Nokiadan yeni geri dönüşüm projesi !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
king512

king512

Üye
    Konu Sahibi
Nokia’dan yeni geri dönüşüm projesi
Test, üretim, dağıtım gibi aşamalarının hepsinde çevreye duyarlı bir yaklaşım sergileyen Nokia, sürdürülebilir çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Ağustos ayında başlayacak proje ile Nokia gelecek kuşakları ve doğal yaşamı koruma adına kullanılmayan Nokia cep telefonları, şarj cihazları ve bataryaları toplayacak. Kullanılmayan bu ürünlerin, Türkiye’de 46 ilde 156 noktada kurulacak Geri dönüşüm kutularında toplanarak yeniden kazandırılması hedefleniyor.

Atmayın, bize verin
Nokia cep telefonlarının %65-80 oranında geri dönüştürülebilir olduğunun altını çizen Nokia yetkilileri şunları ifade etti: “Nokia ürünleri genel olarak plastik malzemeler, metal malzemeler ve seramik malzemelerden oluşmaktadır. Bir Nokia cep telefonundaki ham maddelerin büyük bir kısmı yeniden kullanılabilir ya da yakılmak suretiyle enerjiye dönüştürülebilir. Örneğin, bir cep telefonunda kullanılan plastik malzeme ve kapaklar geri dönüştürülebilir; elektronik aksam ve parçalar içerisinde bulunan altın, paladyum, bakır gibi metaller yeniden kullanılabilir; bataryaların geri dönüşümünden elde edilen birçok metal yeniden değerlendirebilir; paketleme amaçlı kullanılan her türlü kağıt, karton ve plastik malzeme de lokal olarak geri dönüşüme müsaittir.”

Geriye dönük proje
Satın alındıktan sonra bir nedenle çekmecelerde kullanılmadan bekletilen ya da yenisini alınarak eskisini atılan mobil telefonlara yönelik bir geri dönüşüm projesi başlatması, Nokia’nın geri dönüşüme verdiği önemi yansıtıyor. Nokia’nın geri dönüşüme bakışı Nokia Türkiye Genel Müdürü Imfred de Jong’un şu sözlerinde özetleniyor: “Nokia olarak bizler, hem sosyal sorumluluk projelerine hem de çevreye önem veren bir üretici olmamız nedeniyle çevremizi, yaşadığımız dünyayı ve kaynaklarımızı korumak ve gözetmek adına "we : recycle " sloganı ile bir geri dönüşüm projesi başlatmış bulunuyoruz.”

Proje aşamaları
15 Ağustos 2008’de hayata geçecek bu proje, Türkiye’deki Nokia Care servis noktaları üzerinden yürütülecek. Halen 46 şehirde ve 156 noktada mevcut olan Nokia Care servisleri üzerinden gerçekleştirilecek proje aşamaları şöyle özetleniyor:


  • Kullanıcılar eski Nokia cep telefonlarını, bataryalarını ve şarj aletlerini Nokia Care servis noktalarına geri getirecek;
  • Nokia Care servis noktaları eski telefonlarda yer alan bilgilerin silinmesi ve nasıl yedeklenebileceği konusunda yardımcı olacak, alternatif olarak da müşterilere bu bilgilere online olarak nereden erişilebileceğini bildirecek;
  • Eski ürünler Nokia Care servis noktalarında yer alan Geri Dönüşüm Kutularına atılacak;
  • Geri dönüştürülmek üzere Geri Dönüşüm Kutularında toplanan bu eski telefonlar, Nokia'nın onayladığı geri dönüşüm şirketi tarafından geri dönüşüme tabi tutulacak.
 
schumici

schumici

Üye
yanlış hatırlıyosam af buyur ama sanki bu haber daha önce verilmişti ama yinede ellerine sağlık:oke:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt