nokia c6-01 2430mah battery yardım?

Sponsorlu Bağlantılar

deadlydesire

deadlydesire

Üye
    Konu Sahibi
nokia c6-01 2430mah battery yardım?
arkadaşlar ebay da [h=1]2430MAH HIGH CAPACITY BL-5CT GOLD BATTERY NOKIA C6-01 için batarya var acaba bunu alsam şarj süresi artışı ve ya orjinal olmaması telefona zarar verir mi? voltajda veya şarjda sıkıntı verebilir mi fikri veya tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum? :)[/h]

V/RS

V/RS

Üye
hiçbir fiktim yok link varmı ?

deadlydesire

deadlydesire

Üye
    Konu Sahibi

salihk

salihk

Emekli Yönetici
her zaman için orjinal parçaları tercih edin derim :)

SilentOne

SilentOne

Üye
aynen orjinalden şaşmayın

deadlydesire

deadlydesire

Üye
    Konu Sahibi
zarar verir diyosunuz yani :)

atakan25

atakan25

Üye
ben hayatta almam en iyisi orjinal

aleranol

aleranol

Üye
arkadaşlar model uçakta şöyle bişey var eğer aletin ihtiyacı olandan az voltta mahda neyse pil kullanırsan ya performansı çok azalır (aşırı) yada çalışmaz (çalıştıramaz) fakat 12 voltluk bir pil gerekirken 13 bağlarsan performansı artar fakat 2 yıl kullanacağına 20 ay kullanırsın.Eğer voltu 13 ve artı örn 15 v ise makinayı taciz edersin ve yakarsın sen anla artık.Bence 1.5 kat güçlü pil performansı bir süreliğine tasarruftayken bile maximum güçle kullandırır fakat 1 hafta veya biraz dahazun sürede donmaya başlar bi iki gün sonrada cızırrrt :destere: yanar yani anlıcaaan :D

----------Eklendi @ 19:45:02 ---------- Yazıldı @ 19:43:38 ----------

sonuş orjinalden şaşma

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
vermez o mah değerindeki Batarya ile 2 buçuk katına çıkar voltaj değeri orjinalle aynı korkmayın birşey Olmaz ama Batarya büyük nasıl sığar yatağına

----------Eklendi @ 02:04:44 ---------- Yazıldı @ 01:59:33 ----------

Bataryanin voltaji 3.7 orjinalle aynı ama mah değeri çok fazla böyle bir mah la bu Batarya kullanımda kesintisiz 4 5 gün gider ama sanırım abartı Batarya boyutu aynı bu şişirme çin mali bir deneyin ama korkmayın telefona zarar gelmez tek sorun iddia edildiği mah değeri olmayabilir

----------Eklendi @ 02:10:15 ---------- Yazıldı @ 02:04:44 ----------

bu Batarya nasıl alınacak getirtebilecek varsa sahibinden .com üzerinden kartla alabilirim

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
arkadaşlar model uçakta şöyle bişey var eğer aletin ihtiyacı olandan az voltta mahda neyse pil kullanırsan ya performansı çok azalır (aşırı) yada çalışmaz (çalıştıramaz) fakat 12 voltluk bir pil gerekirken 13 bağlarsan performansı artar fakat 2 yıl kullanacağına 20 ay kullanırsın.Eğer voltu 13 ve artı örn 15 v ise makinayı taciz edersin ve yakarsın sen anla artık.Bence 1.5 kat güçlü pil performansı bir süreliğine tasarruftayken bile maximum güçle kullandırır fakat 1 hafta veya biraz dahazun sürede donmaya başlar bi iki gün sonrada cızırrrt :destere: yanar yani anlıcaaan :D

----------Eklendi @ 19:45:02 ---------- Yazıldı @ 19:43:38 ----------

sonuş orjinalden şaşma

yanlış bilgi lütfen şu konuya bir bakın anlarsınız bu konuda aynı batarya 1600 mah lık olanından açıklama yapmıştım

her telefonun enerji tüketimi farklı bu doğru ama mah dediğimiz şey voltaj değildir bataryanın dayanma kapasitesidir örnek verirsem kumanda pili kalem bil ve büyük el feneri pilleri gibi hepsinin voltajı 1.5 tur ama mah değerleri farklı
kumanda pili 1.5 volt 1000 mah
kalem pil 1.5 volt 1500 mah
orta boy pil 1.5 volt 2000 mah
büyük el feneri pili 1.5 volt 3000 mah

en çok dayanan tabiki büyük el feneri pilidir mah değeri yüksek olduğu için c6-01 mah değeri 1050 olması dediğiniz gibi telefonun bi donanımının kaldıramayacağından değil tamamen maliyet ile ilgili ne kadar büyük batarya o kadar maliyet demek o yüzden 1050 mah tır. onlar için önemli olan başa baş noktası standart seviyeyi bulmak fazlasını değil azı da değil şuan hangi akıllı telefona bakarsanız bakın hepsi 1 ile 3 gün değişen giden bataryaları mevcut fazlası yok.

