Nokia'dan başka Symbian 3'lü cihaz çıkarmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi

-omer-

-omer-

Üye
çıkabilir çıkmayabilir :D bunu nokia bilir :D ama benm fikrim anna'dan sonra bikactane daha gelebilir :D saygılarr... :P:

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi
samsung i8920 diye symbian 3 lü bir model çıkaracakmış diye haberler geziyor ortalıkta. hemde 12 mp ve çift flashlı olacakmış. xeon ve led flashlı

technoblue

technoblue

Üye
symbiandan bikaç tane daha çıkarsa ne olur ki. millet androidli telefon kullanıyor artık. devir android devri. nokia hala symbian peşinde koşuyo.

ozggurr

ozggurr

Üye
soruyu yanlis anlamisim :)

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi
soruyu yanlış anladınız galiba. nokia dışındaki markalar symbian 3 lü cihaz çıkaracaklarmı diye sormuştum?

Uruloki

Uruloki

Üye
çıkaramazlaf nokia symbian 3 çıkarmadan önce tüm firmalara sordu tamam mı devam mı diye onlarda yok diyince onlara verdiği symbian foundation hisselerini geri aldı şuan symbian işletim sisteminin sahibi nokia yani

pasha14

pasha14

Üye
Symbian'ın patenti Nokia'da ve başka bir firmaya vereceğini sanmıyorum.

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi
androidin patenti de google'da ama herkese veriyor??

Uruloki

Uruloki

Üye
satın alıyorlar zaten o kadar niye pahalı sanıyorsun

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi
veriyor yada satıyor bilmiyorum ama sonuçta marka olarak google ait

ozggurr

ozggurr

Üye
google internet arama motoru devi oldugu icin interneti cok etkin kullaniyor...
su anda chrome browser'in pazar payi %12 civarinda ama sanki acik ara lidermis gibi her teknoloji sitesinde reklami cikiyor... google urunlerinin hepsinde durum istisnasiz boyle...

farukozer4444

farukozer4444

Üye
androidin patenti de google'da ama herkese veriyor??

ama google nin zaten telefonu yok işletim sistemi ona ait. tabiki herkes kullanabilecek. ama nokia symbianı kimseye vermez çünkü kendinin işletim sistemi. :)

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi
kimseye vermezse elinde patlar turşusunu kurar:d: bulunmaz hint kumaşı değil ya symbian...

ozggurr

ozggurr

Üye
kimseye vermezse elinde patlar turşusunu kurar:d: bulunmaz hint kumaşı değil ya symbian...

diger markalarin pazardan pay alabilmeleri icin Nokia tekelini kirmalari gerekiyordu, symbian kotu vs vs bunlar hikaye...

Bir urunun iyi olup olmamasi urune nerden baktiginizla cok alakali... su anda piyasa yeniden sekilleniyor, su akacak ve yatagini bulacak...

Nokia Ceo'su Elop'un ozgecmisine bakiyoruz adam dahi gibi bir adam, ama Nokia'nin basina geldiginden beri daha babasindan harclik alan cocuklarin bile gozune girebilmisligi yok... Insana bakis acimiz boyleyken para verip aldigimiz urunlere bakis acimiz daha da acimasiz olacaktir dogal olarak..

Su forumdaki hicbirimizin Elop'un yaptiklarinin noktasini yapabilecek kapasitesi yoktur gercek hayatta ama hepimiz Elop'a yazar cizeriz... Hepimiz ondan daha akilliyiz..

Yani ahmetdemircim arkadasim, sen ne dersen haklisin, sana da ne derseler haklilar, bizim durum bu :)

Ben ne dersem hakliyim, sen bana ne dersen sen de haklisin bizim durum yine bu :)

Anlasan da anlamasan da, bilmem anlatabildim mi, bizim durdum iste tam bu :)

• Beğen
Tepkiler: DenizhaNq ve Esendağlı

ahmetdemircim

Üye
    Konu Sahibi
haklısın özgür hocam. nokia bu telefonu şimdiki haliyle bile piyasaya çıkarbilseydi bu kadar rezil olmayacak ve bu kadar itibar kaybetmeyecekti. çünkü telefon tanıtılırken herkes hayretler içinde bu telefonu bekliyordu. tamamlanmamış işletim sistemi,zayıf işlemci vede fabrikasyon hatası ile kendi ipini çekti. artık adı çıktı dokuza inmez sekize

----------Eklendi @ 22:28:12 ---------- Yazıldı @ 22:26:08 ----------

bu kasıtlımı oldu yoksa ceketimi telefon die ortalığa atsam satarım mantalitesiyle telefon çıkardıda onsan oldu bilmiyorum.

saruman_me

saruman_me

Üye
daha düne kadar çoğu markalar symbian vakfına üyeydi ne ara o dökündü android çıktı ve görselikle insanların gözünü boyadı symbian bi anda yanlız kaldı ve çoğu kitle tarafından yoğun eleştirilere tutuldu buda baya bi traj kaybına neden oldu ama şuda bi gerçek yanlız kalmasına rağman yersiz ve acımasız eleştirilere ağman hala dimdik ayakta bence ve buda rakiplerinin canını fazlasıyla sıkıyor yarın android in modası bittiğinde acana ne yapıcaklar..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt