Nokia Telefonlara Yeni Yazılım Yükleme Dil kodu Problemi Olmadan İstediğin Dili Seç

Sponsorlu Bağlantılar

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
selam benım n97 rm-507 v11.2.21 bunu nasıl turkceleştirecem kafayı yedım ya daha once turkceyi güncelleştirdim ingilizce oldu ben sureklı gıremıyorum [email protected] bana ulasırsan sevinirim

RM 507 amerikadan gelmiş ve daha türkçe diil paketi yok phoenix ile türkçe yapamazsınız.telefonculara götürüp türkçe flash attırmanız lazım.

--------------- Ekleme ---------------

öldürdü derken telefonun açılmadığını kastediyorum. işlem yarıda kalsa bile açma tuşuna basıldığında nokia yazısı geliyordu artık o da yok. dediklerini aynen yaptım hatta bu işi sen öğrettin msn den

telefonuna hard format at eğer yine acılmazsa dead flash atmamız lazım.

converter2

converter2

Üye
hocam paylaşım için teşekkürler n 96 linkler hata diyor düzeltebilirmisiniz ?

cohskun

cohskun

Üye
"aa-tolga" kardeş veyahut daha doğru bi ifade ile usta
benim telefonun (6280 RM kodu 0530377) daha önce problemini yazmıştım (14. ve 15. sayfalarda) ama malesef tamirciden filmi alıp takmama ragmen yinede kararma-yazının ters yüz olması sorununu çözemedim. anladığım kadarı ile yazılım atılmadan bu işlem olmuyormuş. lütfen şu RM 78 in son yüklediğin "global" yazılımına TR codu koyarmısın. yoksa ben yine bulamazssam versiyonu tutan herhangi bir codu atsam olurmu. yardımını bekliyorum. selamlar...

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
"aa-tolga" kardeş veyahut daha doğru bi ifade ile usta
benim telefonun (6280 RM kodu 0530377) daha önce problemini yazmıştım (14. ve 15. sayfalarda) ama malesef tamirciden filmi alıp takmama ragmen yinede kararma-yazının ters yüz olması sorununu çözemedim. anladığım kadarı ile yazılım atılmadan bu işlem olmuyormuş. lütfen şu RM 78 in son yüklediğin "global" yazılımına TR codu koyarmısın. yoksa ben yine bulamazssam versiyonu tutan herhangi bir codu atsam olurmu. yardımını bekliyorum. selamlar...
telefonun arkasında imei nonun altındaki kod bunlardan birisiyle tutuyorsa onu sec.
6280/6288 RM 78_6.43 v357.0_Global bu versiyonu veya
6280/6288 RM-78 6.01/6.43 _v356 bu versiyonu yükle firmware update dedikten sonraaşağida verdiğin dil kodlarından hangisi telefonun rengine uygunsa ... penceresine tıklayarak sec ve refurbish tusuna basarak yükle kabloyu kesinlikle cıkarma ve bitinceye kadar bekle.
NOKIA 6280/88 RM-78
0539808 EURO-C TURKEY WHITE
0541865 EURO-C TURKEY WHITE
0539841 EURO-C TURKEY BLACK
0541866 EURO-C TURKEY BLACK
0549012 EURO-C TURKEY RED
0551612 EURO-C TURKEY RED
0549038 EURO-C TURKEY BLUE
0551611 EURO-C TURKEY BLUE
0541941 EURO-C TURKCELL TR BLACK
yazılımın icine bu kodları ben koymuyorum

cohskun

cohskun

Üye
şimdi 1. sayfada phonixin 3. 20.10 yazan versiyonunu indiridim onu yükleyecem sonrada globali. bakalım bu sefer çözebilecekmiyim. ilgin için çok teşşekürler...

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Kolay gelsin .olumlu cevabını bekliyorum inşaallah.

degerli43

degerli43

Üye
telefonu düzelttim program için çok sağol telefonu kendime göre ayarladım hatta java uygulama izinlerini bile bu programla iptal ettim telefon izin istemiyor isterseniz nasıl yaptığımı anlatabilirim..

konu üst konu olmalı bence..

cohskun

cohskun

Üye
RM- 78 global verisyonun da "the version comparison failed.the setup will now terminate." yazıyor yani bunu tercüme ettirdim "hata var o yüzden yükleme yapılamamıştır" demekmiş. sorun ne olabilir.
1. vermiş olduğun rm-78 yazılımda ise TR kodu yok o yüzden globali yüklemeliyim. lütfen yardımcı olurmusun.

-LiveYourLife-

-LiveYourLife-

Üye
Şimdi İndiriyorum Bizim 6630un versiyonu eskiydi bayağı :)

Yeni Mesaj: Vistaya uyumsuz sanırım sürekLi Hata aLıyorum..

ilkersivgin

Üye
hocam n73 music edition u güncelledim.ingilizceye döndü.türkçeye çevirmeme bu işlemler yardımcı olurmu.
Saygılar;

hocam şayet online iseniz acilen yardımınıza ihtiyacım var
dediklerinizi uyguladım
ama flashing failed diye bir yazı cıktı
sonrasındada
telefon kapandı ve sadece ekranda NOKİA YAZISI VAR BASKA BİRŞEY YOK
usb den tekrardan görmüyor makina

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi İndiriyorum Bizim 6630un versiyonu eskiydi bayağı :)

Yeni Mesaj: Vistaya uyumsuz sanırım sürekLi Hata aLıyorum..

