Karşılaştırma Nokia N9 VS Discovery

Sponsorlu Bağlantılar

[Konudan Sonra Cevaplayınız] N9 mu Discovery mi ?

• Nokia N9

Kullanılan: 9 52.9%
  • General Mobile Discovery

Kullanılan: 6 35.3%
  • Öyle bi anlattın ki kararsız kaldım :(

Kullanılan: 2 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    17
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N9 VS Discovery
Şimdi konu şu Discovery aldım ama bu ay internet paketime tecavüz ettiği için soğudum bundan önce gönlümde Nokia N9 vardı şimdi size sorum şu

Sizce Nokia N9 mu Discovery' mi şu an Mavi bi Nokia N9 önümde olsa tereddütsüz alırım

Nokia N9 VS Discovery
================================================================================
RAM

Discovery 1GB

Nokia N9 1 GB
================================================================================
İŞLEMCİ

Discovery Allahın cezası MediTek MT6589 1.2 GHz Quad Core

Nokia N9 1GHz Cortek A8 Single Core
EKRAN BOYUTU VE ÖZELLİKLERİ

Discovery 4.7" IPS LCD HD 720p Ekran ve DLNA ekran yansıtma teknolojisi

Nokia N9 3.9" AMOLED HD Ekran ve DLNA ekran yansıtma teknolojisi

KAMERA

Discovery 8 MP HD 1080p Arka kamera

Nokia N9 8 MP 720p + Carl Zeiss Arka kamera lensi

not : ön kameralar umrumda değil

OS

Discovery ( İnternet katili ) Android 4.2.1 Jelly Bean görünüşe göre 4.4 KitKat güncellemesi alacak

Nokia N9 MeeGo 1.2 Harmattan ( tek eksisi bu ölü bi sistem ama buda Android e çevrilebiliyor :ehe )

DAHİLİ HAFIZA

Discovery 4 GB ve 16 GB

Nokia N9 16 GB ve 32 GB

Şimdi sıra editör notunda :ehe :ehe :ehe

Allah yukarda Discovery' den çook memnunum F/P açısından mükemmel ama bu ay internetime tecavüz etmesi beni soğuttu

Nokia N9 un Mavi rengine hastayım ve OS dışında bence hiçbir eksi si yok ve gayet karizmatik bir telefon

Bir kaç ay C6-01 kullandım sürekli bişeyler yapıyordum oyun uygulama vs. aramak çook eğlenceliydi :ehe

Ama Android' te büyük kolaylık olan ( Allah Google amca dan razı galsın :ehe :ehe :ehe ) Google Play Store' dan tek tıkla indirme yapabiliyoruz ( ama ben öbürünü tercih ederdim ama Android gibi bool bool uygulama vs olacak )

evet şimdi ankete oy ver bakalım :ehe :ehe :ehe

Yönetici tarafından düzenlendi:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kırmızı 808 somuru: Yada Kırmızı 1520 Yada Kırmızı 1020 Ama Pardon Kırmızısı Yoktu Neyse Beyaz 1020 Olsun :rock:

zorbey42

Üye
808 tek geçerim

FK5896

FK5896

Üye
internet paketi çabuk bitiyor demişsin. kaç mb internet bu? ayrıca bunun çözümü de var elbet. senkronizasyonu ve diğer otomatik güncellemeleri kapatmalısın. özellikle şuna dikkat et facebook'a girince videolar otomatik olarak açılıyor. buda paketin çabuk bitmesine neden oluyor. bunu facebook ayarlarından kapatabilirsin. bu dediklerimi yapıp kullanmayı dene birde. belki telefonunu yeniden sevebilirsin.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
internet paketi çabuk bitiyor demişsin. kaç mb internet bu? ayrıca bunun çözümü de var elbet. senkronizasyonu ve diğer otomatik güncellemeleri kapatmalısın. özellikle şuna dikkat et facebook'a girince videolar otomatik olarak açılıyor. buda paketin çabuk bitmesine neden oluyor. bunu facebook ayarlarından kapatabilirsin. bu dediklerimi yapıp kullanmayı dene birde. belki telefonunu yeniden sevebilirsin.

2GB paket ve ayın 5inde yaptım şu an 700 MB var her gün wi-fi ye bağlı sadece evde 1 saat falan takılıyorum mobil veri ile facebook muhabbeti ve oto güncelleme işi tamam

Serhan

Serhan

Üye
ne çeşit bi oyun bu ? :hmmm
yer yanlış :zzz:

The Pierre

The Pierre

Üye
Sat diskavri al

The Pierre

The Pierre

Üye
Şaka maka mobil veriyi kullanmadığın zaman kapat bahane uydurmayınız. :nono:

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Valla bilmiyom ama 3-5 gun icinde 1300 MB acitiyo nasil oluyo bilmiyom ama acitiyo iste :(

The Pierre

The Pierre

Üye
Uygulama guncellemelerini yuklemiştir eğer varsa mobil veri bolumunde hangi uygulama kaç mb veri yemiş yazar silin çok yiyeni

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
En cok tarayici yemis sonra play store :eheP.tesi musteri hizmetleri ile kavga edelim bakalim :ehe

The Pierre

The Pierre

Üye
Ne izledun tarayicida :D

The Pierre

The Pierre

Üye
:D neyse son karar ne değiştirecekmisin? N9 da güzel telefon android falan demişsin ama portlanmış hali o kadarda stabil olmaz ki android zaten çokk stabil değil

• Beğen
Tepkiler: ghstr
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
En cok kaldirilan uygulamalar yemis 500 MB bunu engellemenin bi yolu var mi dir

The Pierre

The Pierre

Üye
En cok kaldirilan uygulamalar yemis 500 MB bunu engellemenin bi yolu var mi dir

O dediğin şey sende ya örneğin Facebook yuklu o 500 mb yiyor sen onu kaldırıyorsun bu kaldırılan uygulama oluyor

The Pierre

The Pierre

Üye
Ben eskiden uygulama kaldırırken internetmi yiyor diyip şaşırırdım :D

• Beğen
Tepkiler: ghstr