nokia htc'den daha başarılı

 • 10 Mart 2013
 • 731 Okunma
 • 14 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Windows 8 ve Windows Phone istatistiklerinden sorumlu Adduplex, Windows Phone'un marka, üretici ve ülkelere göre dağılımını içeren bir rapor hazırladı. Rapora göre Nokia Lumia, WP ekosisteminde liderliğini bir kez daha ilan etmiş durumda.

  Markalara göre dağılım istatistiklerinde, yüzde 17'lik oranıyla Lumia 800 lider konumda. Nokia'nın düşük fiyatlı Lumia 620 cebi ise ilk kez "diğer" kategorisinden sıyrılarak adını gün yüzüne çıkarmış görünüyor. HTC Radar ve Samsung Focus gibi diğer Windows Phone 7 cihazlar, Mart ayı itibarıyla "diğer" kategorisinde yer alıyor. Öte yandan Windows Phone 8'in kendisi de Windows Phone 7 karşısında pazar payını yüzde 31'e çıkarmış durumda.

  Üretici firmalara gelecek olursak, Nokia burada da aslan payını almış görünüyor. Finlandiyalı dev, aldığı yüzde 78'lik oranla, adeta Windows Phone'un tek söz sahibi konumunda. HTC ise yüzde 14.6'yla Nokia'nın ardından ikinci pozisyonda yer alıyor.

  Amerika'daki Windows Phone dağılımda da Nokia liderliği kimselere kaptırmamış durumda. Şirketin ülkedeki lideri ise Lumia 820. Diğer yandan HTC de Amerika'da kötü iş çıkarmayanlardan. HTC 8X önderliğinde şirket yüzde 26'lık bir orana sahip
   


  Yazan: komando04
 2. Nokia hem edki firma hem de kaliteli. Nokia varken kim Çin malı telefon alır ki.
   
 3. bi oyunu eksik uygulama fln
   
 4. :ehe İyi de Lumia 920'min kutusunda aynen şu yazıyı görüyorum: "Made in China".Bu arada HTC'de eski firma sayılır.Ancak tabiki ben wp alacak olsam Lumia alıdrım.:hmmmBi dakika zaten öyle yapmışım :D
   
  emreli01 bunu beğendi.
 5. aynen oyun uygulama sorununu çözerse tekrar tutulur
   
 6. Arkadaşım HTC Çin malı derken Çin firması. Yani Nokia'nın Çin'de ürettiği telefonların parçası Nokia'dan geliyor.
   
 7. hTc Çin firması mı?:D
   
 8. Htc kore firması değil miydi ?

  Ne zaman çin firması oldu yahu....
   
 9. Taiwan, New Taipei merkezli hTc:)
   
 10. Taiwan firması. Ayrıca hafife alınacak bir marka da değil. Android ve WP nin bugünlere gelmesinde çok katkısı var. Zaten bildiğim kadarıyla ilk WP yi kullanan marka. Ayrıca ilk Android telefonu da çıkarmışlar.
   
 11. Evet Çin değil Kore ayrıca HTC benim çok sevdiğim bir firma ...
   
 12. Ne Kore'si yahu Çin ile karışık bir diplomatik durumları var. Tam bir bağımsızlığı yok aslında mesela Türkiye Taiwan diye bir ülke tanımıyor.
   
 13. Pardon ben onu yazarken ne içmişim Taiwan diyecektim. :D Kusura bakmayın..
   
 14. Lumiaa :sirit:
   
 15. taiwan hacı :nono:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/02/2019 - 22:34