Nokia X6 ve Samsung Wawe ''İşte Detaylar ve Gerçekler'' Orjinal Yorumlar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X6 ve Samsung Wawe ''İşte Detaylar ve Gerçekler'' Orjinal Yorumlar
Arkadaşlar sitede gördüm herkes Samsung Wave ile Nokia X6 Arasında kalıyor işte size telefoncudan alınan yorumları söylüyorum ''ister inanın ister inanmayın'' ama hepsi gerçek ...

Bende Wave ile X6 Arasında kalmıştım işte telefonların aralarındaki farkları ve detaylar

Erzurum Selin İletişim (Samsung Yetkili Bayii Üstelik)

Telefoncuya sordum İkisi arasında hangisini almalıyım.

Telefoncu ; Arkadaşım birisi Müzik telefonu birisi iş telefonu .Hangisiyle ugrasacagına baglı ben müzik dedim adam tabiki x6 al o zaman . Sesi daha gür çıkar waveye göre ancak işlemcisi daha yavaştır ve görüntü kalitesi waveye göre düşüktür. İkisinide açtırdım baktım gerçekten sahane bir ekranı var wavenin hele bi resimi var kendinden Venedikte çekilmiş nehir falan var o fotoya bakınca gerçek gibi duruyor utkum tutuldu. birde x6yı actırdım renkler akıcı yani waveye oranla kıyaslanmasada renk tonları cok gerçek . Menülerde gezerkende wavein cok hızlı oldugunu fark ediyorsunuz . nokiada ise biraz pasif kalmıs ancak dokunmatikliği dikkatimi çekti x6da cok hassastı tam parmak içine tepkisi vardı bu telefondada buna hayran kaldım tam mesajlasmalık dokunmatik telefon dedim.

Ve iki telefonunda mesajlarını denedim cidden mesaj konusunda nokia açık ara farkla ezdi geçti .
taki video açana kadar
Yav bi video akışı var göreceksiniz bittim arkadaşlar neydi o hiç ekranda kücükte olsa karıncalanma yok :) o kadar akıcı bir video kalitesi vardıki wavede anlatılmaz yaşanır ...

Ancak Müzik açınca waveden eser kalmadı :) bass çıkışları üstün bir seviyede yani telefonun hoparlör kısmında mini subwoofer var gibi (abartmıyorum kullananlar bilir) bende çok yolculuk yapan birisi oldugum için müziği yanımdan eksik etmem kulaklıklarla bi deneyeyim dedim. db oranları x6da daha iyiydi kulağı cok iyi kavrıyan kulaklıklarının yanında ses cıkısda bir o kadar berraktı .
tabi wavede kötü demiyorum ancak seste pasif kaldı wave kendi gözlerimde gördüm denedim arkadaşlar şimdi abartmayalım bu yazıdan sonra waveyi sesle karşılaştırmayalım neyse

adam dedi işte valla bak görüyorsun ben aslında samsunglardan cok kar ediyorum ancak sana tavsiyem x6 olur nede olsa sen müziğe düşkün bir insansın sonra waveden istediğini alamayınca seni geri getirmeyelim buraya deyince :) benm için akan sular durdu ve x6 aldım hiçte pişman değilim kısacası demek gerekirse ...

Video izleme , kayıt falan filan yapan birisi iseniz gerçekten tavsiyem waveden yana eğer öyle biri olsa idim düşünmez direkt wave alırdım
.

ancak müzikten yanaysa gönlünüz tabiki emektar 5800ın abisi olan x6yı hiç kaçırmadan alın derm.

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. Dediğim gibi 2 telefonuda kötüleme gibi bir muamele yapmadım ikiside harika ötesi telefonlar ancak odak noktaları farklı hangisini isterseniz onu alın :)

• Beğen
Tepkiler: Gizemli Qızz

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,böyle objektif bilgilere herzaman ihtiyaç oluyor.

bursacity

bursacity

Üye
güzel olmuş ortağım nokianın zaten işi müzik telefonu:D

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
yani xm serisini her geçen gün genişletiyor :)

Gizemli Qızz

Üye
teşekkürler

Lacrymosa

Üye
Çok basit ve yüzeysel kıyaslama olmuş. Wave her alanda X6'dan üstün. Müzik üzerine bir şeyler yazmışsın sadece. Telefonların özellikleri ya da donanım özellikleri hakkında bilgi yok. Zaten yazarsan Wave'in X6'yı yerle bir edeceğini herkes görür.

srooyunu

Üye
evet wave X6 YI BILMEMNE YAPIP ATACAK

--------------- Ekleme ---------------

bence x6 ya verdiginiz paraya yazik yarin waveyi yerinde incelicem izlenimlerimi burada paylasirim

Lacrymosa

Üye
evet wave X6 YI BILMEMNE YAPIP ATACAK

Hahhaha. Aynen. :D

Ayrıca madem sadece müzik üzerine kıyaslama yapacaksın şunu diyim: Wave'deki müzik çalar tasarımı başka hiçbir yerde yok. Ekranı yan yatırdığınızda albümler CD CD sıralanıyor dokunup şarkı seçiyorsunuz. 5.1 ses desteği de var, müzik tanıma vs.. Ya Allah aşkına neyle neyi kıyaslıyorsunuz ya?

srooyunu

Üye
Hahhaha. Aynen. :D

Ayrıca madem sadece müzik üzerine kıyaslama yapacaksın şunu diyim: Wave'deki müzik çalar tasarımı başka hiçbir yerde yok. Ekranı yan yatırdığınızda albümler CD CD sıralanıyor dokunup şarkı seçiyorsunuz. 5.1 ses desteği de var, müzik tanıma vs.. Ya Allah aşkına neyle neyi kıyaslıyorsunuz ya?

kendilerini avutuyolar bu konuyu acarak

sinanmim

Üye
Selamlar arkadaşlar, ürün kıyaslaması yaparken fiyatlara da bakmak gerekir bence.Şu anda wave, x6'dan ortalama olarak 200 tl daha pahalı.

Alicankavrar

Alicankavrar

Üye

sen sistem özelliğinden bahsederken adam müzik kalitesinden bahsediyo. Ayrıca beni fazla ilgilendirmez müzik çalarının görüntüsü önemli olan sesi nasıl verdiğidir. Nokia ses konusunda daha iyi.

Ancak X6 yerine (kamera ve kapasitif ekrana önem vermiyorsanız) 5800 alın. 58OO fiyat olarak her iki telefondan da çok düşük ancak performansı iyi...

Lacoste

Lacoste

Üye
wawe her alanda daha iyi bencede internet olarak falan x6 ya takar

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
sen sistem özelliğinden bahsederken adam müzik kalitesinden bahsediyo. Ayrıca beni fazla ilgilendirmez müzik çalarının görüntüsü önemli olan sesi nasıl verdiğidir. Nokia ses konusunda daha iyi.

Ancak X6 yerine (kamera ve kapasitif ekrana önem vermiyorsanız) 5800 alın. 58OO fiyat olarak her iki telefondan da çok düşük ancak performansı iyi...

evet 5800 ile x6 arasında kamera ve kapasitif ekran haric aynı gibi :)

ancak bi yere mesaj çektim kapasitif ekran relasitiflere göre 250 tl daha pahalıymıs :D o yüzden x6 pahalı

SilentOne

SilentOne

Üye
güzel bir açıklama olmus :D

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Çok başarılı ve objektif bir açıklama olmuş mantıklısı da budur zaten hala daha Wave takar makar bilmeden saçma sapan konuşanlar var malesef...

hakancelik06

Üye
tabiki x6 .........

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt