Nokia Telefonlara Yeni Yazılım Yükleme Dil kodu Problemi Olmadan İstediğin Dili Seç

Sponsorlu Bağlantılar

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
GEYRAN yüklerken telefonun rengine göre olan dil kodunu sececeksin.
senin telefonun rengi bu veya arkasında bataryanın altında imei nonun altındaki kod nedir .
0581516 Turkcell TR Ultramarine Blue bu kod mudur?
E63 flashı yukledin ve yuklerken hangi dil kodunu secerek yukledin?

@emre

@emre

Üye
Sayın aa-tolga kardeşim göstermiş oldunuz ilgi için çok teşekür ederim sorunu phoneix 2008 kurarak hallettim ve telefonu türkçeleştirip günceleştirdim tekrar tekrar bizim için harcamış olduğun emek ve zaman için teşekür ederim allaha emanet ol kardeşim...

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Sayın aa-tolga kardeşim göstermiş oldunuz ilgi için çok teşekür ederim sorunu phoneix 2008 kurarak hallettim ve telefonu türkçeleştirip günceleştirdim tekrar tekrar bizim için harcamış olduğun emek ve zaman için teşekür ederim allaha emanet ol kardeşim...

Ooo çok sevindim.Şimdi N73 telefonuna N73 ME yazılımı atmiş oldun değil mi? Peki menude neler farketti onlarıda yazarsan diğer arkadaslara faydalı olur.

serotonin

serotonin

Üye
Bu güzel çalışma için size teşekkürler.Ancak listede "Nokia N 70 Music Edition" 'ın güncel firmware'ini göremedim.Linklerini vermeniz mümkün mü?
Şimdiden teşekkürler.Saygılar...

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Bu güzel çalışma için size teşekkürler.Ancak listede "Nokia N 70 Music Edition" 'ın güncel firmware'ini göremedim.Linklerini vermeniz mümkün mü?
Şimdiden teşekkürler.Saygılar...

N70 ve N70 ME aynı firmware ile güncellenir.Sadece dil kodları farklıdır.Hangisini istiyorsanız firmware update menusunde onu secerek yükleyin.Otomatik seçtiği sizin istediğiniz değilse değiştirin.
N70 RM84_50737301.V02 Euro-2
*0523989 TURKEY
*0523990 TURKEY
*0533655 TURKEY
*0515442 TURKEY
*0515473 TURKEY

-N70 ME RM84_50737301.V22 Euro-2
*0539214 Turkey

akan22

Üye
kardeşim ALLAH razı olsun ne muradın varsa versin dün geceden beri uğrasıyordum bunu yaptım hemen cok sağolasın cok tesekkurler ellerine emeğine sağlık süpersin

yeniuye2

yeniuye2

Üye
kardeşim ALLAH razı olsun ne muradın varsa versin dün geceden beri uğrasıyordum bunu yaptım hemen cok sağolasın cok tesekkurler ellerine emeğine sağlık süpersin
akan22 kardeşim ilk sayfada konunun en altında teşekkür et butonu var.O butona basıp sağ üstten de değerlendirme puanı verirsen konuyu açanın emeğini boşa çıkarmamış olursun.İyi Günler.

geyran

Üye
geyran phoenix 2009 pc suite i fln your uninstallerla mı kaldırdın?

evet.. diğer yama denen programı da kurdum ama ne işe yaradığını anlamadım,çalıştıramadım daha doğrusu... onu da kaldırdım your uninstaller ile...

GEYRAN yüklerken telefonun rengine göre olan dil kodunu sececeksin.
senin telefonun rengi bu veya arkasında bataryanın altında imei nonun altındaki kod nedir .
0581516 Turkcell TR Ultramarine Blue bu kod mudur?
E63 flashı yukledin ve yuklerken hangi dil kodunu secerek yukledin?

turkcell TR ultramarine blue değil,zaten telefon da kırmızı...Telefon uzakdoğudan geldi,ondan sanırım... kod : 0581753
Ben gözat deyip listeye baktığımda sadece 0569900 ve 0568705 vardı,telefonda yazan kod yoktu yani..önce ultramarine olanı denedim,y ile z harfleri ve noktalar farklı olunca diğerini denedim ama aynı,ikisinde de y ve z harflerinin yeri değişik...noktalamalar da...

Bir de,sizin verdiğiniz flash :
E63 RM-437_EURO_110.21.006 benim telefonda *#0000# yapınca
E63 RM-437_EURO_110.21.005 çıkıyordu ama şimdi 006 oldu...

Çözümü var mı dersiniz?

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
telefonunuzun rengi kırmızı ise

Ruby yani yakut rengi. s. kırmızı, lal. demek

türkçe dil kodu
NOKIA E63 RM-437
0569900 EURO-C Ruby
Bunu seçerek yükleme yapacaksınız aynı problem devam ederse o zaman problemin çaresi tuş takımını değiştirmek türkiyedeki satılan telefonların tus takımları herhalde yeri farklı olabilir diye düşünüyorum.

geyran

Üye
Ben ruby i yükledim zaten.
nokianın sitesinden şimdi baktım,tuş takımı farklı mı diye,aynı... :(

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Ben ruby i yükledim zaten.
nokianın sitesinden şimdi baktım,tuş takımı farklı mı diye,aynı... :(
pc suit ile telefona yardım menüsünden pcsuit pos yeniden yukle yap ve telefondaki yukleme mesajlarına evet de .

*#7370# soft format at.

kapalı iken * 3 yes ve power tusu aynı anda bas Hard format at.

Flash yükleme ile yapacağın baska bir sey yok ancak aynısını tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

bunlaradan bir cözüm cıkmazsa baskada care yok donanımsal problem gibi gözükür.

benhjk

benhjk

Üye
n73 me için olanı indirdim indirirken %99 da takıldı kaldı şimdi bir daha deneyeceğim :(

cohskun

cohskun

Üye
talin bataryasını söktüm baktım ordaki kodda yok. arkadaşın biri vermiş onadaki kodlara baktım tr kodlar yine yok. o phonix de açılan "..." pencersindeki tüm kodlara baktım yinede bizm TR kodu yok. india veya avusturia bile var ama bizimki yok.
mesela : "0542192 apac T" kodu versiyon olarak (v.06.43) tutyor ama dil tutmuyor. ne yapabilirim.

bilgisayars

Üye
teşekkürler harikalar yaratmışssın

tuzlalı

tuzlalı

Üye
aa Tolga @

Anlatımlarınıza göre işlemleri yaptım ve yutdışından aldığım N96 telefonuma versiyon yüklemeye çalıştım. Başlangıçta herşey normaldi ama hata vermeye başladıktan sonra yükleme durdu. Telefon şuan açılmıyor ve gittiğim 3 ayrı teknik serviste (nokia clup teknik servis, genel teknik servis ve nokia shop un sadece nokia telefonlara bakan teknik servisi) yapılan denemelere rağmen telefon düzelmedi.

Bir öneriniz var mı bu durum için.?

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
aa Tolga @

Anlatımlarınıza göre işlemleri yaptım ve yutdışından aldığım N96 telefonuma versiyon yüklemeye çalıştım. Başlangıçta herşey normaldi ama hata vermeye başladıktan sonra yükleme durdu. Telefon şuan açılmıyor ve gittiğim 3 ayrı teknik serviste (nokia clup teknik servis, genel teknik servis ve nokia shop un sadece nokia telefonlara bakan teknik servisi) yapılan denemelere rağmen telefon düzelmedi.

hamgi versiyonu atmaya calıstınız.

cohskun

cohskun

Üye
"aa tolga" kardeş.
bir önceki mesajımda yazdığım sotun için b. çözümün varmı. inan 2 gündür cihazla PC nin başında bekliyorum.acil yardım.........

ramix

ramix

Üye
ustam ya bende n95 8gb var ama evde emektar 6680 yatıyo
ingilizce dili var. ihtiyaç fazlası şimdilik dilini tr yapıp kardeşime vermek istiyorum. flash nerde bulabilirim yada link verirmisin. teşekkürler emeğin için ayrıca güzel paylaşım

aga1453

Üye
tamam sag en ustteki ... yazan yere basınca birsey cıkmıyor mu?

--------------- Ekleme ---------------

N91 RM-43_3.10.023 v 31

bunuda kurmuştun değil mi?Bunu kurmazsan bir şey göremezsin?

N91 RM-43_3.10.023 v 31

en altta bu yazıyorsa senin versiyonun günceldir. sadece telefonun türkçe olmuyorsa güncelle yoksa yeni flash atmana gerek yok.

*#7370# yazkilit kodunu gir ayrı kod girmediysen 12345 yaz tamam de telefon açılıp kapanır ve yeni flash atılmış gibi olur.

benim tel n91 4gb ne ilk seferki denememde hersey normaldi yüklemeye başlarken hata ver ondan sonra ne yaptıysam olmadı normale getirdiğim zaman hata veriyo

file:///C:/Documents%20and%20Settings/xxx/Desktop/n91.JPG

hep aynı hatayı veriyo

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
talin bataryasını söktüm baktım ordaki kodda yok. arkadaşın biri vermiş onadaki kodlara baktım tr kodlar yine yok. o phonix de açılan "..." pencersindeki tüm kodlara baktım yinede bizm TR kodu yok. india veya avusturia bile var ama bizimki yok.
mesela : "0542192 apac T" kodu versiyon olarak (v.06.43) tutyor ama dil tutmuyor. ne yapabilirim.

Eğer telefonunuzun arkasındaki dil kodu asagıdaki kodlardan biriyle tutmuyorsa telefonunuz yurt dısından gelmiş veya turkiye icin uretilen model değildir.ozaman firmware update menusune girince uygun olan kodu secerek yukleyeceksınız.

Telefonun RM kodu 6280 veya 6288 için RM 78 dir.
Yazılımı 1 sayfadan doğru indirdin.

NOKIA 6280/88 RM-78 türkçe dil kodları
0539808 EURO-C TURKEY WHITE
0541865 EURO-C TURKEY WHITE
0539841 EURO-C TURKEY BLACK
0541866 EURO-C TURKEY BLACK
0549012 EURO-C TURKEY RED
0551612 EURO-C TURKEY RED
0549038 EURO-C TURKEY BLUE
0551611 EURO-C TURKEY BLUE
0541941 EURO-C TURKCELL TR BLACK
Firmware update menusunu actıktan sonra yazılımını otomatik bulmussa
bu dil kodlarından telefonun rengine uygun olanını sec
tekrar yeni versiyonda yerleştirdim onu dene.

sonucu buraya yaz.

benim tel n91 4gb ne ilk seferki denememde hersey normaldi yüklemeye başlarken hata ver ondan sonra ne yaptıysam olmadı normale getirdiğim zaman hata veriyo

file:///C:/Documents%20and%20Settings/xxx/Desktop/n91.JPG

hep aynı hatayı veriyo

your uninstaller programı ile pc suit vs hepsini kaldır ve 2008 phoenix versiyonunu yukle onunla dene
PC suitin son versiyonunu yukle ve yardım menusunden pc suit pos yeniden yukle diyerek telefonunada son guncellemeyi tamamla birde oyle dene
olmazsa 2009 phoenix i yukle onunlada dene.
kolay gelsin.

ustam ya bende n95 8gb var ama evde emektar 6680 yatıyo
ingilizce dili var. ihtiyaç fazlası şimdilik dilini tr yapıp kardeşime vermek istiyorum. flash nerde bulabilirim yada link verirmisin. teşekkürler emeğin için ayrıca güzel paylaşım

1 sayfaya ekledim kolay gelsin

aa Tolga @

beraber care bulup cözeriz.siz telefonunuzn imei numarasının altındaki dil kodunu ve biliyorsanız son versiyonunu ve yuklemeye calıstıgınız versiyonu, ve pc suit versiyonunu phoenixin hangi versiyonunu yuklediniz yazın.biraz uzun oldu ama.

telefon su anda hiç acılmıyorsa hard format denendimi?

hiç tepki vermiyorsa ölü flash atarız.tabi bunu herkez denemesin diye linke yazmadım.problem olan telefonlarda bu sekilde flash atarız.

cevabını bekliyorum.

sen telefonu dısardan getirince bilselerde pek cozme taraftarı olmuyorlar.

Üst Alt