Haber Nokia 8 ve Nokia 9 Resmi Tanıtım Videosunda Ortaya Çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 8 ve Nokia 9 Resmi Tanıtım Videosunda Ortaya Çıktı
Nokia 8 ve Nokia 9 Resmi Tanıtım Videosunda Ortaya Çıktı

Nokia'nın yeni Android işletim sistemli akıllı cep telefonları olan Nokia 8 ve Nokia 9 resmi tanıtım videosunda yakalandı. Cihazlarda ilk olarak farklı kamera tasarımı göze çarpıyor.

HMD Global'in yakında tanıtmaya hazırlandığı üst düzey telefonları Nokia 8 ve Nokia 9'u en son duyduğumuzdan bu yana biraz zaman geçti. Fakat bugüne kadar güvenilir sızıntı kaynağı olan Evan Blass, resmi bir tanıtım videosunu ortaya çıkardı ve her iki telefonunda görüntülenmesini sağladı. Bu yayınlanan videoda yapılan açıklamaya göre görüntülerde yer alan cihazlar nihai tasarımı yansıtmıyor.

Nokia 9

Nokia 9 için öncelikle en ilgi çekici yanından başlayalım. Bu da görsellerde görebileceğiniz üzere Nokia 9'da yer alan çift kamera modülü. Bu, daha önce cihaz hakkında elde ettiğimiz sızıntılar ile aynı doğrultuda. Kamera 22 MP çözünürlüğe sahip çift sensörlü bir donanıma sahip. Bir başka iddiaya göre Nokia 8'in cam içi bir parmak izi algılayıcıya sahip olacağı söyleniyor. Sızdırılan görüntülere göre Nokia 9 modelinin ön yüzünde bir parmak izi butonu yer almıyor.

Nokia 8

Videoda Nokia 9'un hemen yanında yer alan başka bir cihaz daha var. Bu cihaz çok büyük ihtimalle Nokia 8 modelini temsil ediyor. Kamera modülünün farklı şeklini gördüğünüz zaman sizde Nokia 6 modelinden daha farklı bir tasarımı olduğunu anlayacaksınız. Maalesef bu video üzerinde yer alan Nokia 8 model,, daha önce ortaya çıkan çift kamera modülüne sahip Nokia 8 modeline ters düşüyor. Öte yandan, Nokia 8 diğer cihazlardan daha büyük olacak gibi görünüyor. Aslında, telefonların kaba ölçümleri yan yana gösteriliyor ki, Nokia 8'in ekranının 5.6 inç olması gerekiyor. Nokia 9 modelinin de 5.5 inç olması bekleniyor.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN, Bysnbad, TheLastWarrior ve 5 diğerleri

bulut6842

bulut6842

Üye
Fiyatları nedir bu telefon ların Türk lirası?

• Beğen
Tepkiler: Buğra
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yakında Nokia kendisi duyurur herhalde .

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Nokia 8 diye düşündüğümüz telefon Nokia 5 olabilir zira Nokia 5 aynı böyle görünüyor
Nokia 9 sandığımız cihaz ise Nokia 7 gibime geliyor zira biraz mütevazi bir tasarımı var birde ekranın altında fiziksel tuş var ki Nokianın son çizim sızıntısında o tuşu arkada gördük
Birde bir ay kadar önce ortaya çıkan bir çizimde şu çift lensli modelin çizimini görmüştük.
Bence bu cihaz Nokia 9 değil 7.
8 ve 9o son sızıntılardaki gibi çerçevesiz gelecektir.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Nokia 9
4gb ram
8 çekirdekli işlemci
Snap835
En az 8 mp ön kamera
Android 7.1
Gorning Gorilla 5 destekli Amoled Ekran
Minimum 3500 mah batarya quick şarj destekli
Suya ve Toza Dayanıklılık

Bu özelliklerle gelmesi lazim ama nokia eski huyundan vazgecmez kirpar yine ozellikleri gelmezse diğer telefonlarla yarışamaz

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Yakında duyurulması bekleniyor

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
özellik konusunda pek sıkıntı olacağını sanmam nokia dersini aldı zaten 6dan belli özellik konusunda pintiliği bıraktıkları
benim merak ettiğm emin olamadığım şey tasarım o çizimlerdeki çerçevesiz tasarımla gelecekler mi yoksa biraz da olsa çerçeve olacakmı
geçen sefer sızan çizimler birebir çıkmıştı nokia 6da 5te 3te çizimlerle birebir örtüştü bu durumda 8 ve 9unda o çerçevesiz tasarımla geleceğini düşünüyorum
buradakinin 7 olduğunu düşünüyorum sd660la gelecek fp cihazı

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
700 750 euro olabilirmiş avrupa fiyatı

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Üst Alt