Nokia N95-Avea 3G sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Furkan96

Furkan96

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N95-Avea 3G sorunu
Vay be... 2 sene olmuştu maxicep'e girmeyeli ne kadar da büyümüş. Maşallah.:alkis
İnşallah konuyu yanlış yere açmıyorumdur,biz eskiden buraya açardık hep :aha:
Neyse gelelim sorunumuza, beyler benim nokia n95'im var. Avea hattım.
Evin dışarısındayken telefon çekiyor ve telefonun sol üst köşesindeki 3g yazısının altında 2 çizgi var n95 kullananlar bilir.Bu çizgiler kesik çizgiyse çekmiyor, iki düz çizgiyse giriyor internete vs.
Ama benim telefonda eve geldiğim zamani hep evdeyken olmuyor tabi bazen dışarıda da çekmediği oluyor,3g kesikli çizgi oluyor ve internete girmiyor,internet paketim olmasına rağmen.
İnternetten geçtim hadi,dışarıdan beni arayanlar ulaşamıyor kapalı görünüyor ayrıca bana akşam atılan bir mesaj ertesi gün sabah geliyor. Müşteri hizmetlerini aradım(avea) fakat karekare002kare ve kare330yıldız0000kare kodlarını girmemi söylediler o kodları girdim 2 dakikalığına kesikli çizgi, düz çizgi oldu, sonra tekrar kesikli çizgi oldu ve sorun hala devam etmekte. Dün akşam 22.49 da atılan mesajın bana geldiği tarih bugun 08.15 acaba bunun sebebi nedir arkadaşlar bu sorunu nasıl çözerim ? 3g yapılandırılması falan mı ? Bir de resim atıyorum daha iyi anlamanız için umarım yardımınız dokunur.:bilmm

- - - Eklendi - - -

Şuan kesikli çizgi değil mesela 2 düz çizgi var ve internete de giriyor ?
Ayrıca unutmadan ekleyeyim,3g nin çekmediği kesikli çizgi olduğu zamanlarda telefon çok ısınıyor ve 1-2 saat içinde şarjı bitiyor.

MaxipmaN

Üye
benim oturduğum yerde 3g gidip geliyor çekmiyor ama şehir içinde gayet iyi çekıyor baska ortamda dene o kesik cizgiyi s60v3 kullanan bilir n73 kullandım cekmedği yerde sarj çabuk biter

Furkan96

Furkan96

Üye
    Konu Sahibi
benim oturduğum yerde 3g gidip geliyor çekmiyor ama şehir içinde gayet iyi çekıyor baska ortamda dene o kesik cizgiyi s60v3 kullanan bilir n73 kullandım cekmedği yerde sarj çabuk biter

Oturduğum yerle ilgili yani ?
Bu sebepten dolayı sarjının çabuk bitmemesi için ne yapmalıyım?

MaxipmaN

Üye
Oturduğum yerle ilgili yani ?
Bu sebepten dolayı sarjının çabuk bitmemesi için ne yapmalıyım?
iki uç yerde dene sen farklı yerlerde emin ol telefondan mi yerlemi alakalı şarjın çabuk bitmesine neden olan kesin durum ise 3g çekmediğinden telefonun sürekli 3g ye bağlanmaya çalışması gsm ye alırsan sorun olmaz ancak iyi bile çekse 3g her zaman daha fazla sarj yer

bayon

Üye
bence format atma imkanın vatsa at bendede aynı sorun oluyordu yüklenen programlarla alakalı olduğunu düşünüyorum

Üst Alt