Nokia BB5 telefon modellerinin RM yazılım ve dil kodları

Sponsorlu Bağlantılar

ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
bazı emea diye yayınlanan paketlerde olmayabiliyor.ozaman navifirm ile indirdiğimiz yazılımı yüklüyoruz.orada da 0575043 dil kodu yok diğerleri var.
Şimdi 2 secenek kaldı ya bekleyeceğiz red kodlu yeni yazılımı,veya diğer dil koduyla yükleyecez.
Veya telefonunuzdaki dil kodu 0575043ise yani yurt dışından gelmedi veya siz dil kodunu değiştirdiyseniz, ile güncelleme yapıyormu ona bakılabilir.

yok hocam en iyisi black-red kodlu yazılımı beklemek :oke: zaten şurda ne kaldı ki, bir ay sonra Nokia Sofware Updater'da yayınlanır herhalde :naughty:

zaten telefonu aldığımda sürümü v100'dü, bende hemen Nokia Sofware Updater'dan v101 sürümünü yükledim; v200 sürümünün çıktığını duyduğumda Nokia Sofware Updater'dan tekrar baktım fakat en son sürümün v101 olduğunu söylüyodu, bende anladım ki v200 sürümü daha ülkemize gelmemiş :evet: ama az kaldı, biraz daha sabretsek dünyanın sonu değil ya(h)

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
yok hocam en iyisi black-red kodlu yazılımı beklemek :oke: zaten şurda ne kaldı ki, bir ay sonra Nokia Sofware Updater'da yayınlanır herhalde :naughty:

zaten telefonu aldığımda sürümü v100'dü, bende hemen Nokia Sofware Updater'dan v101 sürümünü yükledim; v200 sürümünün çıktığını duyduğumda Nokia Sofware Updater'dan tekrar baktım fakat en son sürümün v101 olduğunu söylüyodu, bende anladım ki v200 sürümü daha ülkemize gelmemiş :evet: ama az kaldı, biraz daha sabretsek dünyanın sonu değil ya(h)

evet ben o yazılımı bulursam yüklerim.

djmk

djmk

Üye
Öncellikle Merhaba Güncelleştirme Sonrası nokia 5800 'ım ingilizce oldu şuan v40 yükle Rm-356 Tam olarak ne yapmam gerektiğini pek çözemedim. Telefonum kodunu değiştiğimde garanti dışı kalırmı acaba ? Kodu değişince yeniden mi Güncellemem gerekir ?
Saygılar.

djmk

djmk

Üye
Yardımınız için teşekkürler 2 sorum daha olcak :

NOKIA 5800XM RM-356
0591785 Euro2 Gun and Black Turkey
0559083 Euro2 Turkey Red
0559373 Euro2 Turkey Blue
0573741 Euro2 Turkey Black
0579269 Euro2 Turkey Red
0579270 Euro2 Turkey Blue
0587676 Euro2 Turkey Navi

İki Tane Red dil kodu var hangisini kullandığım farkeder mi acaba ?

Birde acaba Kodu değiştikten sonra eski koduna geri getirince telefon kullanılmaz hale gelir diye duydum doğrumudur. Garanti dışı kalmaz demişsiniz eski koda getirdiğim halde mi kalmaz yoksa yeni kod dursada olur mu ?

saygılar.

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Yardımınız için teşekkürler 2 sorum daha olcak :

NOKIA 5800XM RM-356
0591785 Euro2 Gun and Black Turkey
0559083 Euro2 Turkey Red
0559373 Euro2 Turkey Blue
0573741 Euro2 Turkey Black
0579269 Euro2 Turkey Red
0579270 Euro2 Turkey Blue
0587676 Euro2 Turkey Navi

İki Tane Red dil kodu var hangisini kullandığım farkeder mi acaba ?

Birde acaba Kodu değiştikten sonra eski koduna geri getirince telefon kullanılmaz hale gelir diye duydum doğrumudur. Garanti dışı kalmaz demişsiniz eski koda getirdiğim halde mi kalmaz yoksa yeni kod dursada olur mu ?

saygılar.

hiç farketmez istediğiniz dil koduna cevirirsiniz problem olmaz eski versiyona dönemezsiniz sizin duydugunuz odur.

fabercastel09

Üye
arkadaşlar 5800 red turkey kodu girdim nemesis ten değiştirdim . ovi suit halen yüklemeye çalışmakta 15 dakikadır aynı yerde ne yapmam gerek biri bana yardım edebilirse çok sevinirim.....

