çok hoşuma gitti telefon.teknoloji derken arkadasın neyi kasdediyor. 2 gb ram 1.6 4 çekirdek işlemci mali 400 gpu spen v.s neresi ölü teknoloji :D

- - - Eklendi - - -

bence sesi güzel one'ın ama tasarım ve sense 5 pek tutulmaz bence tabiki bu benim görüşüm..

- - - Eklendi - - -

arkadasım dediklerinin hepsine katılıyorum ama atladıgın birşey var.Her iki telefonda oyunda sıkıntı yaşamaz demişsin :D htc one ve onun gibi hd ekrana sahip telefonlarda ileride çıkacak oyunlarda kasma yasanacak.Çünkü hd olan telefonlar daha fazla pixel işlemek zorunda kalacak.Zaten en son çıkan gpu mali 400 ve adreno 320 olduguna göre de hd telefonlar ileride çıkacak oyunlarda yetersiz kalcak.Mesut çeviğin inceleme videolarını izlersen durumu anlayacaksın.Ben mesela sırf o yüzden xperia z,htc one ve s4 gibi telefonlardan vazgeçip note 2 aldım :D düşünsene 2000 tl ye telefon almışsın 2014 oyunlarında kasma yapıyor bu çok kötü bir durum bence :D umarım açıklayıcı olmusumdur.....ayrıca bence htc one dan note 2 nin farkı yok işlemci 0,100 farkediyor :D birde beats var baska fark yok.

- - - Eklendi - - -

ama sunu unutuyorsun :D garanti kapsamında 1 ay içinde arıza çıktıgında değişim alabilirsin türkiyede yurrtdısından alırsan nası değişim alacaksın ki ..birde oyun oynuyormusun oynuyorsan hd ekranlı telefon alma .

Ben ram önemsiz demedim aynı da demedim ama fazla abartiliyor o da bir gerçek :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Türkiye ye sokarken gümrükte de 100 lirayı aşkın alıyorlar sanırım? Ben öyle duydum en azından

hayir alinmiyor. Zaten yolcu beraberinde getirilen cihazlar gumruge girmiyor bile. He yolcu işin cılkını cıkartıp bir koli dolusu elektronik eşya getirmeye kalkarsa ki koliler gumruk memurlarinin daha fazla dikkatini ceker o zaman sorun yaşanabilir. Ama bir valizde iki tane cep telefonu kutusuna kimse karişmiyor. Zaten daha cok uzak dogu yolcularinin bagajlarini inceliyorlar avrupa ve ozellikle amerika yolcularinin yuzune bile bakmiyorlar.

cyber518

cyber518

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Halam orada yaşıyor o kadar sıkıntı olmaz arıza olayı. Evet oyun oynuyorum ekran konusunda dediğin doğru sanırım. Ama açıkçası htc one çok cezbediyor insanı. Boomsound zaten beni benden alan özelliğinden biri. Şu ekran işini tekrar düşüneceğim ya

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Halam orada yaşıyor o kadar sıkıntı olmaz arıza olayı. Evet oyun oynuyorum ekran konusunda dediğin doğru sanırım. Ama açıkçası htc one çok cezbediyor insanı. Boomsound zaten beni benden alan özelliğinden biri. Şu ekran işini tekrar düşüneceğim ya

yeni mevzuata gore yurtdışından getirilen cihazlarda eger cihaz avrupa birligi uyesi 25 ulkeden birinden gelirse garantisi fatura tarihinden itibaren 1 yıl olmak üzere ülkemizde gecerli olur:oke:

cyber518

cyber518

Üye
    Konu Sahibi

yeni mevzuata gore yurtdışından getirilen cihazlarda eger cihaz avrupa birligi uyesi 25 ulkeden birinden gelirse garantisi fatura tarihinden itibaren 1 yıl olmak üzere ülkemizde gecerli olur:oke:

Sen mükemmelsin :D

Byceom

Üye
htc one güzel cihaz tasarım ve teknik özellikleri dört dörtlük ama kamerası pek iyi değil videolarını defalarca izledim kötü s4 almak daha mantıklı ama nedensehtc one bana daha çekici geliyor:)

Türe

Türe

Üye
htc one güzel cihaz tasarım ve teknik özellikleri dört dörtlük ama kamerası pek iyi değil videolarını defalarca izledim kötü s4 almak daha mantıklı ama nedensehtc one bana daha çekici geliyor:)

Benim son actigim konuyu incele kamerasi icin.

Üst Alt