Nokia N70 Güncelleme Yapmak Yardım ?

Sponsorlu Bağlantılar

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N70 Güncelleme Yapmak Yardım ?
Merhaba öncelikle .Nokia N70 Telefonda bir takım sorunlar vardı soft format yaptım fakat düzelmedi, sorun ise telefon sürekli kitlenmekte hiç bi tuş işlev görmüyor bataryayı çıkarıp takmadan hiç bir işlem yapamıyorum. Açılıyor belli bir süre sonra tekrar kitleniyor. Ara sıra yapıyor fakat yaklaşık 10 defa tekrarlıyor son 3 gündür soft fotmat attım ve hergün olmaya başladı. Kendi kendini resetliyor yeniden açılyor ve kilitleniyor. Güncellemek istiyorum fakat usb kablom ve telefondan internete bağlanamıyorumda . Gerekli dosyayı hafıza kartına atıp güncelleme imkanım varmıdır yardım ederseniz çok sevinirim.

--------------- Ekleme ---------------

Flood olucak ama bir şey daha söyliyeceğim eğer kilitlenme sorununu güncelleme yapmadan düzeltebilme imkanımız varsa yardımcı olursanız sevinirim

dilmarine

dilmarine

Üye
Öncelikle hard formatı da dene.Bu en kolay ve basit yöntemdir.
Hard format : *(yıldız),3,yes tuşu ve açma kapama tuşlarına telefon kapalı iken aynı anda ekranda "formatting" yazısı gelene kadar basılı tut.(Bazı telefonlarda formatting yazısı gelmez,onun yerine telefonun ekranına NOKİA yazısı gelene kadar en az 5-10 saniye arası basılı tutulmalıdır.
***bu işlemi yaparken telefon kesinlikle kapalı olmalı,batarya yarıdan fazla dolu yada kapalı konumda şarja takılı olmalıdır!

Telefon güncellemeye gelince;
Eğer USB kablon ve internet ağın yok ise: telefonunda *#06# yap.Sonra ekrana imei kodunu gördünü ekranda "seçenekler" yazılım güncelleme yada telefon güncellemeyi seç ve güncelleme olmasını bekle.
Bu özellik tüm telefonlarda bulunmaz.
bu yüzden 2. bir yol da: *#0000# öncelikle ekranda bunu tıkla.Daha sonra Telefonunda cihaz yöneticisine gir.Sonra
seçenekler'den Güncellemeleri kontrol et’i seç.Daha sonra güncelleme tamamlanıncaya kadar telefonda görünen talimatlara harfiyen uy ya da bir talimat yoksa telefonuna 15-20 dk kadar dokunma.
******BUNA DIKKAT!
******Bu işlemleri yaparken batarya dolu olmalı yada şarja takılı olmalı! Ve kesinlikle telefon şebekenin gitmeyeceği bir konumda olmalı!
Bunların dışında eğer bir adet usb bağlantı kablosu bulursan:
1. Öncelikle buradan nokia pc suite programını indir ve bilgisayara kur:

2.Daha sonra buraya girerek yazılım güncelleme hakkında detaylı bilgi edin:

Bu programı ve gerekli bilgileri edindikten sonra,nokia pc suite programını bilgisayarda aç ve telefonunu usb kablo ile bilgisayar bağla.Daha sonra telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı sağlayacak programların yüklenmesi için telefonuna talimatlar ve güncellemeler gönderilecektir onların tümünü kabul et ve program-oyun yükler gibi yükle.(Bu bağlantının internetle yada yazılım güncellemeyle ilgisi yoktur.Tmamen telefon ile bilgisayarı birbirine bağlamak için bu işlem.)
Şimdi son işlem:
****ONCELIKLE TELEFONUNUN SAAT VE TARİHİNİ DUZELT! YOKSA TELEFONUNA TELEFONUN TARİHİ NE ZAMANI GÖSTERİYORSA O TARİHTEKİ YAZILIMI YUKLER!

SİMDİ:
Pc suite programında "yazılım güncelleme" başlığı var.Ona tıkla ve senden istediklerini harfiyen uygula ve iyi oku!
bu islem maximum 15 dk sürecek ve telefonun yepyeni uygulama,program ve özelliklerle güncellenecek.

Tüm bu işlemler (pc suite'in indirilmesi ve kurulması da dahil) 25-30dk sürecektir.

NOT: Bu işlem için ayrıca dil kodu yada dil kodu edinme programlarına ihtiyaç oldugunu söyleyenler var .Hayır gerek yok,Pc suite üzerinden telefon güncellerken telefonun dili de şebekenin olduğu ülkenin diline otomatik olarak çevrilir. Daha 1 hafta önce kendim N73 telefonumu güncelledim.Dil de otomatik olarak yüklendi.yani Türkçe.

Umarım tüm bunlar sayesinde sorunun çözülür dostum.

****Dilmarine bu bilgilerin genel-geçer olmadığını ve bu bilgi ve yönlendirilmelerin uygulanması esnasında telefonuna gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu değildir ve "bilgilerin kesinlikle kesin sonuç vereceğini" iddaa etmiyor.

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
İşte istediğim buydu çok minnettarım gerçekten sonsuz teşekkürler sağlıcakla kalın :)

dilmarine

dilmarine

Üye
Ne demek kardeşim memnun oldum işini gördüğüne.Eğer bu şekilde sorunun çözülmez ise tekrar yaz elimden geleni yaparım ;)

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Bir usb kablo buldum ve dediğiniz işlemleri yaptım yazılım güncellemeye tıkladım nokia software updater açıldı.

Telefonu buldu fakat şöyle birşey söyledi. "Cihazınızda desteklenen en yeni yazılım zaten mevcut. Güncelleştirme gerekmiyor. dedi güncelleştirme yapamıcam sanırım peki bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

dilmarine

dilmarine

Üye
hard format atmayı denedin mi?

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Hard formatı denemedim şimdi usbyi geri götürüp hard format atmayı deniyeceğim

dilmarine

dilmarine

Üye
dostum usb yi götürmeden simdi hard formatı dene zaten 1 dk.sonra olmazsa telefonun tarihini 2006 ya ayarla sonra tekrar güncelleme dene;)

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Hard format atamıyorum neden acaba ? yıldız 3 yes ve kapama tuşuna aynı anda basıyorum bekliyorum 10-20 saniye kadar pin kodu bölümü geliyor neden acbaa sim kartını çıkartıp deniyim

dilmarine

dilmarine

Üye
aynen ,simi çıkarıp tekrar dene ama tuşlara basmayı şöyle dene: önce * sonra yes sonra 3 en son acma kapamaya bas.eger tuslara aynı anda basmayı denerken önce açma kapamaya basarsan olmaz.Telefon açılır.Zaten amaç açma işlemini * 1 3 ve yes ile yapmaktır.

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Bir türlü beceremedim sanırım teknoloji öüzrlüyüm:D tuşlara basmakta bayağı zor :)))) şimdi yıldıza bastım sonra elimi çekmeden yese basıyorum aynı şekil elimi çekmeden 3e basıyorum sonra 3 tuşdanda elimi çekmeden kapama açmaya basıyorum değilmi:D

dilmarine

dilmarine

Üye
:D aynen dostum

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
sanırım beceremicem yardım çağırdım beraber yapıcaz:D şu sorunu bir düzeltsem güncellemede sorun değilse acaba virüsmü var çünkü durduk yere kitleniyor resetliyor olur olmadık yerde kitleniyor kötü bir durumya.

dilmarine

dilmarine

Üye
Hadi elinize kuvvet o zaman:D
Virüsten oldugunu sanmıyorum çünkü format atınca düzelir genellikle.Teknik bir sorunu olabilir.

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Ve becerdim kafamda sorular kaldı hiç bişey olmadı bir süre bekledik yaklaşık 40 saniye kadar sonra tarih vs sordu bikaç ayar sordu sanırım oldu değilmi ?

dilmarine

dilmarine

Üye
Evet dostum artık oldu.Umarım aynı sorunu tekrar yapmaz.

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Ne yazıkki tekrar kilitlendi artık yapabileceğimiz hiç birşey kalmadı diye düşünüyorum. Çıldırmak üzereyim en iyisi en yakın zamanda elden çıkarıp yeni bir telefon bulmak. :S Artık sistemsel bir hata var galiba bir temazsızlık yada başka birşey buradan yapabileceğimiz hiç birşey yok sanırım.

dilmarine

dilmarine

Üye
Benim bilgim de bu kadar kardeşim ne diyeyim.. dediğin gibi en iyisi en kısa sürede elden çıkarmak.
en güzeli sana yeni bir telefon;)

wax

wax

Üye
    Konu Sahibi
Aynen çünkü hergün 7-8 defa batarya söküp takmaktan bıktım buraya yazarken bile kaşla göz arasında kilitlendi :D Bu arada yardımın için çok teşekkürler:)

dilmarine

dilmarine

Üye
NE DEMEK HER ZAMAN.AYNEN DEİĞİN GİBİ EN İYİSİ YENİ BİR TELEFON.İSTERSEN BURAYA BAK SEN ARKADAŞLAR İŞTE SİZE TOPTAN TELEFON VE TÜM GEREÇLER BEĞEN BEĞEN AL:

TEK YAPMANIZ GEREKEN SAYFANIN ALTINDAN BANA MESAJ YAZMAK

****FİYATLAR KESİNLİKLE BİR TEK (1 TANE) ÜRÜN İÇİNDİR.TOPTAN ALIMLARDA FİYATLAR DAHA DA İNDİRİLECEK****

TELEFONLAR
ixuss N55 160 tl
ixuss N66 160 tl (2 yıl garantili)
VERTİCE 6700 180 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 650 240 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VB 77 190 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VS 88 260 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VS 87 260 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 97 260 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 95 260 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 47 180 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE F -1 180 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 550 190 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VS 89 230 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 400 220 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE F3 210 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VP 10 400 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE V 9000 180 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VG3 190 TL (2 yıl garantili)
VERTİCE VB-67 150 TL (2 yıl garantili)

ÇİN TELLER
nokia 8800 carbon 140 TL
nokia 8800 safir 140 TL
nokia 8800 arte 140 TL
nokia 8800 safir black (siyah derili arte) 150 TL
nokia 8820 erdos 170 TL
lamborghini 185 TL
E71 wifi 190 TL

nokia 8900 arte (siyah beyaz gümüş gri füme rengi,gold) 150 TL
nokia 5800 150 TL
nokia 5800 wifi 190 TL
nokia N96 160 TL
nokia 6700 160 TL
nokia N97 wifi 250 TL
vertu ferrari 160 TL

iphone wifisiz (beyaz) 165 TL
iphone wifisız (siyah) 165 TL

iphone wifi (siyah) = 200 TL
iphone wifi (beyaz) = 200 TL

2 gb mp4 player kutulu garantisiz 40 TL (ipod nano stili)
2 gb mp4 player kutulu garantili 50 TL (ipod nano stili)

2 gb mp3 parmak vakumsuz 30 TL
2 gb mp3 parmak vakumlu 35 TL

1 gb micro sd hafıza kartı 10 TL
2 gb micro sd hafıza kartı 15 TL
4 gb micro sd hafıza kartı 22 TL
8 gb micro sd hafıza kartı 35 TL

4 gb flash bellek 20 TL
8 gb flash belek 40 TL
16 gb flash bellek 70 TL

YAN SANAYİ BATARYALAR
BL-4U (8800 ve birçok nokia modeline uyumlu) 6 TL
BL-5U (8900 ve birçok nokia modeline uyumlu) 6 TL
BL-4C (7200 6100 vb nokia modeline uyumlu ) 6 TL
BL-5B (n95 e65 vb.nokia modeline uyumlu) 6 TL
BL-5c (1100 2300 vb. nokia modeline uyumlu 6 TL
BP-4L (n97 vb. nokia modellerine uyumlu) 6 TL
BL-4S (nokia 3660 7610 3600 vb. mod. uyumlu) 6 TL
BL-6F (nokia N95 8GB-N78-N79 mod. uyumlu) 3,5$
BP-6X (orjinal nokia 88 modeline uyumlu) 6 TL
BP-6M (N93, N73, 9300, 9300i, 6288, 6280, 6233 , 6151, 3250 vb. mod. uyumlu) 6 TL
İPHONE MODELLERİ VE BİRÇOK TEL İÇİN UYUMLU BATARYALAR 6 TL

ORJİNAL BATARYALAR
BL-4U (8800 ve birçok nokia modeline uyumlu) 10 TL
BL-5U (8900 ve birçok nokia modeline uyumlu) 10 TL
BL-4C (7200 6100 vb nokia modeline uyumlu ) 10 TL
BL-5B (n95 e65 vb.nokia modeline uyumlu) 10 TL
BL-5c (1100 2300 vb. nokia modeline uyumlu 10 TL
BL-5F (N95 E65 N93 N93i 6290 vb. mod. uyumlu)10 TL
BP-4L (n97 vb. nokia modellerine uyumlu) 10 TL
BL-4S (nokia 3660 7610 3600 vb. mod. uyumlu) 10 TL
BL-6F (nokia N95 8GB-N78-N79 mod. uyumlu) 10 TL
BP-6X (orjinal nokia 88 modeline uyumlu) 10 TL
BP-6M (N93, N73, 9300, 9300i, 6288, 6280, 6233 , 6151, 3250 vb. mod. uyumlu) 10 TL
İPHONE MODELLERİ VE BİRÇOK TEL İÇİN UYUMLU BATARYALAR 10 TL

KULAK İÇİ KULAKLIKLI MİCROFONLAR
samsung e250 d880 d900 vb. modeller için kulak içi kulaklıklı microfon 4 TL
nokia 8800 modelleri için kulak içi kulaklıklı microfon 4 TL
nokia 8900 modelleri için kulak içi kulaklıklı microfon 4 TL
nokia n95 - n96 vb modeller için standart 3.5 milim kalın uçlu kulakiçi kulaklıklı microfon 4 TL
nokia 3310 -8210 vb modeller için uyumlu ince uçlu kulak içi kulaklıklı microfon 4 TL
iphone ve mp3 mp4 player lar için uyumlu kulak içi kulaklıklı microfon 4 TL
sony erricsson modelleri için uyumlu kulak içi kulaklıklı microfon 4 TL
VE BİRÇOK TELEFON İÇİN UYUMLU KULAKLIKLAR 4 TL

ARAÇ TUTUCU (CEPTELEFONU GPS MP3 MP4 CİHAZLARI İÇİN STANDART ARAÇ TUTUCU) 7 TL
EKRAN KORUYUCU JELATİN RULO (ceptelefonları için koli bandı şeklinde jelatin rulo) 17 TL
8800 ve 8900 lar için deri kılıf 3 TL TL (minumum sipariş miktarı 20 adet)
iphone modelleri için deri kılıf 3 TL (minumum sipariş miktarı 20 adet)
nokia 6300 vb. modeller ile uyumlu deri kılıf 3TL (minumum sipariş miktarı 20 adet)

CEP TELEFONLARI 1 ADET SİPARİŞ ALINIR.
HAFIZA KARTLARI VE FLASH BELLEKLERDE MİNİMUM 3 ADET
BATARYALARDA MİİMUM 10 ADET
DİĞER TÜM ÜRÜNLERDE TOPTAN SİPARİŞ ALINIR.

*not: ürünler kargoyla ister kapıda ödeme-ister ptt şubesine yapılacak ödeme ile gönderilecektir.

http://www.maxicep.com/cep-telefonu...llek-usb-baglanti-kablosu-batarya-339752.html LİNK DE BU DOSTUM TELLERİ BEN SATIYORUM İSTERSEN ORJİNAL DE VAR AMA YAZMADIM

Üst Alt