Nokia N90 İncelemesi Canlı Resimler

Sponsorlu Bağlantılar

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Sen de zaten kameranın kralı var şuan :ehe:

_GiTaRisT_

Üye
ya özellik bakımından iyidirde çok kaba yaaa..

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Originally posted by _GiTaRisT_@Oct 8 2005, 01:28 PM
ya özellik bakımından iyidirde çok kaba yaaa..
[post=186725]Quoted post[/post]​

ama k750 öyle değil.
TAVSİYE : SAKIN K750i ALIPTA W800 YAZILIMI YÜKLETMEYİNNN.!!! :eksi:

eon

Üye
arkadaslar , N90 'i 2 gun boyunca inceleme sansim oldu. bana gore kesinlikle 6630'dan cok cok ustun bir telefon degil. resim kalitesi olarak coookkkk buyuk bir fark yok. video bakimindan da cok az bi kalite farki var. cok az ustun diyebilirim. bu da flash'in olmasindan kaynaklaniyor. ama bildiginiz uzere 6630'a da harici flash takilabilir. kaldi ki cok da gerek yok. menu duzenine gelince, sadece mevcut application'lari bazi folder'lerin icine tasimislar o kadar. birtek opera browser yuklu, 6630'dan ekstra olarak, birde muzuk galerisi biraz daha gelismis. bence o paraya suan icin degmez diye dusunuyorum...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Video kalitesini , 6630 ile kıyaslayamayız bence ;)

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Originally posted by eon@Oct 10 2005, 12:32 PM
arkadaslar , N90 'i 2 gun boyunca inceleme sansim oldu. bana gore kesinlikle 6630'dan cok cok ustun bir telefon degil. resim kalitesi olarak coookkkk buyuk bir fark yok. video bakimindan da cok az bi kalite farki var. cok az ustun diyebilirim. bu da flash'in olmasindan kaynaklaniyor. ama bildiginiz uzere 6630'a da harici flash takilabilir. kaldi ki cok da gerek yok. menu duzenine gelince, sadece mevcut application'lari bazi folder'lerin icine tasimislar o kadar. birtek opera browser yuklu, 6630'dan ekstra olarak, birde muzuk galerisi biraz daha gelismis. bence o paraya suan icin degmez diye dusunuyorum...
[post=187927]Quoted post[/post]​

Hayır Eon 6630 dan n90'ın elbette bir farkı olmalı daha inceleyemedim de video resim kalitesi olarak kesin üstün olmalı ..... senin telefonda 6630 Herhalde 8)

eon

Üye
arkadaslar, hakikaten N90 cook cookk ustun telefon degil 6630'dan. biraz resim biraz da video kalitesi iyi. ben 6630 ile cektigim fotograflari, bir fotograf studyosunda bircok kez temizlettim. bence 6630 fazlasiyla yeterli. video da cok fazla onemli degil benim icin, 6630 yeterli. ayrica bazi arkadaslar formda symbian yok falan demisler n90'da, eee pes yani dedim, olmasin olurmu!!! symbian 8.1 kullaniyor. tek begendigim yani 31 mb flash memory olmasi. 6630'da biliyorsunuz bu 10 mb. music galery'si biraz gelismis dedim ya, bir player eklemisler. onu da buldum nokia'nin sayfasinda var. ama install edildigi zaman 700 kb'lik bir yer tutuyor ve bu flash memory'yi kullaniyor, yani karta yukleyemezsiniz. yani goruyorsunuz, program bakimindan da 6630 geride kalmaz. ustelik 6630'un artisi bile var, neden mi? n90'da tiutresim yok :) arti suanda kibristaki fiyati 1.850 ytl, hayatta almam yani, gerek yok...

sebofb090

sebofb090

Üye
gercekten harika bir telelefon

seckinkoybasi

Üye
resim kalitesini bilmem ama video kalitesi süpper.

Baracuda

Üye
3 şey kötü bunda
*** KABA
*** AĞIR
*** PAHALI

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kesinlikle..

ysn89

Üye
Video kalitesi gerçekten süper... Ama pahalı yaw... Biraz ucuz olsa da alsak...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Spotu bile 1000 ytl civarı..

amedian

amedian

Üye
arkadaslar simdi soyle bi durum var, 3 yıldır sony kullanıyorum t600 k700 son olarak s700 ve bayaa da memnunum yalnız simdi yurtdısından bu cihazı 420euro ya yani 670 liraya getirtme durumum var teli inceledigimde kendini öven bi tel oldugu belli tek dezavantajı boyultarıydı ama onuda unutabiliyosunuz. titresiminin olmadıgını ilk kez burda duyuyorum aklımın ucundan gecmezdi öle bişeyin olacagı. gercekten titresim yokmu ??

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Evet , malesef yok

Carl Zeiss Lensinin etkilenmemesi için titreşim koymamışlar , telefon yere vs. düşerse ne olacak ?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet yok ama o paraya kesinlikle alınır..

musti

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Sep 10 2005, 06&#58;44 PM) [post=162069]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
İlk Görüş

n90ı elime ilk aldığımda dedim ki biraz büyük.ama ben de zaten çok küçük telefonları sevmem.telefon dediğin adamın elinde kaybolmayacak.biraz eline oturacak.Yani ilk düşüncem telefon hakkındaki:Mükemmel Karizma

-------------------------------------------------------------------------------------------

Symbian

Telefonun işletim sistemi symbian 8.1 di galiba
bildiğimiz symbianlara benziyor menüsü felan.ama çok daha sistemli çok daha gelişmiş bir hali
galerisini çok değiştirmiş yeni symbian.mesela resimlere bakmak isteyince resimler yuvarlak bir daire şeklinde çıkıyor.aşağı ok tuşuna basında resimin büyük hali sol tarafta çıkıyor.diğerleri yukarda kalıyor.galeri sistemini çok beğendim

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ses kalitesi

Ses kalitesini fazla deneyemedim açıkçası
içine bir mp3 yükleyip dinlemek isterdim.ama telefon elimde en fazla yarım saat kaldığı için başaramadım bunu malesef.ama 7610umda ve n90da nokia tone yi açınca ses kalitesi bariz değişiyor.çok daha net ve çok daha kaliteli bir ses işitiyorsunuz n90da sesi.mesela 7610da nokia toneyi trafikte duymam imkansıuz benim.ama n90da nokia toneyi rahatlıkla duyabilirsiniz

Kamera(RESİM---VİDEO)

İşin açıkçası kamerasını da tam test edemedim.çünkü dediğim gibi telefon akşam 21.00 civarı elime geçti ve 21.30 gibi elimden gitti.çektiğim resimler var ama yapay ışıkta çektiğim için resim hakkında tam bilgi sahibi olamayabilirsiniz.doğal ışıkta yani güneş ışığında eminim ki çoooook daha kaliteli resimler çekecektir.
İşte resimleri:

N90 Normal

N90 Full Zoom

N90

N90

N90

N90

Ekran

Ekran kalitesi mükemmel diyebilirim.gerekse büyük olması gerekse görüntü kalitesi mükemmel seviyede arkadaşlar.resimleri çok güzel gösteriyor.videoları çok güzel oyantıyor.

Tuş Takımı Kullanımı ve Genel Kullanılabilirlik

tuş takımının kullanımında hiç bir zorluk çekmedim.160 karakter bir mesajı gayet hızlı bi şekilde yazdım.
ekranıun üstündeki tuşların oraya koyulması mükemmel olmuş.kapağı yan çevirim yani şu şekile getirince

o tuşların değerini anlıyorsunuz.kameranın ayarlarını buradan gayet güzel bir biçimde yapabiliyoruz...

Resimler Resimler Resimler

bu resimlerin hepsini 7610umla çektim.kalitesiz çıkanlar olabilir.dediğim gibi florasan ışığı ani yapay ışıkta kalite düşüyor biraz
buyurun

Bu arada o el benim elim.duyurulur

Resim Sayısı Fazla Geldiği Son 5 Resimi Link Olarak Veriyorum...

Son Yorum

telefon parası olan için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir telefondur.bunu belirteyim.çünkü az önce elimde görmüş olduğunuz telefon için satıcı 1.850 ytl fiyat istiyor.ve spot telefon
ama belirttiğim gibi mükemmel karizma bir telefon.yani bu telefonun kullanıcısı olsanız heryerde hemen farkedilebilirsiniz.bu kesin.yani "oha o telefon ne abi" diyebilirler gören kişiler

Bu incelemeyi yapan sitemiz üyelerinden sevgili dostum <span style="color:red">ÇAKIR42</span>&#39;ye teşekkür ediyorum....
[/b][/quote]

----------------------------------------------------------------------------------------
baba bu telefon manyak bişi almak lasım

free

free

Üye
n90-n91 bence deneme telefonu
carl zeis düşmelerden ne kadar etkilenecek net değil
microdrive düşmelerden etkilenecekmi yoksa mp3 çalarken durabilicek mi net değil
n90-n91den sonraki n serilerinden her ikisininde kullanılmamış olması düşündürücü

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Fiyattan dolayı doğru düzgün alanda yok ki..

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Harbiden ha , hiç biri gelipte N90 aldım demiyor

Üst Alt