Nokia 701 Dokunmatik Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bertolomyus

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 701 Dokunmatik Sorunu
Arkadaşlar Merhaba,

Vaktinizi harcamadan direkt konuya girmek istiyorum.

Telefonum son güncellemeleriyle düne kadar düzgün çalışıyordu. Dün yaklaşık 3-4 saatlik uzun bir konuşma yaptıktan sonra cihazın aşırı şekilde ısındığını farkettim. Görüşme bittikten sonra dokunmatik ekran kilitlenmişti. Forumdaki benzer konularda bir arkadaşım aşırı ısınmayla ilgili bir şeyden bahsetmiş.

Bunun üzerine telefonumu micro usb ile Nokia Suite bağlayıp yedekledikten sonra fabrika ayarlarına döndüm, ardından format atarak telefon yazılımını baştan yükledim. Hafızayı biçimlendirdim. Şuanda telefonum micro usb ile Nokia Suite programına bağlıyken dokunmatiği çalışıyor, fakat kablo bağlantısını kestikten sonra dokunmatik kitleniyor yada dokunmatik ekran bazen ben dokunmadan kendi kendine çalışıyor. Hani böyle bilgisayarın RAM'i bozulurda bilgisayar kasılmaya başlar ya.

Acaba telefon donanımı aşırı ısınmaya karşı hassas mıdır, yoksa bu bir yazılım problemi midir pek anlayamadım. Nokia'nın kendi forumunda benzer sorunların olduğunu ve bu sorunlara herhangi bir cevap verilmediğini gördüm.

Bu arada benzer sorunların açıldığı konu başlıklarının tarihine bakıyorum. Belle Future Pack (Fp2) sürümünün çıktığı tarihlere denk geliyor bu sorunlar. Acaba diyorum son sürümden kaynaklanan bir şey midir? Telefonun yazılımını hızlandırıcaz diye son sürümde RAM ayarlarına çok yüklendilerde aşırı ısınmadan ötürü telefonun RAM'i bozulmuş olabilir mi? Çünkü dokunmatik ekranda kilitlenmenin yanı sıra kasılma da oluyor. Yani ekrana basıyorum böyle 10 saniye sonra falan algılıyor yada hiç algılamıyor.

haqanguven

haqanguven

Üye
sen ilk önce hafıza hartı varsa çıkart. hard format at ve depoyu biçimlendir daha sonra phoenix ile yazılım sıfırla ile telefonu flalhla ve öyle kullan sorun yoksa tamamdır ama varsa donanımsaldır garantisi varsa götür yaparlar

meme4

meme4

Üye
bataryayı sök 1 gün dinlensin bendede oyun oynarken çok ısınmıştı bendedetakılmalar oldu bataryayı söktüm 1 gün sonra taktım düzelmişti ha mantıksal bir açıklaması var mı diye sorarsan yok ama ben faydasını gördüm bu arada geçmiş olsun

bertolomyus

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartını söktüm zaten olmayınca bataryası hafıza kartı sökük vaziyette öylece yatıyor telefon. Hard format ve flash denemedim. Bide öyle deneyim. Gerçi telefonu sallayınca sallayınca çıtır çıtır bir ses geliyor içinde donanımdan kopmuş ufak bir parça var sanki. Acaba aşırı ısınmadan ötürü donanımdan ufak bir parça kopmuş olabilir mi bilmiyorum. Artık telefoncuya götürüp baktırıcam. Hard format ve flashı da deneyim.

Açıkcası ben işlemciyi yormamak için telefona abuk subuk yüzlerce yüklemedim işlemciyi. Telefonun kendi programları bana yetiyor, ama ısınma problemi her zaman oluyordu. Özellikle telefon görüşmesi yaptığım zamanlarda çok ısınıyordu. Oyun falanda oynamıyorum.

Fakat eski sürümle yeni sürüm arasında gözle görülür bir hız farkı var. Acaba diyorum yeni sürümde donanım RAMi, İşlemci ayarlarına çok yüklendilerde mi böyle bir sorunla karşılaştım anlamadım. Meselenin neden kaynaklandığını bulduğumda bu başlıkta paylaşıcam arkadaşlar. Cevaplarınız için teşekkürler.

bertolomyus

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartını söktüm zaten olmayınca bataryası hafıza kartı sökük vaziyette öylece yatıyor telefon. Hard format ve flash denemedim. Bide öyle deneyim. Gerçi telefonu sallayınca sallayınca çıtır çıtır bir ses geliyor içinde donanımdan kopmuş ufak bir parça var sanki. Acaba aşırı ısınmadan ötürü donanımdan ufak bir parça kopmuş olabilir mi bilmiyorum. Artık telefoncuya götürüp baktırıcam. Hard format ve flashı da deneyim.

Açıkcası ben işlemciyi yormamak için telefona abuk subuk yüzlerce yüklemedim işlemciyi. Telefonun kendi programları bana yetiyor, ama ısınma problemi her zaman oluyordu. Özellikle telefon görüşmesi yaptığım zamanlarda çok ısınıyordu. Oyun falanda oynamıyorum.

Fakat eski sürümle yeni sürüm arasında gözle görülür bir hız farkı var. Acaba diyorum yeni sürümde donanım RAMi, İşlemci ayarlarına çok yüklendilerde mi böyle bir sorunla karşılaştım anlamadım. Meselenin neden kaynaklandığını bulduğumda bu başlıkta paylaşıcam arkadaşlar. Cevaplarınız için teşekkürler.

MaxipmaN

Üye
içinden ses geliyosa konu açman hata direkt servise

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Servise Ver Yazilim Güncellemesi İste Sorun Kalmaz ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...