Öneri Nokia İnternet Radyo

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nokia İnternet Radyo
Bu akşam nokia internet radyo yu açtığımda "Üzgünüz, Hizmet artık kullanılamıyor." şeklinde bir uyarı ile karşılaştım. Sizde de aynı durum mu var? Symbian'a yeni bir darbe mi yoksa :zzz:

asigsasi

asigsasi

Üye
evet destek kesildi maalesef

Emre

Üye
bence Nokia dava açın yakında zaralı yazılım gönderebilir bence Nokia böyle yapmalıydı symbian telefonu olana beleş lumia göndermek bence yakayı böyle kurtarabilirdi :hmmm
evet destek kesildi maalesef
bence insanları symbiandan lumia geçirmeye çalışıyorlar :islik

Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Forum kuralları gereği firmaya yorum yapmayacağım ama bundan sonra (büyük konuşmak gibi olmasın) asla bu marka cihaz evime giremeyecek. Parasını sonuna kadar hakettiğine inanarak aldığım bir cihazdan yararlanmamam için herşeyi yapıyorsa gerisini siz düşünün. Böylesine bir sistemi ne hale getirdiler. Zaten son yazılımı flash ile yükledim ve güncelleştirmeleri asla yüklemiyorum.

asigsasi

asigsasi

Üye
bence Nokia dava açın yakında zaralı yazılım gönderebilir bence Nokia böyle yapmalıydı symbian telefonu olana beleş lumia göndermek bence yakayı böyle kurtarabilirdi :hmmm
bence insanları symbiandan lumia geçirmeye çalışıyorlar :islik
3 /5 symbiancı kalmış gözü onlara dikmişler gözü olanın gözü çıksın :)bundan sonra bir güncelleme gelirse şayet telefonu bitirme yönünde olacaktır diye düşünüyorum :)

SaKo98

Üye
3 /5 symbiancı kalmış gözü onlara dikmişler gözü olanın gözü çıksın :)bundan sonra bir güncelleme gelirse şayet telefonu bitirme yönünde olacaktır diye düşünüyorum :)

Nadil yani kardeșim?? :D bizim olani bizden asla alamazlar sistemede hiç bișey yapamazlar gunumuzde whatsapp hala update göneriyo symbiana Zaten Nokia adiyla son telefonlar symbianlar

Emre

Üye
Nasil yani kardeșim?? :D bizim olani bizden asla alamazlar sistemede hiç bișey yapamazlar gunumuzde whatsapp hala update göneriyo symbiana Zaten Nokia adiyla son telefonlar symbianlar
Symbian işletim sisteminin son sahibi ve geliştiricisi Nokia'ydı. Nokia Symbian'ın tüm hisselerini 2008'de satın almış ve Symbian Vakfı'nı kurarak işletim sistemini açık kaynak hale getirmiştir. Ancak Android OS çıktıktan sonra vakfa üye firmalar Symbian'ı bir bir terk etmişlerdir. En sonunda vakıfta sadece Nokia ve Japonya dışına çıkmayan Fujitsu kalmıştır. Bu yüzden Nokia Symbian Vakfı'nı kapatmış ve işletim sisteminin açık kaynak kalacağını açıklamıştır ancak 5 Nisan 2011 tarihinde Symbian'ın kaynağını kapatmıştır. Kaynak kodun son açık sürümünün arşivleri gönüllüler tarafından Symbian Dump ve Symbian Incubation Projects gibi Nokia'dan bağımsız sitelerde barındırılmaktadır.
2011de elop istemiştir symbian kaynağını kapat diye :ohannes:

0343434

0343434

Üye
Yine her Şey Stephen Elop'un başından çıktı ama denildiği gibi eğer bundan sonra da ki geleceğini artık ummuyorum şayet ki gelirse kesinlikle bu güncelleme telefonları bitirmek için yapılacak bir hamle olacaktır

Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yine her Şey Stephen Elop'un başından çıktı ama denildiği gibi eğer bundan sonra da ki geleceğini artık ummuyorum şayet ki gelirse kesinlikle bu güncelleme telefonları bitirmek için yapılacak bir hamle olacaktır

