Nokia N97 mini- Google nexus one hangisini tavsiye edersiniz ?

• 16 Nisan 2010
  • 1693 Okunma
  • 14 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. İkisinin de birbirine göre artıları var.İncelik o kadar da önemli olan bir şey değil.Multi-touch hareketleri olmadan kullanmak da benim için bir eksi değil.
    Nexus one'un eksileri:

1-alabileceğim modelin altın sarısı renkte olması
    2- fiziksel bir klavyesi olması
    3-Yanında 2 GB gibi az kapasitede bir kart veriyorlar ama n97 mini de 8 GB 'ı dahili, 16 gb artırılabilir.

N97 mini'in eksileri
    1-435 MhZ işlemcisi var ama benim için yeterince hızlı görünmüştü denediğimde
    2-Gün geçtikçe popülerleşen android' e sahip olmaması (gerçi yine en temel 3-5 uygulamayı kullanacağımdan pek gerekli olduğunu düşündüğüm olmadı. )

Ben HTC HD2 ile neredeyse aynı dokunmatiği olduğunu varsayarak onu denedim ve Multi-Touch dışında en küçük bir farkı göremedim.Bir yandan X6 var ancak 5800'ın gelişmiş hali (kapasitif ekran, daha güzel görünüm, daha iyi tema ) için ekstradan 860 tl veremem.Onun yerine 5800 alırım daha iyi.

Çok soru soruyorum ve çok konuşuyorum sanırım:ehe

neyse siz ne diyorsunuz :?

Yazan: sanberk_11
  2. n97 yerine n900 almanı tavsiye ederim o olmazsa google nexus one

3. maalesef n900 alamam...

4. n97 mini bnce al harika bir telefon

5. yazından az cok tecruben oldugunu varsayıyorum bunlar bıraz maddı meseleler ancak onuda goz ardı edersen androidin en iyi temsilcisi bence nexusone ancak sistem suan için eksiklerle dolu oldugu söyleniyor ama kullanmadım beklerim dersen symbian 3 ve samsung wave yok beklemeye gerek yok diyorsan samsung i8910 hd yada n900 n97 için de 434 mhz işlemci yuklemelerden sonra biraz kasıntılı oluyor ama x6 daha iyi bir yapıya sahip ekran konusunda acizane fikrim

İyi forumlar

6. tabıkı htc kalıtseyle sanırım pda telefonların en ıyısını htc yapıyor dolayısıyla artısı cok cok nokıada bısey yok kocaman bır sıfır suan n900 dıyorlar nokıada ama ondan kamera rezıl

7. HTC'nin HD2 telefonuna yönelmiştim ki, Windows Mobile 6.5, az uygulama desteği, işlemciyi 600 mhZ olarak kullanması ve insancıl boyutta bir ekranı olmamasından dolayı vazgeçtim.Android'in geleceği çok iyi gibi görünüyor zaten, gün geçtikçe artan uygulamaları, popülerliği dikkatimi çekiyor ancak bunun sonunda virüs tehdidi de yükseliyor..Symbian'da yeterince yüksek ama Symbian'da pek korkum yok çünkü Symbian kaybediyor Android kazanıyor.X6 5800'ın 5 MP kamera ve kapasitif ekranlı hali ama ben sırf bunlar için 800 tl eklemem.Onun yerine alırdım 5530 daha bile iyi olurdu.Kapasitif ekranların multi-touch özellikleri dikkatimi çekmeyen öğelerden olduğu için N97 Mini ile nerdeyse aynı algılama hızında olabilir ve fark da etmez.Bir de ince telefonlar fobilerimden çünkü ince telefonların sanırım bağlantıları daha birleşik oluyor ve düştüğünde daha çok hasar veriyor.Elimdeki n72 yüzlerce kez düşse de hiç bir sorun yok, düştüğünde kapağı çıkmıyor, ekranı çizilmiyor.Bu yüzden kalın telefonlar ve Nokia alırsam mutlaka N serisinden alıyorum bu nedenden dolayı çünkü genelde kalın oluyorlar.Google Nexus one'un ince olması da bir dezavantaj ama bir de şu bilgim yok: Acaba nexus one'da flash desteği var mı ? Flash desteği isteyen bir çok siteye giriyorum da.

8. n97 mini elbette. düşünsene telefona bişey oldu kimi arayacaksın kime soracaksın orjinallik olsun diye ortada mal gibi kalmaya gerek yok . n97 mini al kaliteyi yaşa

9. HTC'in teknik servislerinden yararlanabilirim, o konu dert edilmez bence.Geçen gün denedim ve n97 mininin dokunmatiğinin pek iyi olmadığının farkına vardım.Ancak o kadar kötü olmadığından ona da alışabilirim.Hala kararsız kalmış bir haldeyim.İkisini de denemiş bir kişi yok mu ? Ayrıca sırf N97 mini al diyorsunuz çoğunuz da neden? Artıları neler, eksileri neler, tecrübeleriniz deneyimleriniz var mı ? bunlardan yola çıkarak almak daha mantıklı olabilir

10. Sana öneride bulunabilmemiz için telefonu ne amaçla alacağını da belirtmen gerekirdi ben yinede şahsi görüşlerimi belirteyim.

Sana N97 Mini al diyenlerin kullandıkları telefon modellerine bakarsan hepsi 5800XM. Hepsi N97 Mini'yi 5800XM gibi sanıyorlar. Google Nexus One için hiçbir yorum yapamam çünkü kendisi hakkında adından başka hiçbi bilgim yok. N97Mini Standart kullanılabilir telefonlar arasında en üst düzeydeki telefon bana kalırsa. Daha ekstra şeylere bakarsan HTC'ye bak derim ama onda da şöyle 2 problem var Windows Mobile uygulama yönünden kısıtlı, Android OS'nin nereye gittiğini anlamıyorum zaten. Uygulamasını marketinden başka yerde bulman zorlaşıyor ona özel forumlar var mı hiç bir fikrim dahi yok hiç denk gelmedim. Symbian için heryerde her programı bulabilirsin bu Symbian'ın en büyük artısı bunun yanında HTC'nin performası göz dolduruyor.

Yazacak birçok şey daha var aklımda ama uykusuzluktan dikkatim çok dağılıyor cümleleri toplayamıyorum. Şimdilik bu kadar yazabileceğim.

11. Teknolojik işlere biraz fazla meraklıyım sanırım =).Uygulama desteğinin iyi olması gerekiyor, esnek olması ve sürekli yeni bir şey keşfedilebilecek bir yapıda olması daha iyi olur.HTC HD2'ye yöneldim, hatta onu düşünüyordum ancak windows mobile işletim sistemi beni çok soğuttu ondan.Geçen gün baktığımda nexus one için Android Market'te yaklaşık 20 bin uygulama sayısı aşılmış ( ya da bakmıyordum ben androide çoktan aşmıştır ) .
    Genelde teknoloji sitelerinde çok gezerim (bknz. chip ) makaleleri, haberleri, forumdaki konuları okurum ve bu yüzden sekmeli olmalı (ki opera miniyle oluyor ya da nexus one da öyle ).Bunun dışında facebook sitesinde biraz gezinirim, MSN de olmalı tabii.Bir de müzik, müzikleri anormal derecede dinlemiyorum ancak dinlemediğim de söylenemez (şimdi diyeceksiniz ki google nexus one ile gelen kulaklık iyi değil ama bende philips stereo kulaklık var ve müthiş ses veriyor ).
    Kamerası da iyi olsun, gerçi fotoğraf makinem var ama bu 2 telefonun çektiği fotoğraflar daha net =/.
    E-maillere de bakacağım tabii.Bir bakıma multimedya telefonu, ancak biraz farklısı işte =).Kaşif gibi dolaşabileceğim (sürekli yeni şeyler keşfedebileceğim ) bir yapıda olmalı işletim sistemi.
    Nexus one'a da flash geliyormuş.HTC Desire ROM'una falan gerek kalmaz o zaman.Ama benim gönlüm Nexus One'a kayıyor.

12. Ya N900 Ya n97 mİNİ :)

13. Peki ya neden N97 Mini? Nexus'a göre artıları neler ?

14. İmkanın varsa nexus one al çünkü geleceği parlak andoid symbian dan daha gerçekçi bir şekilde gelişmeye müsait nokia'nın ^3'ü çıkana kadar en iyi sistem android olacak gibi ama tariflerinize göre yenilikçi uygulamalar vs de istiyorsunuz symbian açık kaynak kodlu olunca içerisinde oynama yapmak mükün oluyor bu yönden de n97 olabilir.Ama nexus one almanızı tavsiye ederim her bakımdan gelişmeye müsait...

15. Öneriler için teşekkürler.

--------------- Ekleme ---------------

Flood yapmış olacağım sanırım, özür dilerim.Bugün N97 Mini'yi inceleme fırsatına sahip oldum.Dokunmatik konusunda bana rahat gelmedi, listeden sildim, ardından da Avea şubesine gittim ( orada yurtdışından telefonlar getiriyorlar nexus one vs. ) ve bir telefon gördüm.Nokia X6 imiş adı.Biraz inceledim ve internette araştırdım.Kapasitif ekranı varmış ve ayrıca izlediğim videolardan çok hassas bir dokunmatiğe sahip olduğunu gördüm, herkes de öyle demekteydi.Kalınlık zaten benim için o kadar kötü değil, hatta benim için kalın daha bile iyi.Amoled ekran gibi net bir ekrana ihtiyacım yok, ancak 32 GB/16 GB hafıza benim için çok ama çok iyi.Ovi Store'da birçok uygulama olduğunu gördüm ve sims 3 gibi birçok oyun da bulunmaktaydı.İngilizce derseniz zaten nexus one da öyle. Bu konuda n97 Mini ile karşılaştırdığımda nexus one daha iyi çıkmaktaydı.Ancak bu konuda X6 kullanan varsa onların düşüncelerini de merak ediyorum.

Bir de mümkünse 5800 den farkı yok gibi şeyler yazmayın lütfen.Aralarında birçok fark olduğu belli.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
15/11/2018 - 22:29