normalde iki bl 5ct bataryayı paralel bağlarsanız voltaj gene 3.7 volt olur ama mah değerler 1050+1050=2100 mah olur buda iki katı dayanması 2 günse 4 gün demek ama boyutu büyüdü ve maliyet iki batarya parası (seri bağlanırsa 3.7+3.7=7.4 volt olur ama mah gene 1050 de kalır buda voltaj fazlası telefonu yakar).

işlemci neden 680 mhz yetiyor da ondan --> onlara göre :)
bellek neden 256 mb yetiyor da ondan --> onlara göre :)
fazlası yok hepsi birer maliyet unsuru standardı yakalamaktır amaç en ucuza en iyi telefonu yapıp satmaktır.

----------Eklendi @ 22:10:31 ---------- Yazıldı @ 22:02:20 ----------

nokia 5800 bataryası 1320 mah c6-01 1050 mah iki bataryayı yan yana koyun hangisinin boyutu daha büyük göreceksiniz 5800 da neden 1320 mah var da c6-01 de 1050 mah tabiki cevap basit 5800 müzik telefonu yüksek kapasiteli bataryaya ihtiyaçı var c6-01 yok onlara göre :)

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve 'Sefer
GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
Vay be enteresaaan gerçekten :) bunu öğrenmem iyi oldu :) 2430 mah alayım bakalım işe yararsa helal olsun

TeAmo42

TeAmo42

Üye
yanlış bilgi lütfen şu konuya bir bakın anlarsınız bu konuda aynı batarya 1600 mah lık olanından açıklama yapmıştım

her telefonun enerji tüketimi farklı bu doğru ama mah dediğimiz şey voltaj değildir bataryanın dayanma kapasitesidir örnek verirsem kumanda pili kalem bil ve büyük el feneri pilleri gibi hepsinin voltajı 1.5 tur ama mah değerleri farklı

en çok dayanan tabiki büyük el feneri pilidir mah değeri yüksek olduğu için c6-01 mah değeri 1050 olması dediğiniz gibi telefonun bi donanımının kaldıramayacağından değil tamamen maliyet ile ilgili ne kadar büyük batarya o kadar maliyet demek o yüzden 1050 mah tır. onlar için önemli olan başa baş noktası standart seviyeyi bulmak fazlasını değil azı da değil şuan hangi akıllı telefona bakarsanız bakın hepsi 1 ile 3 gün değişen giden bataryaları mevcut fazlası yok.

normalde iki bl 5ct bataryayı paralel bağlarsanız voltaj gene 3.7 volt olur ama mah değerler 1050+1050=2100 mah olur buda iki katı dayanması 2 günse 4 gün demek ama boyutu büyüdü ve maliyet iki batarya parası (seri bağlanırsa 3.7+3.7=7.4 volt olur ama mah gene 1050 de kalır buda voltaj fazlası telefonu yakar).

fazlası yok hepsi birer maliyet unsuru standardı yakalamaktır amaç en ucuza en iyi telefonu yapıp satmaktır.

nokia 5800 bataryası 1320 mah c6-01 1050 mah iki bataryayı yan yana koyun hangisinin boyutu daha büyük göreceksiniz 5800 da neden 1320 mah var da c6-01 de 1050 mah tabiki cevap basit 5800 müzik telefonu yüksek kapasiteli bataryaya ihtiyaçı var c6-01 yok onlara göre :)

çok mantıklı bir açıklama olmuş teşekkürler. Bende yedek batarya aldım 950 mah mış yan sanayi zaten zararı olmaz değil mı? Voltaj aynı.

aleranol

aleranol

Üye

ha evet o konuda haklısın da uçaktaki sorun şu ki mahı fazla olunca daha uzun uçar ve bu bazen yanmaya sebep olur ben ondan uçak dedim yoksa devam:D hani 5 dakka uçacağına 10 dakka uçarsa pil motor veya sistemler dengesiz ısınır. nese ya doğru mah telefonu etkilemez :D

aykutozkann

aykutozkann

Üye
denediğinde buraya yazarmısın merak ettim. tam içine sığıyor ve sorun çıkarmıyorsa bızde alalım madem oyle daha uzun gıder pıl sorunu kalkar ortadan kardesım. hersey kısıyorsunuz da pılden kısmayın bari yaw :D

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
Alıp kullanan varsa yazsın burayada. Bizde alalım.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
2430mah bl 5ct gold batarya ereyon'da var fıyatına bir bakın dudağınız uçuklamasın ama:)

deadlydesire

deadlydesire

Üye
    Konu Sahibi
bide burdan bak :)

efeler12

efeler12

Üye
Of be bende istiyorum bundan : :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye