Telefon Tavsiyesi Nokia E71 – Nokia E52 (Karşılaştırma)

Sponsorlu Bağlantılar

sananeki bundan

Üye
Ya E serisinden birini almak istiyorum fakat kafam karışıyo yorumları okuyunca..
SAR Değerini geçtim,
E71 için donma sorunu var diyorlar
E52 ve E55 için Ses az geliyo karşı tarafın sesini net duyamıyoruz diyenler var birde arka kapak çok hassasmış sesler geliyormuş yazarken falan..
Yok o yok bu aaa ne alacağım ben yaa :D :D
Acil de telefona ihtiyacım var bozuk telefonum ama bu gidişle alamayacağım sanırım :D

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Ya E serisinden birini almak istiyorum fakat kafam karışıyo yorumları okuyunca..
SAR Değerini geçtim,
E71 için donma sorunu var diyorlar
E52 ve E55 için Ses az geliyo karşı tarafın sesini net duyamıyoruz diyenler var birde arka kapak çok hassasmış sesler geliyormuş yazarken falan..
Yok o yok bu aaa ne alacağım ben yaa :D :D
Acil de telefona ihtiyacım var bozuk telefonum ama bu gidişle alamayacağım sanırım :D

Bütçen ne kadar?
E63 de alabilirsin:
(aşağıda linkleri var)

İkinci el E71 alabilirsin.
E52 de alabilirsin(ses sorunu büyük problem değil)

Captain

Üye
güzel inceleme eline sağlık kardeş :)

sananeki bundan

Üye
E55 hoşuma gitti aslında güzel ama işte ses sorununu birkaç kişide duyunca ikilemde kaldım :hmmm
E52'de olabilir, senin kullandığın o sanırım memnun musun?
E63 alacaktım aslında tek taraflı görüntülü konuşma varmış bide bağlantı hızı yavaş diğerlerine göre.. Tuşları da çok minik bide :D

Captain

Üye
heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
E55 hoşuma gitti aslında güzel ama işte ses sorununu birkaç kişide duyunca ikilemde kaldım :hmmm
E52'de olabilir, senin kullandığın o sanırım memnun musun?
E63 alacaktım aslında tek taraflı görüntülü konuşma varmış bide bağlantı hızı yavaş diğerlerine göre.. Tuşları da çok minik bide :D

E55'nin klavyesine alışmanın zor olduğunu okumuştum, birkaç yerde.
E55'in farklı bir klavyesi var. Bunu da göz önünde bulundurmalısın.
E52'den memnunum.
Yalnız uzun süredir kullanmıyorum telefonu, alalı çok olmadı.
Bence bir telefondan kesin olarak memnun olup olmadığını söyleyebilmek için 2-3 ay kullanmak gerekir. Yakın zamanda E71'i satıp E52 aldım. İnşallah daha sonra E71'i özlemem :)
1,5 senedir 3G'li telefon kullanıyorum, sadece iki ya da üç defa görüntülü görüşme yaptım. Çevrendeki arkadaşların görüntülü görüşme yapmıyorlarsa görüntülü görüşme özelliği olmaması sorun değil.
Doğru, E63'te HSDPA ya da HSUPA özelliği yok, daha düşük bağlantı hızı anlamına gelen UMTS özelliği var.
Telefonu almadan önce araştırman güzel, inşallah alacağın telefon seni memnun eder, beklentilerini karşılar. Bir telefon satın alırken beklentilerinin farkında olman önemli: bir telefondan ne istiyorsun, hangi özellikler senin için ön planda, bunu bilmen önemli...

--------------- Ekleme ---------------

E63'ün tuşlarından bahsetmişsin... Gördüğüm kadarıyla E71 ile E63'ün boyutları (E71'in daha ince olması dışında) hemen hemen aynı. E71'in tuşları da çok büyük değil ancak kısa sürede sorunsuz bir şekilde uzun metinler yazılabiliyor.

neredeyse bütün soruları yanıtlamışsın arkadaşlar yaralanırlar :) tekrar llerine sağlık :tşk:

rica ederim:) sahip olduğum bilgiyi paylaşma taraftarıyım, bir insanın paylaştığım bilgiden yararlanması, sorununun çözüme kavuşması beni mutlu eder:oke:

sananeki bundan

Üye
Çook teşekkür ederim öncelikle cevapların için çok açıklayıcı yazmışsın gerçekten.. :)
E55 ve E52 güzel özelliklerini beğendim görüntüsü falan ama işte ses problemini birkaç kişi söyleyince tereddüt ettim almakta açıkcası.. :hmmm
E71 ve E63 tuşları aynı evet haklısın ama beni tuşların minikliği korkutuyor biraz.. :)
İnşallah içime sinen bi telefona kavuşurum artık, Sende memnun kalırsın telefonundan.. :)

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim :) Teknolojik ürünler satan marketlerin bazılarında alacağın ürünü deneme şansın var, çalışır durumda içinde sim-kart olmadan müşterilerin beğenisine sunulan teşhir ürünleri var. Bu marketlerden birinde E63 ya da E71 ile bir süre mesaj yazmayı deneyebilirsin, çok zorlanmazsan bu iki telefondan birini de tercih edebilirsin. Şimdiden hayırlı olsun :)

Nokia E52'deki ses sorunu önemli bir sorun değil, eğer gerçekten insanları mağdur edecek bir sorun olsaydı telefonu kullananlar isyan ederlerdi. Kapalı ortamda konuşurken bir sorun yok, bazen dışarıda, gürültülü bir ortamda konuşurken nadiren sorun oluyor. Dediğim gibi önemli bir sorun değil. Telefonu iki hafta kullandım, yüklediğim bir program telefonu bozduğu için teknik servise vermek zorunda kaldım, iki haftalık kullanım ile çok memnun kaldım, inşallah memnuniyetim bu şekilde devam eder.

Teknik servise bıraktığım cihaz(Nokia E52) yapılmış. Birkaç güne kadar elimde olur :oke:
Teknik servisin web sitesinde cihazın IMEI numarasını girdiğinizde cihazın durumunu gösteren sayfada yazanlar:

Yapılan işlemler: Telefonunuzu tozlu ve nemli ortamlardan koruyunuz.-Telefonunuza gncel yazilim yklenmistir-Telefonunuzun kalibrasyonlari yapilmistir-Calismayi engelleyen kirlenmeler temizlenmistir-Cihazinizin tamir sreci basari ile sonuclanmistir.

29.11.2010 13:59:00: Cihazınızın işlemleri tamamlanmıştır. Son test ve teslimata hazırlık için bekliyor.

:ehe :ehe :ehe

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E52'de dört renk seçeneği bulunmaktadır:
- Metal gri alüminyum
- Altın alüminyum
- Beyaz alüminyum
- Siyah alüminyum
(Türkiye pazarında distribütör ürünlerinde bu renklerin bazıları temin edilemeyebilir)

Nokia E71'de iki renk seçeneği mevcuttur:
- Gri
- Beyaz

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi

Düzeltme:
E52'nin şarjının 2-3 gün dayandığını söylemiştim.
Telefonum teknik serviste tamir edildikten sonra şarj süresi de düzelmiş.
E52'nin şarjı rahat 3-4 gün dayanıyor :oke:

samsunluyasir

samsunluyasir

Üye

Düzeltme:
E52'nin şarjının 2-3 gün dayandığını söylemiştim.
Telefonum teknik serviste tamir edildikten sonra şarj süresi de düzelmiş.
E52'nin şarjı rahat 3-4 gün dayanıyor :oke:

bu sayfa çok iyi oldu benim için. böylece e52 alacağım galiba. senden öğrenmek istediğimse bu program nedir, nasıl nerden yüklenir, ücretli midir. çünkü ben pek ayrıntılı bilmiyorum da bunları

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
bu sayfa çok iyi oldu benim için. böylece e52 alacağım galiba. senden öğrenmek istediğimse bu program nedir, nasıl nerden yüklenir, ücretli midir. çünkü ben pek ayrıntılı bilmiyorum da bunları

hangi program anlamadım?

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
demiştin ya önceki mesajlarda bazı şeyler yükledim de teli servise göndermek zorunda kaldım onları soruyorum

evet, ücret karşılığında aldığım bir program cep telefonumda sorunlara yol açtı ancak hangi program olduğu konusunda bilgi veremeyeceğim, çünkü para iadesi yaptılar, ayrıca telefon teknik servise gittiğinde tamiri için benden ücret talep edilmedi, yani şu anda bir sorun kalmadı. ücret iadesi yapmamış olsalardı internet ortamında olumsuz izlenimlerimi paylaşacaktım ancak sorun çıkarmadan benimle uzlaşma yoluna gittiler. piyasaya yeni sürülen bir-iki aylık bir program, bu tarz durumlar yaşanabilir başlangıçta. bu tecrübeden sonra eminim kendileri de programda gerekli düzenlemeleri yapmışlardır.

böyle birşey ilk defa başıma geldi. daha önce nokia ovi store'dan onlarca program indirmiştim, forumlardan oyunlar indirip kurmuştum, internetten başka programlar indirmiştim, hiçbir sorun ile karşılaşmamıştım. bu tecrübeden sonra şu anda hiçbir program indirip kurmuyorum.

samsunluyasir

samsunluyasir

Üye
anladım ben de dikkat ederim artık alınca her programı yüklemem ancak bu ovi denilen olay nedir? ve oradan indirdim diyorsun, onlar ücretli mi

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
sorun çıkaran programı ovi'den indirmedim.

ovi nokia'nın uygulama mağazası.
içerisinde birçok uygulama var, bir kısmı ücretli, bir kısmı ücretsiz bu uygulamaların.
ücretsiz uygulamalar var, deneme sürümleri olan uygulamalar var.

iphone telefonlar için 'apple store' uygulama mağazası var,
android işletim sistemli telefonlar için 'android market' uygulama mağazası var,
'ovi store' da nokia telefon kullananlar için ücretli/ücretsiz uygulamalardan oluşan mağaza.

Ovi store'dan indirilen uygulamalar güvenilirdir, sorunsuzca kullanabilirsin:oke:

heathrow

heathrow

Üye
    Konu Sahibi
Hem Nokia E52’de, hem de E71’de sağa, sola, aşağı, yukarı yönlere ilerlemeye yarayan kaydırma tuşu olarak adlandırılan kare biçiminde bir tuş vardır. Cevapsız çağrı olması, mesaj gelmesi, telefona e-mail gelmesi durumlarında ve bekleme modunda kaydırma tuşunun etrafında beyaz bir ışık yanar söner. Nokia E52 telefonumu her durumda kılıfında muhafaza ettiğim için bu özelliğe ihtiyaç duymuyorum, ayrıca hoşuma gitmeyen bir özellik.

Bu özelliği kapatmak için:

Kontrol Paneli >> Ayarlar >> Genel >> Kişiselleştirme >> Bildirim Işıkları >> Beklemede Işığı >> Kapalı

olarak ayarlanmalı.

Ve

Kontrol Paneli >> Ayarlar >> Genel>> Kişiselleştirme >> Bildirim Işıkları >> Bildirim Işığı >> Bildirilen Etkinler

içerisine girip cevapsız arama, yeni mesaj ve yeni e-posta seçeneklerinin yanındaki işaretler kaldırılmalı.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokia E52’de gelen aramayı reddettiğinizde, arayan kişiye otomatik olarak şöyle bir kısa mesaj gönderilir: “Üzg, sonra ararım”

Bu özelliği kapatmak için:

Kontrol Paneli >> Ayarlar >> Telefon >> Arama >> Aramayı mesajla reddet >> Hayır
olarak değiştirilmeli

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokia E52 ya da E71 telefonunuzu ya da herhangi bir başka Nokia telefonu 3G yerine 2G modunda çalıştırırsanız şarjı daha uzun süre dayanır.

Kontrol Paneli >> Ayarlar >> Telefon >> Şebeke >> Şebeke Modu >> GSM
olarak seçilmeli.

İnternete gireceğiniz zamanlarda, 3G modunu açabilir, yukarıdaki GSM seçeneğini ‘Çift Mod’ olarak değiştirebilirsiniz. İnternetten çıktığınızda tekrar 2G olarak değiştirebilirsiniz.

3G = Çift Mod
2G = GSM

Üst Alt