Nokia'nın HTC zaferi taşları oynatacak!

 • 20 Mart 2013
 • 370 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. [h=1]Nokia'nın HTC zaferi taşları oynatacak![/h] < Resmi açmak için tıklayın >
  Kazanan Nokia oldu

  [h=5]İlginizi Çekebilir[/h]


  [h=3]İki cep devi, Nokia ve HTC arasındaki büyük savaş sonunda bitti; Nokia, HTC'yi fena vurdu![/h] Galeri: Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820

  Zeynel A. Öztürk
  Nokia ve HTC'nin karşı karşıya geldiğine ve bu karşılaşmanın mahkemede sonuçlandığına sıkça rastlıyoruz. Bu defasında ise Nokia, elindeki 40 patenti HTC'nin fikri haklarını çiğnediği gerekçesiyle Almanya'da mahkemeye taşıdı.
  HTC, mahkemenin Nokia'nın bazı iddialarını gözardı etmesiyle Mart'ın başında bir zafer kazanmış gibiydi. Ancak Mannheim Regional Court'ta hakimin HTC'nin güç tasarrufuyla ilgili Nokia patentlerini ihlal ettiğine hükmetmesiyle durum değişti. Sözkonusu patentte bir ağa bağlı cep telefonunun kullandığı güç tasarrufu işlevi tarif ediliyor. HTC ise Nokia'nın tekniğini kullanan Qualcomm çiplerini kullandığından, patenti ihlal etmiş oluyor.
  Tedbir kararının geçici değil, son karar olduğunu hatırlatmakta da fayda var. Nokia'nın ihlale neden olan cihazlardan tazminat talep etme hakkı ve bu cihazların satışını durdurmayı isteme hakkı da bulunuyor.
  Görünen o ki Apple ve Microsoft'a patentler için ödemelerde bulunan HTC, yakında Nokia'ya da düzenli ödemeler yapmaya başlayacak.
   


  Yazan: hasansen_83
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 17:16