3 tane phoenix versiyonu var calısmazsa diğerlerini kurun.2009 lar vista ile uyumlu

hocam n73 music edition u güncelledim.ingilizceye döndü.türkçeye çevirmeme bu işlemler yardımcı olurmu.
Saygılar;

hocam şayet online iseniz acilen yardımınıza ihtiyacım var
dediklerinizi uyguladım
ama flashing failed diye bir yazı cıktı
sonrasındada
telefon kapandı ve sadece ekranda NOKİA YAZISI VAR BASKA BİRŞEY YOK
usb den tekrardan görmüyor makina

anlatılanları sırası ile düzgün bir sekilde yapmadınız mı

yükleme yapılırken usb kablosunu kesinlikle cıkarmayın cunku yükleme sırasında bağlantı kesildi diye mesaj gelince bazı arkadaşlar çıkarıyor herhalde bugune kadar 100 ün üzerinde telefona yükledim hiç problem yaşamadım.telefon acılmıyorsa hard format atın.
oda olmazsa dead flash atmanız lazım tabi onun sekli baska anlatırım

cohskun

cohskun

Üye
lütfen bi yardım....

RM- 78 global verisyonun da "the version comparison failed.the setup will now terminate." yazıyor yani bunu tercüme ettirdim "hata var o yüzden yükleme yapılamamıştır" demekmiş. sorun ne olabilir.
1. vermiş olduğun rm-78 yazılımda ise TR kodu yok o yüzden globali yüklemeliyim. lütfen yardımcı olurmusun.

kardeş Rm 78 datanın içinde yüzlerce kod var. onlardan versiyonu tutan birini yüklesem ne olur. çünkü telefon artık hiç göstermiyor ve telefonsuzda olmuyor malumun.

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
lütfen bi yardım....

kardeş Rm 78 datanın içinde yüzlerce kod var. onlardan versiyonu tutan birini yüklesem ne olur. çünkü telefon artık hiç göstermiyor ve telefonsuzda olmuyor malumun.

bunalrın dısındaki bir kodu secip yüklersen telefonun türkçe olmaz.
NOKIA 6280/88 RM-78
0539808 EURO-C TURKEY WHITE
0541865 EURO-C TURKEY WHITE
0539841 EURO-C TURKEY BLACK
0541866 EURO-C TURKEY BLACK
0549012 EURO-C TURKEY RED
0551612 EURO-C TURKEY RED
0549038 EURO-C TURKEY BLUE
0551611 EURO-C TURKEY BLUE
0541941 EURO-C TURKCELL TR BLACK
telefonunuzun rengi hangisi ise o dil kodunu secerek yukleyeceksiniz.

evvela your unistaller programıyla anlattığım gibi tüm pc suit vb phoenix hepsini kaldır.
phoenix 2009.20.10.39068 olanı yükle telefona ait olan rm 78 flashını yükle nokia pc suit son versiyonu yükle telefonu pc suit modunda bağla ve
phoenix i calıştır settings den usb baglantı modunu sec
File - scan product tıklayınca altta senin telefonunun modeli ve rm kodu yazacak
bu yazarsa flashing menusunden firmwareupdate tıklıyorsun
ve otomatik telefonunuzun dil kodunu bulmazsa veya türkçe kodu bulmadıysa ... kutucuguna tıklayıp
verdiğim kodlardan uygun olanını sec
ve refurbish butonuna tıkla yükleme bitinceye kadar telefona ve usb kablosuna dokunma (baglantı koptu dese bile)
işlem bitince telefonun acılıp kapanacak tamam

telefonun hiç acılmıyorsa önce hard format cek.

blade59

Üye
6120 c telefonuma phoenix te yazılım yüklemeye çalışıyorum fakat türkiye ürün kodunu göremedim 0553394 euro3 seçtim ama türkçe çıkmadı yardım edermisiniz

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
6120 c telefonuma phoenix te yazılım yüklemeye çalışıyorum fakat türkiye ürün kodunu göremedim 0553394 euro3 seçtim ama türkçe çıkmadı yardım edermisiniz
NOKIA 6120 Classic RM-243
0546327 Euro2 TR
0546328 Euro2 TR
bunlardan birini secin.

ilkersivgin

Üye
3 tane phoenix versiyonu var calısmazsa diğerlerini kurun.2009 lar vista ile uyumlu

anlatılanları sırası ile düzgün bir sekilde yapmadınız mı

yükleme yapılırken usb kablosunu kesinlikle cıkarmayın cunku yükleme sırasında bağlantı kesildi diye mesaj gelince bazı arkadaşlar çıkarıyor herhalde bugune kadar 100 ün üzerinde telefona yükledim hiç problem yaşamadım.telefon acılmıyorsa hard format atın.
oda olmazsa dead flash atmanız lazım tabi onun sekli baska anlatırım

hocam cvp verdiğin için tesekkür ederim.
ondan sonra cihazda sadece usb kablosu baglıyken NOKİA diye sönük ışıkta yazı çıkıyor.
işletim sistemim windows 7 ultimate .usb girşiniz bozuk olabilir cihaz yüklenemiyor diye uyarı veriyor bana bir yardım edersen cok sevinirim:sukur:

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
hocam cvp verdiğin için tesekkür ederim.
ondan sonra cihazda sadece usb kablosu baglıyken NOKİA diye sönük ışıkta yazı çıkıyor.
işletim sistemim windows 7 ultimate .usb girşiniz bozuk olabilir cihaz yüklenemiyor diye uyarı veriyor bana bir yardım edersen cok sevinirim:sukur:

simdi verecegim telefonuna dead flash nasıl atılır kullanımkılavuzu 16 sayfadan 23 sayfaya kadar kısmı
basdaki zaten bizim yaptıgımız ,
eger telefonun hiç acılmıyorsa bunu yap ve en son hangi versiyonu attıysan onu at.

bunu indir.burada anlatıyor.

Üst Alt