Nokia n8 android

Sponsorlu Bağlantılar

kcr

Üye
bunu neye göre söylüyosun sen anlamıyorum bu htc wildfire ın özelliklerine bak telefon androidli nokia 700 ün işlemcisi htc wildfire ın iki katı ben android yüklenir demiyorum ama biraz usturuplu sallayın sallarken çalışırsa ağır çalışır diyosun yapılmamış bişey için fikir yürütmeyi bırakın

Android derken, her sürümün kendine göre donanım gereksinimleri farklıdır. Android'in hangi sürümünü kullanıyor o HTC Wildfire? Sürüm ikiyle güzel çalışabilir, yükleyebilirsen yükle bakalım 4.2 sürümünü ne yapıyor?
İkincisi; N8'de Android çalışsa bile hangi sürümüyle stabil ve hızlı çalışacak? 2.3 mü? Fantastik bir şey olur.
Üçüncüsü; sürücü desteğini kim verecek? Nokia'nın vermeyeceği kesin. Geliştiriciler mi yazıp destek sağlayacak?
Dördüncüsü; konuyu açan arkadaş genel olarak Nokia cihazları ya da 700'ü değil N8'i örnek vermiş. Sen de N8 üzerinden örnek verirsen duvara konuşmamış olursun.
Beşincisi; bak sen de yapılmamış bir şey üzerinde fikir yürütüyorsun, fark ettin mi?

dmatias

Üye
Android derken, her sürümün kendine göre donanım gereksinimleri farklıdır. Android'in hangi sürümünü kullanıyor o HTC Wildfire? Sürüm ikiyle güzel çalışabilir, yükleyebilirsen yükle bakalım 4.2 sürümünü ne yapıyor?
İkincisi; N8'de Android çalışsa bile hangi sürümüyle stabil ve hızlı çalışacak? 2.3 mü? Fantastik bir şey olur.
Üçüncüsü; sürücü desteğini kim verecek? Nokia'nın vermeyeceği kesin. Geliştiriciler mi yazıp destek sağlayacak?
Dördüncüsü; konuyu açan arkadaş genel olarak Nokia cihazları ya da 700'ü değil N8'i örnek vermiş. Sen de N8 üzerinden örnek verirsen duvara konuşmamış olursun.
Beşincisi; bak sen de yapılmamış bir şey üzerinde fikir yürütüyorsun, fark ettin mi?
ben zaten yapılır demiyorum ama boş konuşmayın diyorum ben olaya donanım olarak bakıyorum farkettiysen sen sadece android üzerinden konşmuşsun boş boş

blackcemre

Üye
Youtube'den mi İzledin?Linki bul yoksa konu kilitlenir.

kcr

Üye
ben zaten yapılır demiyorum ama boş konuşmayın diyorum ben olaya donanım olarak bakıyorum farkettiysen sen sadece android üzerinden konşmuşsun boş boş

Doğru, sorun donanımda...

h.ozdemir09

Üye
n9a android yakında geliyor, 808 n8 ve E7 içinde yapmayı düşünüyorlar...fotoğrafı

lazye

lazye

Üye
n9 da zaten çoktandır var çünkü maego ama symbianda yok...

hizan

hizan

Üye
burada en eksiklik yöneticilerin bu konulara müdahele etmememsi.

nedendir bilmiyorum ama bu konuları kapatmıyorlar ve seyirci kalıyorlar.

bu tür konular sadece konu kirliliği yaratmaktan başka bir şey değil.

fk555897

fk555897

Üye
Bence yüklense bile randıman alınmaz. Nokia N8'de 256 MB RAM var. Android zaten çok RAM yiyen bir işletim sistemi.

caglar b

caglar b

Üye
sürücü destegi olsa bile ram ve işlemci yüzünden n8 e android yüklenemez ama ubuntu için aynı şeyi söyleyemem :)

h.ozdemir09

Üye

symbian paylaşım grubunda ilyas abi paylaştı şuan kendisi rusyada alexey ile birlikte. Ayrıca fotoğrafı dikkatli incelersen ilyas yazıyor :) android olabilmesi için telefon hafızası en az 8 gb olmalıymış. Duyurusu aynen şöyle;
Herkese Merhaba;
DUYURU;
bugün itibari ile N8, E7, 808, icin android portuna başlamış bulunmaktayız,
Calışmalar ; alexey, CoDeRuS, e-yes (bizim tarafımızdan) devam edecektir,
Bitiş hızı geliştiricinin boş zamanlarına göre devam edecektir
Şimdilik bukadar.
İlerleyen zamanlarda (linux,debian) portu icinde mücadele verilcektir.

Şuan n9 icin 4.2.1 portu bitme aşamasında
http://db.tt/0aYPRUpj
kendi cihazımdan görüntü
n8,E7,808 icin sonuc ne olursa olsun tarafımızca bildirilecektir.
şuan rusyadayız alexey,ile beraber
hayırlı olsun

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
symbian paylaşım grubunda ilyas abi paylaştı şuan kendisi rusyada alexey ile birlikte. Ayrıca fotoğrafı dikkatli incelersen ilyas yazıyor :) android olabilmesi için telefon hafızası en az 8 gb olmalıymış. Duyurusu aynen şöyle;
Herkese Merhaba;
DUYURU;
bugün itibari ile N8, E7, 808, icin android portuna başlamış bulunmaktayız,
Calışmalar ; alexey, CoDeRuS, e-yes (bizim tarafımızdan) devam edecektir,
Bitiş hızı geliştiricinin boş zamanlarına göre devam edecektir
Şimdilik bukadar.
İlerleyen zamanlarda (linux,debian) portu icinde mücadele verilcektir.

uan n9 icin 4.2.1 portu bitme aşamasında

kendi cihazımdan görüntü
n8,E7,808 icin sonuc ne olursa olsun tarafımızca bildirilecektir.
şuan rusyadayız alexey,ile beraber
hayırlı olsun

bu n9 android bağımsız bir rus geliştirici tarafından zaten portlanmıştı siz ayrı olarakmı portladınız ?

h.ozdemir09

Üye

bu n9 android bağımsız bir rus geliştirici tarafından zaten portlanmıştı siz ayrı olarakmı portladınız ?

olayı tam bilmiyorum grupta paylaşılan şeyleri yazdım. ilyas abi rusyada şuan alexey ile birlikteymiş sanırım dediğin rus geliştirici o olmalı

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
olayı tam bilmiyorum grupta paylaşılan şeyleri yazdım. ilyas abi rusyada şuan alexey ile birlikteymiş sanırım dediğin rus geliştirici o olmalı

evet az önce internetten baktım alexey roslakov muş herhalde ismi

sen grupla ilgili habarleri nerden alıyosun?

h.ozdemir09

Üye

evet az önce internetten baktım alexey roslakov muş herhalde ismi

sen grupla ilgili habarleri nerden alıyosun?

facebookta nokia belle destek ve paylaşım grubu diye bir grup var

facebook.com/groups/330214847034241

kcr

Üye
Bilgilendirme için teşekkürler. Hem N8 hem de Android 4.2.1, yaparlarsa hele bir de uyumlu ve stabil çalışırsa ancak helal olsun demek düşer bize de...

hizan

hizan

Üye
bu arkadaşlar kendileri portlamaya çalışıyorlar sözüm ona fakat n9 fabrika çıkışlı android portlanmış tır.

n8 yada 808 gelince bu mümkün değil keşke böyle bir şey olsa fakat gerek donanımsal olsun gerek yazılımsal olsun bu mümkün değil.

sistemleri çok farklı.

kcr

Üye
bu arkadaşalr kendileri portlamaya çalışıyorlar sözüm ona fakat n9 fabrika çıkışlı android portlanmış tır.

n8 yada 808 gelince bu mümkün değil keşke böyle bir şey olsa fakat gerek donanımsal olsun gerek yazılımsal olsun bu mümkün değil.

sistemleri çok farklı.

Evet bu portlama olayı halihazırda mümkün değil, doğru. Onda hemfikiriz. Ancak ilerde de olması imkansız demek akla da mantığa da teknolojinin seyrine de haksızlık olur. Şimdiye kadar Symbian cihazlara farklı işletim sistemi kurma işini hep Nokia'yı merkeze alarak değerlendirdik. Firma olarak Symbian üzerinde böyle bir şeye izin vermediği ve geliştiricilere de fırsat tanımadığı için portlama mümkün olmadı. Geliştiriciler de böyle zahmetli bir işe girişmek istemediler. Durum her ne kadar bu şekilde olsa da bütün mesele yazılımda bitiyor. Çünkü donanım kendisine hükmeden bir yazılımın kölesi olmaya mahkumdur ve alternatif yazılımlara daima açıktır. Donanıma hükmetmek de, onu verimli bir şekilde kullanmak da yazılımın marifetidir. Gerekiyorsa yazılım üzerinde değişiklikler yapılarak donanım uyumluluğu sağlanabilir. Kabul edelim; bizlerin ileri derecede yazılım uzmanlığı yok. Olanların bir kısmı dahi olsa "Evet mümkündür ve biz bu işi yapabiliriz" diyorsa bilginin ve emeğin hatırına böylesi bir uğraşıya ufak da olsa bir şans tanımak gerekiyor...

• Beğen
Tepkiler: PYTHONs, Kadir Cem ve Teom@n

dmatias

Üye
bu arkadaşalr kendileri portlamaya çalışıyorlar sözüm ona fakat n9 fabrika çıkışlı android portlanmış tır.

sistemleri çok farklı.

insanoğlu çevirmeli telefondan elinde tuttuğun şeye kadar geldi bunları hayal edenlerede hep senin yaptğın gibi imkansız dediler ve tarih hep onlara tokatı vurdu

• Beğen
Tepkiler: PYTHONs

Üst Alt