hasan000

Üye
cok sagol

ilhanizma2

ilhanizma2

Üye
bu dil kodlarını kullanarak ,yani telefonunuzun modeli ve rengine hangisi uygunsa onu kullanarak phoenix programıyla yazılım atacaksınız.

benim teli bulamadım benimki n97 rm-507 nasıl türkçe dili yükleyebilirim ve nokia nın sitesinde yeni yazılımın olmasına rağmen sofware suit ile güncellemek isteidğimde cihazınız için yazılım mevcut değil diyor lütfen yardımcı ol

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
benim teli bulamadım benimki n97 rm-507 nasıl türkçe dili yükleyebilirim ve nokia nın sitesinde yeni yazılımın olmasına rağmen sofware suit ile güncellemek isteidğimde cihazınız için yazılım mevcut değil diyor lütfen yardımcı ol

sizin telefonunuz latin amerika modeli .RM 505 yazılımını yükleyeceksiniz.
ancak metodu farklı :
http://www.maxicep.com/symbian-destek/n97-5800-gibi-telefonlarin-rm-kodunu-degistirmek-247998.html

ilhanizma2

ilhanizma2

Üye
sizin telefonunuz latin amerika modeli .RM 505 yazılımını yükleyeceksiniz.
ancak metodu farklı :
http://www.maxicep.com/symbian-destek/n97-5800-gibi-telefonlarin-rm-kodunu-degistirmek-247998.html
ya öbür konudada aynı cevabı vermişsiniz ama nasıl yapılacağınıda bi zahmet söylermisiniz allah aşkına ne olur bi konu açın resimli anlatın bize çok zor durumdayım bi aydır ne yapıyosam olmuyor windows 7 kullanıcısıyım eğer win 7 de olmuyor diyecekseniz cafeye gidip yaparım siz yeterki çözümünü anlatın:vur:vur:vur

mnmu53

mnmu53

Üye
Ya kardeşim ben hiç bişey anlamadım bu işlemleri nasıl yapacam. Lütfen açık açık yazabilirmisiniz...

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
ya öbür konudada aynı cevabı vermişsiniz ama nasıl yapılacağınıda bi zahmet söylermisiniz allah aşkına ne olur bi konu açın resimli anlatın bize çok zor durumdayım bi aydır ne yapıyosam olmuyor windows 7 kullanıcısıyım eğer win 7 de olmuyor diyecekseniz cafeye gidip yaparım siz yeterki çözümünü anlatın:vur:vur:vur

xp olan baska bilgisayarda deneyin derim..

harme2080

harme2080

Üye
n97

timeof

Üye
Nokia Telefonlara Yeni Yazılım Yükleme Dil kodu Problemi Olmadan İstediğin Dili Seç Yükle

Telefonların RM kodunu değiştirmek.

bu linkteki gibi benim verdiğim yazılımları kullanarak atacaksınız.

Aşağıda belirtilen adımları uygulayın:

1] Bilgisayarınızın USB portuna USB Data Kablosunu Takın, ama henüz telefonu bağlamıyoruz

2]Phoenix'i patchlerini ve Nokia Pc Suite yazılımlarını sisteminize kurun.

3]N95 RM-159_EURO_35.0.002_v8.0 Firmware'i bilgisayarınıza açın

4] Phoenix Servis Yazılımını açın

5] Phoenix File menüsü/Manage connection a tıklayıp bağlantı şeklini USB olarak ayarlayın

6] File menüsünden Open Product u seçin, gelen menüden yüklemek istediğiniz RM 356 kodunu seçin ve okeyleyin.

7] Şimdi Flasing menüsünden Frimware update i seçin. (Telefon bağlı olmadığı için işlem oldukça uzun sürecektir makinanızın kilitlendiğini düşünmeyin)

8] İşlem tamamlandıktan sonra, Prodact Code un yanındaki kutucuğa tıklayın ve uygun RM 356

NOKIA N95 RM-159
0534845 TURKEY
0536066 TURKEY
0555021 TURKEY
0557067 TURKEY
0561271 TURKEY
0561386 TURKEY
0561389 TURKEY
0564874 TURKEY

ve ülke kodunu telefonun rengi hangisi ise seçin ve OK tıklayın. (Telefon bağlı olmadığından yüklemek için biraz zaman alacak.)

9] Şimdi Telefonu Data Kablosuna bağlayıp PC Suite modunda Telefonunuzu PC'ye bağlayın.

10] Refurbish e tıklayın, Frimware inizde eksik dosya var türünden mesajlar verebilir ciddiye almayıp devam edin. Yükleme yapılırken bir takım donanımları bulup yüklemeye çalışacaktır, paniklemeyin engel olmaya çalışmayın cihazları kapatmayın. İşlem bittikten sonra artık RM kodunuz değişmiş olacaktır.

İşleme başlamadan önce her türlü yedeğinizi alın her şey silinecektir.

Ben işlemi yaptım telefonum tıkır tıkır çalışıyor, bu tip işlemler her zaman risklidir unutmamak gerekir.

Şimdiden Kolay gelsin

ARKDASIM BUNU KIM YAZIP ZAHMETE GIRDIYSE ELLERINE SAGLIK TESSEKKURLERIMI SUNUYORUM TELEFONUM AMARIKADAN GELMISTI IKI GUNDUR YAZILIMINI DEGISTIRMEYE CALISIYORDUM v200 RM 357 VERSIYONU YUKLUYDU B3 DIL YUKLUYDU INGILIZCE ISPANYOLCA FRANSIZCA VARDI BIR TURLU TURKCE DIL VE YAZLIYIM YUKLEYEMEMISTIM BU RM YAZLIMINI DEGISTIRDIKDEN SONRA v400 VERSIYONU OLDU VEDE TURKCE DILI YUKLENDI COK GUZEL OLDU TEKRAR TESSEKKURLER ARKDASIM KOLAY GELSIN​

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Telefonlara Yeni Yazılım Yükleme Dil kodu Problemi Olmadan İstediğin Dili Seç Yükle

Telefonların RM kodunu değiştirmek.

bu linkteki gibi benim verdiğim yazılımları kullanarak atacaksınız.

Aşağıda belirtilen adımları uygulayın:

1] Bilgisayarınızın USB portuna USB Data Kablosunu Takın, ama henüz telefonu bağlamıyoruz

2]Phoenix'i patchlerini ve Nokia Pc Suite yazılımlarını sisteminize kurun.

3]N95 RM-159_EURO_35.0.002_v8.0 Firmware'i bilgisayarınıza açın

4] Phoenix Servis Yazılımını açın

5] Phoenix File menüsü/Manage connection a tıklayıp bağlantı şeklini USB olarak ayarlayın

6] File menüsünden Open Product u seçin, gelen menüden yüklemek istediğiniz RM 356 kodunu seçin ve okeyleyin.

7] Şimdi Flasing menüsünden Frimware update i seçin. (Telefon bağlı olmadığı için işlem oldukça uzun sürecektir makinanızın kilitlendiğini düşünmeyin)

8] İşlem tamamlandıktan sonra, Prodact Code un yanındaki kutucuğa tıklayın ve uygun RM 356

NOKIA N95 RM-159
0534845 TURKEY
0536066 TURKEY
0555021 TURKEY
0557067 TURKEY
0561271 TURKEY
0561386 TURKEY
0561389 TURKEY
0564874 TURKEY

ve ülke kodunu telefonun rengi hangisi ise seçin ve OK tıklayın. (Telefon bağlı olmadığından yüklemek için biraz zaman alacak.)

9] Şimdi Telefonu Data Kablosuna bağlayıp PC Suite modunda Telefonunuzu PC'ye bağlayın.

10] Refurbish e tıklayın, Frimware inizde eksik dosya var türünden mesajlar verebilir ciddiye almayıp devam edin. Yükleme yapılırken bir takım donanımları bulup yüklemeye çalışacaktır, paniklemeyin engel olmaya çalışmayın cihazları kapatmayın. İşlem bittikten sonra artık RM kodunuz değişmiş olacaktır.

İşleme başlamadan önce her türlü yedeğinizi alın her şey silinecektir.

Ben işlemi yaptım telefonum tıkır tıkır çalışıyor, bu tip işlemler her zaman risklidir unutmamak gerekir.

Şimdiden Kolay gelsin

ARKDASIM BUNU KIM YAZIP ZAHMETE GIRDIYSE ELLERINE SAGLIK TESSEKKURLERIMI SUNUYORUM TELEFONUM AMARIKADAN GELMISTI IKI GUNDUR YAZILIMINI DEGISTIRMEYE CALISIYORDUM v200 RM 357 VERSIYONU YUKLUYDU B3 DIL YUKLUYDU INGILIZCE ISPANYOLCA FRANSIZCA VARDI BIR TURLU TURKCE DIL VE YAZLIYIM YUKLEYEMEMISTIM BU RM YAZLIMINI DEGISTIRDIKDEN SONRA v400 VERSIYONU OLDU VEDE TURKCE DILI YUKLENDI COK GUZEL OLDU TEKRAR TESSEKKURLER ARKDASIM KOLAY GELSIN​

evet DARKPOET yazdı
linki burada

Üst Alt