Nokia cep telefonlarını nasıl test ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Akıllı telefon pazarında yer alan üreticiler, sundukları ürünleri daha önceden bazı zorlu testlerden geçirerek sunmaktalar. Bunlardan bir tanesi sizlere geçtiğimiz haftalarda sunmuştuk. Güney Kore devi Samsung‘dan amiral gemisi Galaxy S4′ün nasıl zorlu koşullardan geçtiğini gösteren bir video yayınlanmıştı.

Şimdi de Finlandiya devi Nokia’dan benzer bir video geldi. Hem özellikli cep telefonu hem de akıllı telefon segmentinde bir çok ürün sunan firma, cep telefonu modellerinin geçtiği dayanıklılık testleri gösterdiği bir videosunu yayınladı.

Günlük kullanımda cep telefonunuzun başına gelebilecek o kadar istenmeyen durum olabiliyor ki. Bunlar arasında düşme ve su teması en fazla görünen dış etkenler arasında sayılabilir. Nokia‘nın bu dış etkenleri test ettiği görüntülerin yer aldığı bu ilgi çekici videoya aşağıda ulaşabilirsiniz.

[video=youtube;IKnbjOwqkkA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IKnbjOwqkkA#t=65s[/video]

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli

enterneoll

enterneoll

Üye
Samsung daha iyi yapmıştı bu reklamı ve çok özenti bir davranış olmuş nokia'nın ki

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Bırakın Allah aşkına.. Özentilikmiş.. Kullanıcılarına güven vermenin neresi özentilik. Ki Nokia'nın daha iyi yaptığını düşünüyorum reklamı. Videoda da dendiği gibi : "Beğenmeyenler Samsung kullanıcıları"

• Beğen
crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Haticeye değil neticeye bak :D şimdi bırakın reklamı ve samsung'a nokia'dan sağlam deyin. Şu 1buçuk yıl kullandığım 603ü ilk aldığımda çok korurum hassas davranırım falan dedim sonuçta ucuz telefon kalitesiz kasası var. Ama telefon tank gibi. 2 metreden kap falan olmadan betona düştü. Bi kere de çok sert çarptı yere baskıdan batarya yamuldu. Abimdeki htcyi şarj et çıkar derken usb deliği mahvoldu ama 603ün şarj girişinin üstüne şarj aleti takılıyken düştü iki şarj aletinin de uvu demir olmasına rağmen yamuldu kırıldı. Ama şarj girişi hala çok sağlam. Şimdi bi silikon kap var yere düşünce bi de benim atasım geliyo. Şimdi doğruya doğru nokianın 500 liralık telefonunu samsungun 2bin liralık telefonu sağlamlıkta geçemez :D

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli, Polymath, m542tf ve 1 kişi daha
lolaman

lolaman

Üye
nokia sağlamlıkta 1 numara mesela 3310 :D o olmadı 603 var c5-03 vb. birsürü model var. mesela babamda samsung omnia pro var 7230 galiba bilmiyorum telefon bir kaç kez yere düştü yanları soyuldu hep telefon biraz aptallaştı.benim c5-03 masadan düştü hiç bir şey olmadı.sonra arkadaşta galaxy young pro vardı telefon düştü kapagı bataryası telefon ayrı ayrı dağıldı kapak çatladı.yani nokia daha sağlam.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli ve m542tf
enterneoll

enterneoll

Üye
ben size benim gio'mu gösterdim mi üstüne basıp kaymışlığım var :D e tabi nokia gibi kalın kalın wp cihazlar çıktıkça zarar gelmez

Türe

Türe

Üye
Galaxy S2 de cok saglamdi. Yere carptigim halde cizik olmamisti :)

• Beğen
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Herkes tarafsız davransın. Yok bölümüne git falan filan hâlâ çocuk gibi davranıyorsunuz. Hangisi iyiyse iyi size ne faydası var.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Konuyla alakasız mesajlar silindi.. Burda bütün site herkesin bölümüdür,senin bölümün benim bölümüm diye bir ayrımı yöneticiler dahil hiç kimse yapamaz. Konu devam edebilir,iyi forumlar.

• Beğen
nokia_belle

nokia_belle

Üye
1100'la basketbol oynadığımız günleri hatırladım

• Beğen
Sarangni

Sarangni

Üye
Eski Nokia kullanıcısı iki yıldır Android kullanan birisi olarak (Samsung ve Motorola ) kasa kalitesi olarak kesinlikle Nokia...

• Beğen
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Hala dayanıklılık konusunda Nokia’yı geçen yok. Gözüm gibi baktığım Lumia 620′m 1 metreden fayansın üstüne camı aşağı bakacak şekilde düştü. Aha gitti telefon dedim. Elime aldığımda şaşırdım. Vur kır parçala hiçbir şey olmuyor =) Fanboylar gıcık olun :D En sağlam telefon üreten marka Nokia’dır. Bu da böyle biline.

• Beğen
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Sadece gülüyorum :D

• Beğen
Türe

Türe

Üye
Hala dayanıklılık konusunda Nokia’yı geçen yok. Gözüm gibi baktığım Lumia 620′m 1 metreden fayansın üstüne camı aşağı bakacak şekilde düştü. Aha gitti telefon dedim. Elime aldığımda şaşırdım. Vur kır parçala hiçbir şey olmuyor =) Fanboylar gıcık olun :D En sağlam telefon üreten marka Nokia’dır. Bu da böyle biline.

Yalniz canim fanboy nokia fani oluyor ya :)

Polymath

Polymath

Üye
Nokia sağlamdır o konuda katılıyorum.. Son yıllarda sağlamlık konusu hariç nokia iyi işler sergilemiyor! Elimdeki 603 telefonu akıllı telefon yerine gerizekağlı telefona çevirdiler son güncellemeler ile :ağlarım:

• Beğen
lolaman

lolaman

Üye
Nokia yazılım da iyi olmayabilir.Ama sağlamlık konusunda üstüne yok bir de kamera tabi ki.Arkadaşım yedek telefon olarak 3310 kullanıyordu wonderin yerine telefonla futbol oynadık hala sapasağlam.

• Beğen
Anil-D

Anil-D

Üye
nokia uçtu :alkis:

• Beğen
fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar 5 yıldır telefon kullanıyorum ne Samsung'da ne de Apple'da Nokia kadar sağlam telefon görmedim.

• Beğen

Üst Alt