Haber Nokia DT-900 Kablosuz Şarj Cihazı (49 TL)

Sponsorlu Bağlantılar

drangela61

drangela61

Üye
Bende ikisinde de ısınma olmadı

Hımm bende oldu neden acaba :S
Belki cihazdaki ısı telefona geçmiştir ama bilemiyorum ilk kullanımımdı bakalım devam ederse yazarım..

drangela61

drangela61

Üye
Bir de L920 için tam boşken ne kadar sürede tam dolduruyor deneyen var mı?

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Bu alet ile şarj ederken sürekli bağlantının kesilip tekrar bağlanması bataryada hasara sebep olabilir mi sizce ?
Arkadaşlar var mıdır bu konuyla alakalı bilgisi olan?

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
genel olarak 820mde akşamları evde iken kullanıyorum kablosuz şarjı. telefon çalıyor bağlantıyı kesiyorum, bişeye bakmam icap ediyor bağlantıyı kesiyorum vs vs. 6 ay oldu kullanalı şimdilik bi zararını görmedim, hatta batarya daha iyi gidiyor :D
benin savunduğum noktu hep şu olmuştur, yavaş şarj daha uzun ömür verir kullanımda

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
konu hakkında uzman değilim. Ancak lityum bataryaların ozelliklerine baktığımızda hafızasız pil olduğundan dolayı kesilip yeniden bağlanması mantıken sıkıntı yapmaz. Ancak bence dikkatli kullanmalısınız ve yerine iyi oturtmalısınız...
benin savunduğum noktu hep şu olmuştur, yavaş şarj daha uzun ömür verir kullanımda
dostum yavaş şarj daha uzun ömürlüdür demeyelim de ideal şarj uzun ömürlüdür diyelim.
Örn Lumia 920 =1a
Lumia 930 =1.5a
Lumia 1320=1a
Lumia 1520=1.5a

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
konu hakkında uzman değilim. Ancak lityum bataryaların ozelliklerine baktığımızda hafızasız pil olduğundan dolayı kesilip yeniden bağlanması mantıken sıkıntı yapmaz. Ancak bence dikkatli kullanmalısınız ve yerine iyi oturtmalısınız...

dostum yavaş şarj daha uzun ömürlüdür demeyelim de ideal şarj uzun ömürlüdür diyelim.
Örn Lumia 920 =1a
Lumia 930 =1.5a
Lumia 1320=1a
Lumia 1520=1.5a
e tabi cnm, gidip de 100mA ile şarj edin demedim :kıskıs: yani kablosuz şarj normal şarja göre daha uzun sürüyorya, onu sorun etmeyin demek istedim :)
bu arada yine stoklar tükenmiş :)

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
e tabi cnm, gidip de 100mA ile şarj edin demedim :kıskıs: yani kablosuz şarj normal şarja göre daha uzun sürüyorya, onu sorun etmeyin demek istedim :)
bu arada yine stoklar tükenmiş :)
yani ideal bi değer :) bende geçen yıl vardı da sanırım o da 0.7a idi. O özellikle küçük bataryalar için ideal de 1520 yi 5-6 saatte şarj edince şaşırmamalı :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
yani ideal bi değer :) bende geçen yıl vardı da sanırım o da 0.7a idi. O özellikle küçük bataryalar için ideal de 1520 yi 5-6 saatte şarj edince şaşırmamalı :D
yani 1520ye çerez gibi gelir o amper değeri :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Eşimin L820 sini %10 iken bıraktık, tam 2 buçuk saatte doldurdu.

Rainesto

Rainesto

Üye
Merak Ettiğim nokta şu şimdi bu kablosuz şarj aletinin illa üstünde mi duracak yani 50-60 cm uzakta olsa olmaz mı

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Merak Ettiğim nokta şu şimdi bu kablosuz şarj aletinin illa üstünde mi duracak yani 50-60 cm uzakta olsa olmaz mı
50-60cm?? :) evet üstünde duracak ama arasında bakşa bişiler (kağıt, çorap vb) olabilir, çünkü 10-15mm'ye kadar algılıyor diye hatırlıyorum.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kaç Amper Çıkışı Var Bunun? 1520 Yi Kaç Saatte Şarj Ederki?

Rainesto

Rainesto

Üye
50-60cm?? :) evet üstünde duracak ama arasında bakşa bişiler (kağıt, çorap vb) olabilir, çünkü 10-15mm'ye kadar algılıyor diye hatırlıyorum.

Çok gereksiz o zaman

caner1010

Üye
920 telefonum için almıştım.1hafatadır kullanıyorum.Yanında925 için bedava kapakta geldi.Bu kapağı ne yapsam ki.?

drangela61

drangela61

Üye
920 telefonum için almıştım.1hafatadır kullanıyorum.Yanında925 için bedava kapakta geldi.Bu kapağı ne yapsam ki.?

Ben de 920 için aldım genellikle kullanıyorum tabii bence bu alet masa başı çalışanlar için daha mantıklı evde ha bununla şarj etmişsin ha kabloluyla..
Neyse 925 kapağını amcama verdim 925 kullanıyor senin de çevrende varsa verebilirsin yoksa satabilirsen sat :)

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
arkadaşlar almayı düşünüyorum ancak bu cihazı kullanan arkadaşlar beni bilgilendirebilir mi? telefonu üstüne koymak zorunda mıyız? Cihaz ile telefon arasında mesafe olabiliyor mu olursa ne kadar uzaklaşabiliyor?

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
arkadaşlar almayı düşünüyorum ancak bu cihazı kullanan arkadaşlar beni bilgilendirebilir mi? telefonu üstüne koymak zorunda mıyız? Cihaz ile telefon arasında mesafe olabiliyor mu olursa ne kadar uzaklaşabiliyor?

• Beğen
Tepkiler: Aytaç-01
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kampanya tekrardan başladı ve bu sefer her rengi var.

jepaq

Üye
ne zaman priz ile cihaz arasında kablo olmayan bir şarj aleti yaparlar o zaman gerçekten işe yarar :ehe üstelik çoğu telefonda ayrıca bir de kapak almak gerekiyor..ekstra 100-150 tl vermeye değer mi bilmem. rahatlığını düşünenler için iyi olabilir.

• Beğen
Tepkiler: m542tf
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
ne zaman priz ile cihaz arasında kablo olmayan bir şarj aleti yaparlar o zaman gerçekten işe yarar :ehe üstelik çoğu telefonda ayrıca bir de kapak almak gerekiyor..ekstra 100-150 tl vermeye değer mi bilmem. rahatlığını düşünenler için iyi olabilir.
ustam yavaş gel:) Öyle bile yapsalar aradan geçenlerin hali beter olur bence :)

Üst Alt