• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Nokia C7 İnceleme "Kullanıcı Yorumu"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mmzzkk

mmzzkk

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C7 İnceleme "Kullanıcı Yorumu"
Arkadaşlar Nokia C7 yi yaklaşık 2 hafta önce aldım ve kullanıcı olarak sizi bilgilendirmek amacım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum 5800 XM den bu telefona geçtim. Yani 2 dokunmatik telefonu kıyaslama fırsatım oldu.

Telefonun kendi hafıza C: 500 mb olduğu için çok hızlı. Kendi depo belleği F: 8gb olmasıda cabası + 32 gb hafıza kartına kadar destekliyor.

Kamerası 8mp Gündüz ve çekimi ve tamamen karanlık ortamda çekimi güzel. Flaş yardımcı oluyor. Ama az ışıklı bir ortamda flaşsız çekim kötü. Otomatik otofokus var ama manuel olsa daha iyi olurdu.

3.5 inç LED ekranda video, film vs izlemek bir zevk. Çözünürlük gerçekten kaliteli.

5800 ekranı Türk sözleriyle "Basmatik" yani kurşun kalemle,iğneyle,tornavidayla bile kullandım :D.

C7 ise sadece parmaklara duyarlı ve çok hassas. Bariz fark ediliyor. İphone hassaslığı ile arasında fark yok diyebilirim.

Usb'den şarj etme özelliği heryerde kolaylık sağlıyor.

Yıllardır Nokia s60(7610,n81,5800) kullanıcısıyım. Bluetooth ile aldığım müzikler mesajlara geliyor ve tekrardan kaydetmek zorunda kalıyordum. NOKİA C7 de ise bluetooth ile aldığım müzikler direk depo hafızaya kaydediliyor. Nokia sonunda yaptı bunu :).

Paslanmaz çizilmez kasa güzel.

Birçok video formatı destekliyor. çözünürlük büyük küçük olsada açıyor :).(5800'da bu konudan muzdariptip)

• H.264 (temel profil, ana profil, yüksek profil), MPEG-4, VC-1, Sorenson Spark, Real video 10
  • Akıtma: H.264, Flash Lite 4 (video için Flash 10 uyumluluğu), On2 VP6, Sorenson Spark
  • Avi Oynatabiliyor !
Güç tasarruf modu gerçekten çok iyi. Bataryanız azaldığı zaman veya yolculukta olduğunuz zaman size şarjlı iken güç tasarruf moduna aldığınız zaman hemen hemen 1 gün şarjın ömrünü uzatıyor.

5800 ın çekmediği yerlerde c7 sinyal seviyesi çekiyor.

Olumsuz yönlerini söyleyelim birazda :
Telefon ince ve zarif görünsede 130 gr ağırlığı gerçekten elde hissediliyor. Sürekli mesaj çekiminde bileği yoruyor.

Bazı yazılımsal geçişlerde sorun oluyor. Bu çok basit birşey 2.bir güncelleme ile çözüleceğini ümit ediyorum.

Manuel Otofokus yok.

Hoparlörleri 5800dan çok zayıf.

Kutu içeriğindeki kulaklık rezalet , sizde mutlaka ayrı bir kulaklık alma ihtiyacı duyacaksınız.

Şunuda belirtmek istiyorum. Telefonu aldığım 4.gün suya düşürdüm :) Hemen bataryayı çıkardım ve 24 saat pirinçin içinde beklettim ve tüm suyunu almış , ilk günki gibi çalışır vaziyete geldi :) Bu çok önemli bilgiyi tanıdıklarınıza yayın :) Pirinç gerçekten suyu çekiyor :)

***Eklemek istedim , Makro Modu yok kamerada.

Arkadaşlar telefon kısayolları : Tuş kilidi açma tuşunu çekip bi kaç saniye beklerseniz flaşınızı el feneri olarak kullanabilirisiniz :)

Soru ve görüşleriniz için ulaşabilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: 'Davut, 'Şeref', kamilderya ve 2 diğerleri

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Güzel bi yazı olmuş teşekkürler :oke:

mmzzkk

mmzzkk

Üye
    Konu Sahibi
maxicepin eski üyesi olarak faydalı incelemelerimizi paylaşmak güzeldir :) ben teşekkür ederim :)

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
kaç gündür telefon hakkında tam bilgi edinmek istiyordum yeterli bir bilgi edindim sayende teşekkürler kardeş zahmet edip bizlerle görüşlerini paylaştığın için.

Starsley

Verdiğin bilgi için teşekkürler

CoDeYs

CoDeYs

Üye
bu karşilaştırmada 5800 yerin dibine giriyor vede hak ta ediyor c7 almayı düşünüyorum bil gi için saol :)

'Şeref'

Emekli Yönetici
harika bi anlatım yapmışsın eline sağlık:)
birşey sorucam normal kullanımda sarj ne kadar gidiyor ortalama?

mmzzkk

mmzzkk

Üye
    Konu Sahibi
ben günde 100 mesaj çekiyorum ve 2,3 saat müzik dinliyorum. bu kullanım bana göre normal :).Güç tasarrufuna almazsam yaklaşık 18 saat gidiyor. ama tamamen şarjı dolu iken güç tasarrufunda kullanırsam aynı kullanımda 2 gün gidiyor kardeşim :). Güç Tasarruf Modu gerçekten etkileyici :)

'Şeref'

Emekli Yönetici
sağolasın.. evet gerçekten sarjı fena değilmiş :)
teşekkürler:)

maxIm4

maxIm4

Üye
c7 yimi tanıtıyorsun 58XM yimi kötülüyorsun anlamadım :)

ircan

ircan

Üye
Bu telefonu bende yeni alanlardanım ve sattım. İlk olarak fiyat yüksekti bereket 2 gunluk kullanımdan sonra aldıgım degerlere az taksitlede olsa verebilrdim. Emin olunuz ki nokianın en iyi telefonu 5800 dür. Birincisi C7 tabiki dokunmatik hassas olacak 5800 gibi basmatik değil. Fakat İphone ile karsılastırma sacma hani derler ya tepkime süresi emin olun sayfa kaydırdıgınızda 5800 daha akıskan. C7 tepkimesi az gibi titrek gidiyor ;). Kamera autofocus oldugunu sanmıyorum sen var diye yazmıssın o sasırtıcı. 3,2mp-8mp afiş resmi bassam mantıgını anlarım ama 5800 bana video olarakta foto olarakta kendim kaskocuyum fazlasıyla yetiyor. ki bri 450 biri 800 arasındaki fiyat farkı yüzünden elbette fazlalık özelliği olacak ama 450 ye mu hizmeti sunan bir alet digerleri ne kadar gereklidir ki fazlası verilsin.

mmzzkk

mmzzkk

Üye
    Konu Sahibi
c7 yimi tanıtıyorsun 58XM yimi kötülüyorsun anlamadım :)
Kıyas yapıyorum :).

Öncelikle ben 2 sene 7610 , 1 sene n81 , 1 sene 5800 XM kullandım yaklaşık 1 aydırda C7. Ve arkadaşlarımdanda birçok telefonlarını aldım incelemek için. Nokia konusunda çok rahatlıklı kıyas yapabilirim güvenebilirsiniz.

5800'a aşıktım çok kullanışlıydı. Beni tek bağlayan buydu. Ben telefonu sattığımda içinde en son versiyonu v52 yüklüydü. Yazılımsal bir problem olmaması lazım yani ? Ve telefon elimde günde 2 defa kilitleniyordu. Şarjı sabah 8 de çıkartıyordum akşam 8 de bitiyordu. yeni batarya aldım yine öyle. bana dayanmıyordu. Görünümü biraz kaba. "BASMATİK" kesinlikle , dokunmatik demek istemiyorum. Kamerasının sadece makro modu ve uzaktan çekimleri iyi. Gerisi gerçekten kötü. İnsanların kalite anlayışları farklı olabiliyor. Benki Fujifilm HS10 Prof. makine kullanıcısı olarak söylüyorum 5800 kamera artık eskide kaldı , C7 bir telefona göre kesinlikle tatmin edici ;).

Verdiğim 881 lirayı tamamen hak ediyor telefon. Teşekkürler Nokia.

ircan

ircan

Üye
5800 sorunları eskiden bende cıldıracak derece de yasardım son yazılımna kadar tabiki c7 den daha iyi demek sacmalık fakaat aradaki fiyat farkına göre bence iyi ;)

Slanq

Üye
dostum yaklaşık 2 aydır c7 kullanıcısyım ve müthiş filmleri alt yazılı olarak bile izleyebilyorum program sayesinde. kamerası gece ve gece portre modları etkileyici.

maxIm4

maxIm4

Üye
Kıyas yapıyorum :).

Öncelikle ben 2 sene 7610 , 1 sene n81 , 1 sene 5800 XM kullandım yaklaşık 1 aydırda C7. Ve arkadaşlarımdanda birçok telefonlarını aldım incelemek için. Nokia konusunda çok rahatlıklı kıyas yapabilirim güvenebilirsiniz.

5800'a aşıktım çok kullanışlıydı. Beni tek bağlayan buydu. Ben telefonu sattığımda içinde en son versiyonu v52 yüklüydü. Yazılımsal bir problem olmaması lazım yani ? Ve telefon elimde günde 2 defa kilitleniyordu. Şarjı sabah 8 de çıkartıyordum akşam 8 de bitiyordu. yeni batarya aldım yine öyle. bana dayanmıyordu. Görünümü biraz kaba. "BASMATİK" kesinlikle , dokunmatik demek istemiyorum. Kamerasının sadece makro modu ve uzaktan çekimleri iyi. Gerisi gerçekten kötü. İnsanların kalite anlayışları farklı olabiliyor. Benki Fujifilm HS10 Prof. makine kullanıcısı olarak söylüyorum 5800 kamera artık eskide kaldı , C7 bir telefona göre kesinlikle tatmin edici ;).

Verdiğim 881 lirayı tamamen hak ediyor telefon. Teşekkürler Nokia.

evet kıyas yaptığını goruyorum, derdin ne :D eski kullandığın diğer tellerle kıyasla :D yada efendim sansungun bişeyiyle falan kıyasla, en iyi olanı hep kötülerler ya (iyi elinde olmayanlar), durum bu sanırım arkadaslar :) 5800 efsane. c7 iyi tel bu arada arkadaslar..

mmzzkk

mmzzkk

Üye
    Konu Sahibi
Haklsın bak. 5800 ı çok yerden yere vurmuşum :). Çoğu çoğu samsung telefondan iyi bunuda belirtelim ;)

maxIm4

maxIm4

Üye
: )))

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
wave daha iyi bundan bence s8500

kendal_47

kendal_47

Üye
teşekkürler güzel anlatmışsın sanırım 5800 'da resitif ekran kullanılmış ondan cisime daha duyarlı c7'de ise kapasitif ekran kullanılmış parmaklara duyarlı ikisini kıyaslamak yalnış C7 yeni bir telefon doğal olarakta yeni özellikleri beraberinde getirmiştir bence E7'yle kiyaslayin

mmzzkk

mmzzkk

Üye
    Konu Sahibi
E7 de C7 ile kıyaslanamaz ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt