Nokia C5-03 CFW Yapımı Kılavuzu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
modları core dosyasının içine mi atacağız yoksa rofs2 ye mi ?

• Nokia Cookeruygulamasını başlatın.
  • İndirdiğiniz orjinal ROFS1 (CORE, .C00) dosyasını Nokia Cooker penceresinin içine sürükleyip bırakın.
  • Nokia Cooker'ın ROFS1 kalıbını parçalamasını ve açmasını bekleyin.
  • Paket tamamen açıldı uyarısını aldığınızda (DONE!) yukarıdaki menüden "Unlock" ikonuna tıklayın. (Asma kilit ikonu)
  • Açılan küçük pencerede yer alan 2B değerlerini "2C" veya "2A" yapın.
  • Kaydedin.

Bu işlemleri yapmadığınız takdirde, UDA dışındaki herhangi bir kalıbı düzenleseniz bile cihazınız açılmayacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra internetteindirdiğiniz modları kalıplara göre yerleştirin. (ROFS2 veya CORE) Böylece firmware kişiselleştirmiş olacaksınız. Ancak dikkat edin, eklediğiniz modların boyutu sistem kalıbının boyunu geçmemelidir.

Burayı anlamadım

- - - Eklendi - - -

petran gui de unpacked yapıyorum ancak klasör falan çıkmıyor neden?

- - - Eklendi - - -

petran gui de unpacked yapıyorum ancak klasör falan çıkmıyor neden?

Eğer özel bir ROFS2 kullanıyorsanız, yani eğer fw dosyalarını Navifirm'den indirmeyip, CORE'u boş olan bir dosya kullanıyorsanız herşey ROFS2'ye atılacak.

Ama eğer Navifirm'den indirilmiş, CORE'u ROFS2'si farklı büyük boyutlarda orjinal bir dosya kullanıyorsan indirdiğin kaynakta veya zip arşivinde yazması gerekir nereye atacağın.

PEtran GUI.exe dosyasının bulunduğu klasörde, ZIP arşivinden çıkarıp kullanacaksın bu arada, Unpacked veya Output gibi bir klasör içinde çıktıyı bulabilirsin.

- - - Eklendi - - -

İyi tamam.Ben N97'yi Klavyesi dahil tr yaptım.Şimdi test edeceğim.Çalışırsa herkese benden hediye!Ben de bilgiliyim.Sallamıyorum!Ancak fluke bana s^3 v14 hafıza olarak 5800 a yeterli demişti.Ben de ona göre davrandım.İyi bir daha karışmam işine.

- - - Eklendi - - -

Öyle yaptılar biz CFW'cilere karşı olarak.Tamam ya yanlış anladım ya da hatalı.Her neyse

Bilemiyorum, çoğu söylediğin şeyi düzeltiyorum. Bana sallama gibi geldi biraz. Fazla yorum ekliyorsun, hayal gücün çok gelişmiş. Bu yüzden de söylediğin çoğu şey hatalı oluyor.

Araştırma yapmadan, başkasının sözleri ile buraya yazı yazıp milletin kafasının karıştırılmaması gerekir. Senin yaptığın da tam olarak bu.

Test ettiğin herşeyin yalnış çıktığını, hatta ve hatta bootloader konusunda da milleti kandıracakken yayınladığın fotoğrafların gerçek olmadığını benim ispat ettiğimi hatırlatırım. Sonra ne yaptın biliyor musun? "Şaka canıım, bir daha olmayacak..." Şaka falan değildi, eğer ben ispat etmeseydim o fotoğraflar hâlâ üstünde çalışmakta olduğun bir proje olacaktı. O konu hem benim için (sayende) hem de senin için bir utanç kaynağına dönüştü, ben de gidip kapattırdım.

Yapmamış olduğun şeyleri yapmış gibi anlatıyorsun, bu çok yanlış. :nono: Çocuk oyunu değil bunlar. Eğer bu konuda bilgi birikimin bulunmuyorsa hiç kalkışma, çünkü ben sana bir kere güvendim, güvenimi de tüm Maxicep ailesi gibi boşa çıkardın.

Uchiha Sasukee

Uchiha Sasukee

Üye
Orada yazılıma atılan modların Maksimum Boyutu aşmaması gerekir.Aksi halde,yeniden paketleme yapamazsınız.Yine de Maksimum Boyutu Toplam Cihaz Kapasitesini fazla zorlamaması şartıyla artırabilirsiniz.Bunun yöntemini ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız,uğraşmayın.

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
arttırmak için senn konuna baktım ama olmuyo programı kullanamıyorum.

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
Orada yazılıma atılan modların Maksimum Boyutu aşmaması gerekir.Aksi halde,yeniden paketleme yapamazsınız.Yine de Maksimum Boyutu Toplam Cihaz Kapasitesini fazla zorlamaması şartıyla artırabilirsiniz.Bunun yöntemini ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız,uğraşmayın.

Bu da zerre anlamadığının kanıtı...

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi

http://www.maxicep.com/modifikasyon-genel-destek/iste-rofs2-core-boyutlarini-artirma-yontemi-678539.html

Bu konu eksik. En resim eklenmesi gereken konu resimsiz.

Yapamıyorsan Rambo'nun anlatımına bak o resimli ve daha iyi. Hatta İngilizcen varsa (kimin yok ki artık olmayan utanmalı) git DailyMobile a bak.

Bu kadar basit ben onlarla %100 başarı elde ettim.

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
Bu konu eksik. En resim eklenmesi gereken konu resimsiz.

Yapamıyorsan Rambo'nun anlatımına bak o resimli ve daha iyi. Hatta İngilizcen varsa (kimin yok ki artık olmayan utanmalı) git DailyMobile a bak.

Bu kadar basit ben onlarla %100 başarı elde ettim.

Rica etsem rambonun linkinı atar mısın

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
yardımın için teşekkür ederimm :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Kardeş resimlerle desteklersen daha iyi durur :)

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
fertile ceres v23 ne zaman çıkacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt