Haber Nokia, Android 7.0 Nougat ile dönüyor

Sponsorlu Bağlantılar

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Nokia, Android 7.0 Nougat ile dönüyor
Nokia adeta küllerinden doğacak. Bir zamanların telefon devi, yep yeni özellikleriyle akıllı telefon pazarına bu kez daha güçlü girmeyi planlıyor...

Türkiye'nin ve dünyanın cep telefonuyla tanışmasında önemli bir misyon üstlenen ancak akıllı telefonların çıkmasıyla bu teknolojiye ayak uyduramayarak adeta yok olmakla yüz yüze gelen Nokia, küllerinden doğuyor.

Yep yeni bir akıllı telefon için düğmeye basan ve bu kez işletim sistemini de tamamen değiştiren Nokia, pazarda kendisinin de pay sahibi olacağına emin. 5 İnç ekran büyüklüğünde olacağı söylenen Nokia'nın ilk kez işletim sistemi için Android tercih edeceği öğrenildi. Henüz piyasada dahi olmayan Nougat için anlaşma sağlayan Nokia, Android 7.0 Nougat işletim sistemini kullanacak.

13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip olacağı da öğrenilen Nokia'nın, parmak izi güvenlik sistemini de telefonuna koyacağı bilgisi alındı.

Suya ve toza dayanıklılık konusunda da en az rakipleri kadar güçlü olmayı hedefleyen Nokia, eski günlerine dönmek için belki de son kozunu oynuyor.

5Gb RAM ve 32 Gb dahili hafıza gibi özelliklere de sahip olacak olan Nokia'nın satış fiyatı olarak Türkiye piyasası için 2 bin 500 civarı bir rakam konuşuluyor.

2016 yılının sonuyla 2017 yılının başı arasında ilk ürününü satışa çıkartmayı amaçlayan Nokia, çıkış tarihi olarak Apple ve Samsung gibi şirketlerin ürünlerinin çıkış tarihleriyle çalıştırmama konusunda dikkat ettiği de gelen bilgiler arasında.

• Beğen
Tepkiler: lazye, karadag63, AHMED... ve 2 diğerleri

furyzer0

furyzer0

Üye
Arkayı 13 mp yapacağını sanmıyorum en az 20 yapar diye düşünüyorum.
Edit:yazıda hata var nokia ilk kez android tercih etmeyecek x ve x2 cihazları android kullanıyordu
Sent from mTalk using lumia950

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, firostr ve NiTr[O]gEn
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Büyük ihtimalle 3 model yada 2 gelir. Biri 6gb ram olur suya dayanıklı 5.5 yada 5.2 biride 3gb ram orta segmente olur. Veeee lcd içine gömülü güneş paneli buda herkese kapak olur. Kamera 20 ile 41 mp arası olur

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
furyzer0

furyzer0

Üye
Büyük ihtimalle 3 model yada 2 gelir. Biri 6gb ram olur suya dayanıklı 5.5 yada 5.2 biride 3gb ram orta segmente olur. Veeee lcd içine gömülü güneş paneli buda herkese kapak olur. Kamera 20 ile 41 mp arası olur

Umarım amoled ekran olur

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Arkayı 13 mp yapacağını sanmıyorum en az 20 yapar diye düşünüyorum.

Güzel olur Sony z2 de 20 mp arka kamera ama güncellemeyle düştü bu umarım nokiada da böyle olmaz

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Sony iki şeyde hatası var kamera iyi ama Androide entegre edemiyor berbat ötesi sensörlere yazık. Samsung bu konuda müthiş. 2cisi pimapenci çerçeveden bir türlü vazgeçmiyor. Şimdi daha beteri rezil bir amiral çerçeve ile geliyor resmen bizim cam çerçevesi gibi

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kaptan çok para istiyorlar. Nokia' yı çok severim amma o fiyata da nokia diye almam. Zaten zamanında yaptıkları akıllı telefonu (X2 -00) kullanıyorum . Ne gerek var . Fiyatı düşük olan modelini bekliyorum artık.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
2017'de bu konuyu hortlatmak lazım. Büyük firmaların telefonları sertifika aldığında sızarken Nokia'nın telefonu nasıl resimli kodlu sızmıyor düşündürücü doğrusu..

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Nokia morph 2 bekliyorum bilezik telefon. Hatta videosu da var ama video daki bi 50 yıl sonraki teknoloji

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
her yeni haberde asıl haberin abartılmasına hayranım doğrusu :D
Nokia geri dönecek ama dönüş yapacağı cihazlar hakkında bilgiler kısıtlı
Phone arena sitesinin güvenilir kaynağına göre Nokia iki cihaz üstünde çalışıyor
şu anda prototip aşamasında olan cihazlar hakkında bilinen tek şey Sıvı ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip olacağı, eski Nokia'dan aşina olduğumuz kaliteli metal tasarımın kullanılacağı ayrıca kamera üzerinde de çok duruyorlar s7yi falan tanımayacak derecede İyi olmasına çalışılıyor
ayrıca cihazların yapısında grafen kullanımı üzerinde de çalışıyorlar ki bu muazzam bir şey eğer devrelerde ve bataryada grafen kullanırlarsa tek şarjla 3 gün kullanırız telefonu
iyi bilinen bir diğer şey de cihazların öyle fiyat performans sınıfı değil komple performans ve kalite odaklı olacağı yani biraz pahalı olabilir ama 3)5 yıl boyunca kullanılacak cinsten
eh performans deyince de işlemci olarak sd820 ya da üstü geliyor aklıma dahası mobil pazarda en ucuz işlemciyi qualcomm yapıyor

• Beğen
Tepkiler: Onur K., BLasTeaR, firostr ve 1 kişi daha
furyzer0

furyzer0

Üye
her yeni haberde asıl haberin abartılmasına hayranım doğrusu :D
Nokia geri dönecek ama dönüş yapacağı cihazlar hakkında bilgiler kısıtlı
Phone arena sitesinin güvenilir kaynağına göre Nokia iki cihaz üstünde çalışıyor
şu anda prototip aşamasında olan cihazlar hakkında bilinen tek şey Sıvı ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip olacağı, eski Nokia'dan aşina olduğumuz kaliteli metal tasarımın kullanılacağı ayrıca kamera üzerinde de çok duruyorlar s7yi falan tanımayacak derecede İyi olmasına çalışılıyor
ayrıca cihazların yapısında grafen kullanımı üzerinde de çalışıyorlar ki bu muazzam bir şey eğer devrelerde ve bataryada grafen kullanırlarsa tek şarjla 3 gün kullanırız telefonu
iyi bilinen bir diğer şey de cihazların öyle fiyat performans sınıfı değil komple performans ve kalite odaklı olacağı yani biraz pahalı olabilir ama 3)5 yıl boyunca kullanılacak cinsten
eh performans deyince de işlemci olarak sd820 ya da üstü geliyor aklıma dahası mobil pazarda en ucuz işlemciyi qualcomm yapıyor
Hocam grafen maddesinin ozelliği sağlam olması değil miydi?

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Hocam grafen maddesinin ozelliği sağlam olması değil miydi?

hem sağlam hemde oldukça iyi bir iletken bununla yapılan her türlü devre bakır vb kullanılan versiyona göre daha verimli çalışıyor boşuna geleceğin materyali denmiyor :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve furyzer0
bLue_SunSeT

bLue_SunSeT

Üye
2500 şu an için bana da pahalı geldi açıkçası fakat kağıt üzerinde özellikler iyi bir de hangi işlemciyi kullanacak onu görelim. Arkadaşın dediği gibi bence de 20 mp den aşağı olmaz o kamera. Carl Zeiss sız bir nokia nasıl olacak acaba :)

• Beğen
PalmerTech

PalmerTech

Üye
Bence 3310 20. Yıl anısı falan tarzı 3310 çıkarsınlar yok satarlar :ehe

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, MAERKEK, teknolojibaronu ve 1 kişi daha
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Gerçekten kaliteli yapılırsa güzel olur yoksa orta seviye nokia bıktırdı

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Nokia iyi şekilde geri dönerse, bugün nasıl pokemon izleyenler pokemongo patlaması yaşattı, Nokia eski kullanıcıları da aynını yapabilir gibime geliyor.

• Beğen
Tepkiler: AHMED..., BLasTeaR ve firostr
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Bence 3310 20. Yıl anısı falan tarzı 3310 çıkarsınlar yok satarlar :ehe
3310değilde ciddi ciddi sağlam bir tuşlu telefon çıkarmalı bence
ilk iş şu üst düzey modeli çıkartsın daha sonra şöyle 10 gün şarjı giden metal kasalı 3inç 360p ekranlı ince şık sağlam su geçirmez bir model olmalı
geçen babamla dayım konuşuyor Bi türlü iyi bir model bulamamaktan hep kısa giden şarjdan şikayetçiler eh Nokiada ortalıkta olmayınca arıyorlar tabi (işin ironik tarafı ikiside teknolojiye olabildiğince uzaktır :D )
bu tarz bir model onlara çok İyi gider Bi yandan bakınca piyasanın da ihtiyacı var bu tarz ömürlük modeller pek çıkmıyor
adı T-800 olsun terminatöre atfen (oda kolay kolay yok edilmiyor uzun süre aktif kalabiliyor) sonraki modelleri de model-101/102 diye uzatırlar :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
3310değilde ciddi ciddi sağlam bir tuşlu telefon çıkarmalı bence
ilk iş şu üst düzey modeli çıkartsın daha sonra şöyle 10 gün şarjı giden metal kasalı 3inç 360p ekranlı ince şık sağlam su geçirmez bir model olmalı
geçen babamla dayım konuşuyor Bi türlü iyi bir model bulamamaktan hep kısa giden şarjdan şikayetçiler eh Nokiada ortalıkta olmayınca arıyorlar tabi (işin ironik tarafı ikiside teknolojiye olabildiğince uzaktır :D )
bu tarz bir model onlara çok İyi gider Bi yandan bakınca piyasanın da ihtiyacı var bu tarz ömürlük modeller pek çıkmıyor
adı T-800 olsun terminatöre atfen (oda kolay kolay yok edilmiyor uzun süre aktif kalabiliyor) sonraki modelleri de model-101/102 diye uzatırlar :D
Şu X2 - 00 ı yeniden yapsınlar . Uygulama desteğinde sınırı yok . 4.5 g , 20 mp arka kamera , 480 p ekran , 256 mb ramla yenileyip radyo özelliği de olmalı . Facebook sayfasında yorum atalım . #F00000 maxicep # ailesi olarak topluca beğenelim . Bakalım ilgi görebilecek miyiz ? Bir tarafınızı yırtmayın diyelim . Eski telefonları günümüze uyarlayın kazanan siz olun deyip baskı yapalım .

bLue_SunSeT

bLue_SunSeT

Üye
Şu X2 - 00 ı yeniden yapsınlar . Uygulama desteğinde sınırı yok . 4.5 g , 20 mp arka kamera , 480 p ekran , 256 mb ramla yenileyip radyo özelliği de olmalı . Facebook sayfasında yorum atalım . #F00000 maxicep # ailesi olarak topluca beğenelim . Bakalım ilgi görebilecek miyiz ? Bir tarafınızı yırtmayın diyelim . Eski telefonları günümüze uyarlayın kazanan siz olun deyip baskı yapalım .

X2-00 ve N73 ü de ekliyorum o listeye, ben varım :)

• Beğen
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Çok güzel yorumlar var, fikirlerinizi sevdim. Nokia'yı böyle can-ı gönülden destekleyenleri görmek ne güzel ..
Hayırlısıyla inşallah diğer firmaları yerden yere vuracak cihazlar çıkarıp, liderlik sıralamalarında görürüz Nokia'mızı ♥ :gulenopucuk:

Üst Alt