Nokia N900 | Uygulama Yöneticisi ile Depo Kaydı ve Uygulama İndirme İşlemleri...

Sponsorlu Bağlantılar

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N900 | Uygulama Yöneticisi ile Depo Kaydı ve Uygulama İndirme İşlemleri...

n900 için daha çok yazılım proğram.​

n900 ilk alındıgında sadece maemo.org takı n900 ait programlarla sınırlı. program sayısını arttırmak ıcın app managere yenı depolar ekleyebılırız. boylece program sayısını ilk halıyle tam 3 katına cıkartabılırız.
maemo.org takı yazılımlar test edılmıs kullanılabılr yazılımlardır.
dıger depolardakı yazılımlar test asamasında ve gelıstırme asamasındakı yazılımlardır.
resimli anlatım.​

depo adresleri.. aynısını yukarıdaki yerlere eksiksiz yazın.​

Catalogue name: Extras
Web address:
Distribution: fremantle
Components: free non-free

Catalogue name: Extras-Testing
Web address:

Catalogue name: Extras-Devel
Web address:

bu işlemleri yaparken cepte internet bağlantısı açık olmalı.​

n900 .deb uzantılı dosyaları yüklemek.
resimlerle inceleyin.​

bu kadar.​

bu linkte dep uzantılı bir zip rar sıkıştırma proğramı var.indirin deneyin.​

yukardakı yontem n900 ılk versıyonu ıcın gecerlıdır. yenı versıyonla bırlıkte bu yontem kaldırılmıstır.

yenı versıyonun yontemı.....​

onca app storeden rootsh yazılımını yukleyın
sonra x termınalı acarak su komutları gırın
sudo gainroot enter
cd MyDocs enter
ls enter
dpkg -i deb dosya ismi enter​

bu ayrı​

,​

• Beğen
Tepkiler: nahre85, zaleot, kaan dean ve 9 diğerleri

murattiy

murattiy

Üye
Resim ufaltılmıştır. Orjinal halini görmek için buraya tıklayın (Orjinali: 800x480 ve 75KB)
yukarıdaki açıklama ile sorun çıkıyor catalog ismi ardından web adres ismi gibi ilerlemiyor bu sorunlar nedeniyle arada kalan kısımlarında resimli anlatımı varmı ?

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
yukardakinin aynisini yaz; ama bunu saveleme; ok isareti yere bas; menu yerine de basma; okisareti yerine bas;

murattiy

murattiy

Üye
teşekkürler
bir de bu deb uzantılı dosyaları bulabileceğimiz bir site varmı
sözlük vb proglar gibi

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
deb. icin ozel bir site yok. ama my maemo sitesini ziyaret edebilirsin.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Süper bir Paylaşım Eline saglık kardeşim Üst konu:oke:

lepadekor

lepadekor

Üye

n900 için daha çok yazılım proğram.

şuanda maemo.org ta 89 adet n900 için yazılım var. telefonda app managere (proğram dükkanı) girildiğinde yüzlerce uygulama var ama sadece şuan itibariyle 89 tane n900 için var. diğerleri n700 ve n800 n810 için. n900 desteklemiyor.

aşağıdaki yöntemle app managere yeni depolar ekleyecez. ve proğram sayısı n900 için tam 3 katına çıkacak. proğram sıkıntısı bitmiş olacak.

resimli anlatım.

depo adresleri.. aynısını yukarıdaki yerlere eksiksiz yazın.

Catalogue name: Extras
Web address:

Catalogue name: Extras-Testing
Web address:

Catalogue name: Extras-Devel
Web address:

bu işlemleri yaparken cepte internet bağlantısı açık olmalı.

n900 .deb uzantılı dosyaları yüklemek.
resimlerle inceleyin.

bu kadar.

bu linkte dep uzantılı bir zip rar sıkıştırma proğramı var.indirin deneyin.

bu ayrı

,

bir şey soracağım, sitesinden N900'e bir şey indirmek istediğimde "Unable to download... Application package not found" diyor. Yukarıda sizin belirttiğiniz gibi 'depo'mu oluşturmamız lazım, bunu nasıl yaparız? şimdiden teşekkürler.

--------------- Ekleme ---------------

bir şey soracağım, sitesinden N900'e bir şey indirmek istediğimde "Unable to download... Application package not found" diyor. Yukarıda sizin belirttiğiniz gibi 'depo'mu oluşturmamız lazım, bunu nasıl yaparız? şimdiden teşekkürler.
.dep uzantılı programlar için "matrix" yazıp "ok" işaretle gösterdiğiniz boşluğa tıkladığımızda "which pill" "red" gibi tıklayacağımız yerler çıkmıyor. Ne yapmalıyız? Teşekkürler

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Yenı versıyonla debıan dosyaları kurma yontemı artık ıse yaramıyor/

lepadekor

lepadekor

Üye
...çok teşekkürler. Font Size'ı daha büyütebilme seçeneğini bulamadım. Telefon defterindeki harf ve numaralar çok küçük, bunun bir değiştirme yolu olmalı. Settings'in altında bulamadım. Teşekkürler.

joarr

Üye
dostum öncelikle ÇOK teşekkürler paylaşımların için... birşey sormak istiyorum senin görüntüde daha çok depo var mozilla my maemo amsn catalogue var onları nasıl ekliyebilirim diye merak ediyordum...

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
amsn yuklersen orda bı katalog olusuyor.

joarr

Üye
yav amsn bi msn protokolü uygulaması galiba,ama hiçbiryerde bulamadım bu application managerın download kısmından bulduğum msn i kullanıyorum sen nerden buldun dostm bu uygulamayı? bide phthon diye bi emulatörümsü bişey var ben bitürlü yükleyemedim uygulamaları indirdiğimiz yerde python yazan bütün herşeyi indirdim fakat hala şu eksik bu eksik diyor.. bunun paketini fln indirip tel e yükleyeceğimiz biyer olsa gerek diye düşünüorm yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
burdan indir

joarr

Üye
dostum çok teşekkürler... çok soru soruyotum kusura bakma ama şu phyton da da bi yardımcı olursan çok sevinirim... tekrar teşekkürler

crayziiii

Üye
dostum verdigin bilgiler için tesekkür ederim yanlız benım telefonda restore aplication kısmı görünmüyor bide söylediklerinizi yapıp matrıx yazıp bosluga bastıktan sonra ekran kayboluyor yardımcı olursanız sevinirim simdiden tesekkürler

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
yeni surumde matrix olayi kalkti/
artik yapilmiyor
nedeni cok kisi tarafindan yapilan hatali debian dosyalari/

Sartorius

Üye
ellerine saglık super bi paylasım olmus gerçekten çok işime yaradı

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Tsk

dekmanci

Üye
hocam iyi geceler ben win 7 kullanıyorum usb data modunda hafıza kartı görülüuo yalnız mass 32 lik hafıza açılmıyor bilinmeyen dosya biçim program sec diyor ne yapmalıyım

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Wın 7de denemedım

Üst Alt