+1.000.000

• Beğen
Tepkiler: 0343434
asigsasi

asigsasi

Üye
Nadil yani kardeșim?? :D bizim olani bizden asla alamazlar sistemede hiç bișey yapamazlar gunumuzde whatsapp hala update göneriyo symbiana Zaten Nokia adiyla son telefonlar symbianlar
fp2 güncellemesi ile bizim olanı bizden almadılar mı kardeşim örneğin ön kamera , eski t9 klavye, kamera dan çıkış vs gibiha whatshapı örnek vermişsin fakat whatshap nokia ya bağımlı değil

twee

Üye
evet arkadaşlar aynı sorun bendede var symbiandan vazgeçmeyeceğim inadına sanırım malum firma nokia yı satın aldıktan sonra kendi işletim sistemlerinden desteği kesip kullanıcıları yeni surumlere teşfik etme stratejisini izliyor bende virtual radyo isimli programı indirip yukledim indirmek isteyen arkadaşlar indirip yukleyebilir symbian bir efsanedir tarihe karışamaz

freestyleminds

freestyleminds

Üye
Beyler iyi güzel hoş diyorsunuz ama burda ölü bir işletim sisteminden bahsediyorsunuz. Ki stabilite açısından başarılı bir işletim sistemi değildir. Android, ios dahil eski sürümlerinden birçok uygulama ve desteği çekmiştir. Bu uygulama için server kullanılıyor, rafa kaldırılmış bir işletim sistemi için neden server israfı yapılsın ve bunların her birinin bakımına masraf yapılsın? Hem symbian hem wp kullanıcısı olarak wp den çok çok memnunum.

Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Beyler iyi güzel hoş diyorsunuz ama burda ölü bir işletim sisteminden bahsediyorsunuz. Ki stabilite açısından başarılı bir işletim sistemi değildir. Android, ios dahil eski sürümlerinden birçok uygulama ve desteği çekmiştir. Bu uygulama için server kullanılıyor, rafa kaldırılmış bir işletim sistemi için neden server israfı yapılsın ve bunların her birinin bakımına masraf yapılsın? Hem symbian hem wp kullanıcısı olarak wp den çok çok memnunum.

rafa kaldırılmış diye birşey yok arkadaşım. halen kullanıyoruz bu cihazları ve memnunuz. kullanan varken ve cihazları almamızdan henüz 1-2 sene geçmişken bu yapılan haksızlıktır. bu cihazları satarken iyiydikte şimdi mi kötü olduk? paramızı aldıysa uzun bir süre hizmet vermek zorunda. her sene model mi değiştireceğiz? evet, stabil bir sistem başarılıdır. senin dediğinin aksine, firma desteği çekti diye işletim sistemi kötü ve ölü olmaz. 2 sene önce 808 pureview aldım. hani şu ödül alan 41 mp lik. öve öve bitiremiyorlardı? 2012 den sonra parçuk pırçık güncelleştirme haricinde ki hiçbiri bir işe yaramadı, yazılım çıkmadı. firma desteği çektiyse, firrmanın yanlış politikası yüzüne program çıkmıyorsa bu symbian'ın suçu değil; nokia nın suçudur. böyle güzel, kullanışlı ve stabil bir sistemi harcadı, kullanıcıları küstürdü. Aferin Nokia.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2381601
cyborg78

cyborg78

Üye
symbian'nın kalan son kahramanları, dayanın aslanlar ha gayret pes etmek yok, symbian'a devam :gun1:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2381601, Silinen Üye 511859 ve asigsasi
freestyleminds

freestyleminds

Üye
rafa kaldırılmış diye birşey yok arkadaşım. halen kullanıyoruz bu cihazları ve memnunuz. kullanan varken ve cihazları almamızdan henüz 1-2 sene geçmişken bu yapılan haksızlıktır. bu cihazları satarken iyiydikte şimdi mi kötü olduk? paramızı aldıysa uzun bir süre hizmet vermek zorunda. her sene model mi değiştireceğiz? evet, stabil bir sistem başarılıdır. senin dediğinin aksine, firma desteği çekti diye işletim sistemi kötü ve ölü olmaz. 2 sene önce 808 pureview aldım. hani şu ödül alan 41 mp lik. öve öve bitiremiyorlardı? 2012 den sonra parçuk pırçık güncelleştirme haricinde ki hiçbiri bir işe yaramadı, yazılım çıkmadı. firma desteği çektiyse, firrmanın yanlış politikası yüzüne program çıkmıyorsa bu symbian'ın suçu değil; nokia nın suçudur. böyle güzel, kullanışlı ve stabil bir sistemi harcadı, kullanıcıları küstürdü. Aferin Nokia.
Symbian pazarı yeteri kadar büyüyemedi, kullanıcı isteklerine cevap veremedi. Bak mesela senin açından sen haklısın daha iki sene olmuşken o telefonu öldürmemeliydi nokia. Diğer yandan ise işletmenin amacı malum kar etmek ve karlılığı arttırmaktır. Symbian bir savaşa kurban verildi. Lakin şundan eminimki wp önü çok açık. Microsoftun yazılım konusundaki müthiş tecrübesi ve güçlü ekibi wpyi zirveye taşıyacak. Microsoftun rekabet ortamlarından çoğunlukla galip ayrıldığı gerçeği vardır. İşin gerçeği teknoloji sever olarak beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Ama bu yinede nokianın kullanıcısına yanlışıdır. Yinede symbianda gelecek yoktu benim gözümde :)

xmustx

xmustx

Üye
Bi 701 512 mb ramlıyken 808 i 1 gb yapamadı..

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Bende açılıyor :D
Doğru ben alalı daha 1 sene olmadı, aldığıma pişman ettir(dir)iyorlar. Bakalım bu sene geçiş yapacağım ama henüz netleşmedi. Birkaç aya hiç çekilmiyecek bu platform(?).

Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Symbian pazarı yeteri kadar büyüyemedi, kullanıcı isteklerine cevap veremedi. Bak mesela senin açından sen haklısın daha iki sene olmuşken o telefonu öldürmemeliydi nokia. Diğer yandan ise işletmenin amacı malum kar etmek ve karlılığı arttırmaktır. Symbian bir savaşa kurban verildi. Lakin şundan eminimki wp önü çok açık. Microsoftun yazılım konusundaki müthiş tecrübesi ve güçlü ekibi wpyi zirveye taşıyacak. Microsoftun rekabet ortamlarından çoğunlukla galip ayrıldığı gerçeği vardır. İşin gerçeği teknoloji sever olarak beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Ama bu yinede nokianın kullanıcısına yanlışıdır. Yinede symbianda gelecek yoktu benim gözümde :)

symbian, kişiselleştirilebilme ve düşük donanımla iyi performans vererek ve herşeyden önemlisi kullanım kolaylığıyla süper bir sistem. ama ne yazık ki bizim düşüncelerimiz pek önem taşımıyor ki böyle harika bir sistem dediğin gibi kurban edildi. diğer mesajlarımda dediğim gibi; kullanıcılarına böyle yapan bir firmanın ürünleriyle işim olmaz artık. mecburen android e geçeceğim. artık bu konuyu uzatmanın alemi yok. kabul edemesekte durum bu...

• Beğen
Tepkiler: cyborg78 ve BRKTNL
Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
Server derken yayini nokia vermiyordu link var linki acip istasyona baglaniyorsun bu uygulamanin kulliyeti toplasan 1mb etmwz nokiaya serverden bahsetmussin guldurdun
Ayrica symbian stabbil bi isletim sistemi acik kaynakli olmadigi icin vazgecildi

MaxWheel

MaxWheel

Üye
Evet bende canlı yayın akışların linkleri ile çalıştığını zannediyorum ayrıca cihazı satın aldığınız an firmanın sözleşmesini de kabul ediyorsunuz yani nokia cihaza her türlü yaptırımlarda pek söz hakkın yok ayrıca Stabilite? Bir tek bildigin kelime ile işletim sistemlerini karşılaştırıyorsun. Hiç kendin inceleme yaptın mı gerek symbian gerek ios veya android? Her OS un kendine ait eksileri ve artıları vardır .Hiç bir OS her konuda rakiplerinden daha iyi olamaz. Bu yüzden OS un kalitesinden çok sürdürülebilir olması ve kişiselleştirilmesi önemlidir.Mesela Android yeterince kişiselleştirebilir bir OS olabilir ama sürdürülebilir değil çünkü en ağır oyunları kaldırmasına rağmen daha güçlü donanım koyuyorlar ki Android OS donanım gücüne bağımlı bir sistem.Peki donanım nereye kadar? Bu yüzden sürdürülebilir değil.Diğer bir misal Meego yada yeni piyasaya editlenmiş hali Sailfish özellikle nokia nın "Güçlü Yazılım" ile ortaya çıktığından dolayı sürdürülebilir bir OS tur kaldıkı birçok geliştirici meego yu çok iyi bir OS olarak göstermişler.
EN KALİTELİ OS YOKTUR POPÜLER,SÜRDÜREBİLİR VE KİŞİSELLEŞEBİLİR OS vardır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt