Nokia'nın wp8 GDR2 güncelleme sürüm numaraları

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Nokia'nın wp8 GDR2 güncelleme sürüm numaraları
windows phone8'in merakla beklenen güncellemesinin adı belli olmuştu:GDR2

Bazı kullanıcıların Navifirm ve Nokia Care Suite gibi bir takım araçları kullanarak yükledikleri yazılımlarda da GDR2 güncellemesinin firmware numarası (yazılım düzeltme numarası) belli olmuştu: 1308.XXX

Ne zamana kadar?

Evet ben az önce Navifirmden Lumia720 ve Lumia520'nin yazılım kodlarını kontrol edene kadar.Ülkemizde Lumia720 Mayıs ayında Lumia520 de Haziran ayında satışa çıkıcak.Bu haberi sizlerle BURADA paylaşmıştık.Navifirmde bu iki cihazın yazılım düzeltme kodları bizlerin bildigi ve bazı arkadaşlarımızın kullandıgı GDR2 BETA sürümünden farklı.Lumia 720 1311.XXX Lumia520 ise 1309.XXX olarak gözüküyor.Bu şunu ifade ediyor mevcut GDR2 BETA'nın üzerinde şu anda üç adet yazılım düzeltme numaralı sürüm var.Üçüncüsü ise 1310.XXX ile Lumia920T modeline ait.1309.XXX numaralı sürümün sadece Lumia520'de kullanlacagı düşünüldügünde mevcut cihazlar 1311.XXX sürümüne güncedlleme alacak demektir.Degişik başlıklar altında haberlerini verdigimiz yeni özelliklerin 1308.XXX numaralı sürümde olmamasının sebebi de şu anda Navifirmde bulunan yeni sürüm numaraları ile güncelleme ile birlikte gelecek olmalarıdır.

Bu arada sürekli olarak merak edilen bir durumu da açıklıga kavuşturalım.Telefonlarına flash atarak 1308.XXX sürümünü yükleyenlerin yeni güncellemeyi alıp almayacakları da çok konuşuldu.Sürüm ve yazılım düzeltme numaraları yükseldigi için güncelleme flash yöntemiyle yazılım yükseltilen cihazlarda da görünecektir.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bilgilendirme için teşekkürler abi :)

Renk profilleri ayarı sanırım 1311 ile gelecek.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Konu için teşekkürler dostum.
Gelsin artık ellerimizi ovuştura ovuştura bir hal olduk :kıskıs:
:eller:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Ne Lumia520'de ne de Lumia720'de Türkiye varyantları henüz navifirmde yok olsa hangi operatörlerle geleceklerini de bilirdik:kop2:

komando04

komando04

Üye
teşekkürler bilgileriniz için abi

alical33

alical33

Üye
Güncelleme ne zaman gelecek belli değil mi daha :) Flash atmıyorum bekliyorum bekle bekle Bi hal olduk :)

n000k

n000k

Üye
GDR2 betayı flaşlayanlar güncelleme alamaz diyenler buyrun.. zaten sürüm numaralarının değişeceği belliydi asıl güncelleme dağıtılmaya başlanınca.. adı üstünde biz betayı flaşladık..

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Abi portico'yu flaşlayanlar güncelleme olarak alamadı diye hatırlıyorum:hmmm

Ama bu surum numarası değiştiği için bu sefer muhtemelen alacaklar

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
ama çok nazda aşık usandırır :ehe
Demişsin ki, ama çok nazda aşık usandırır,
Sabır insana kardeşim, inan çok şey kazandırır,
Sen sabret yine de, boş ver aldırma söylenenlere,
Windows phone'un yakındır, fark atması o sistemlere.

• Beğen
Tepkiler: bozokluht, bulutsuzgece, n000k ve 2 diğerleri

IVI-Elia

Üye

surum numarası değişirse alır.aynı olunca zaten yüklü diye görüyor diye düşünüyorum

pirenuri

pirenuri

Üye
Demişsin ki, ama çok nazda aşık usandırır,
Sabır insana kardeşim, inan çok şey kazandırır,
Sen sabret yine de, aldırma boş ver söylenenlere,
Windows phone'un yakındır, fark atması o sistemlere.

hahahaha Gördün mü Microsoft bekleyenlerini şair ettin :ehe

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
n000k

n000k

Üye

portico nun önce betasını sürdülermi naviye?? bak işte ben onu bilmiyorum :( ama bu bizim flaşladığımız zaten beta diye geçiyordu. ordan yola çıkarak ve Ali abi ye sormuştum asıl güncelleme gelir demişti.. :hmmm

ardacumhur

ardacumhur

Üye
surum numarası değişirse alır.aynı olunca zaten yüklü diye görüyor diye düşünüyorum

sürüm numarasının değiştiğini ve bu yüzden alabileceğini belirttim kardeşim

porticonun da betası vardı ancak onda sürüm numarası değişmediği için flaşlayanlar güncelleme olarak alamadı

• Beğen
Tepkiler: n000k
n000k

n000k

Üye

sürüm numarasının değiştiğini ve bu yüzden alabileceğini belirttim kardeşim

porticonun da betası vardı ancak onda sürüm numarası değişmediği için flaşlayanlar güncelleme olarak alamadı
ben porticoyu flashlamamıştım ama bir daha çok büyük birşey olmadı sürece flaş yapmam.. resmen eziyetti benim için.. GDR2 için iyi oldu bu sürüm numaralarının değişmesi..

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
pirenuri

pirenuri

Üye
Bu kapasite kontrolü ve renk profilleri sadece Lumia cihazlara mı gelecek ?

Üst Alt