nokia 6730c v03.1.022 hack tamamen yerli

Sponsorlu Bağlantılar

greenstone1907

Üye
    Konu Sahibi
nokia 6730c v03.1.022 hack tamamen yerli
Merhaba, bu mesaj kendim de görme engelli olduğumdan görme engellilerin uygulayabileceği şekilde yazılmıştır. programları ve konuyu bilen arkadaşlar resimli veya gören üyelerin anlayacağı şekilde bir anlatım yapacaklardır. Diğer modellerde de çalışacağını tahmin ediyorum. pnht yöntemine ufak bir ekleme yaparak sonucu elde ettim. 6730c 03.1.022 son yazılımında test edilip çalıştığı denenmiştir.
Merhaba Arkadaşlar, uzun uğraşlarım sonucu 6730c son yazılımı olan 03.122 sürümünü hack yapmış bulunuyorum.
Şimdi bunu kısaca anlatmaya çalışacağım. Önceden uyarmak gerekirse bu oldukça tehlikeli bir işlem ve sonuç alıncaya kadar telefonu en az 5 defa öldürdüm. telefon öldüğünde yazılım yüklemesi başarılı olmuş görünse de telefon açma tuşuna basınca sadece titriyor, ekran gelmiyor, bir süre sonra kendini kapatıyor.
Bu durumda phoenix programıyla ölü telefon usb flash seçeneğiyle her ölmesinden sonra telefonu tekrar kurtarmayı orijinal yazılımı yükleyerek başardım.
Bu anlatacaklarım biraz forumlardan alıntı olsa da, sonuca giden yol kesinlikle bana aittir.
Yani hack işlemini tamamen kendimin uydurduğum bir deneme yöntemiyle çözdüm. Normal şartlarda bu yazılım forumlarda anlatılan şekliyle hack yapılamıyor. zira sys klasörü bilgisayara indirdiğimiz yazılım dosyasını çıkardığımızda görünmüyor. ben de eğer klasör görünmüyorsa onu ben oluşturur gerekli dosyaları kendim içine atıp paketleyerek telefona yüklerim diye düşündüm ve başarılı oldu.
yani bu klasörü oluşturma ve dosyaları atıp paketleyerek flash atma tamamen benim fikrim. ondan öncekiler ise forumlarda PNHT denen bir elemanın yöntemleri ki dediğim gibi son yazılımlarda başarılı değil. n86 için mesela sadece 20.xxx ve 21.xx yazılımlarını kırıyor, 30.xxx yazılımını kıramıyor diye hatırlıyorum.
Eğer işlemler doğru yapılırsa benim yöntem hack yapılamayan her telefonda çalışır sanıyorum.
Şimdi, elimizde bulunması gereken program ve dosyaları sayayım.
Öncelikle telefonumuza ait yazılımı:

sitesine giderek ister oradaki combo boxtan telefon modelimizi seçmek şeklinde veya linkleri listeleyip bb5 support linkini tıklayıp sonra da telefon modelimizi tıklayarak indirebiliriz.
siteye ilk girdiğimizde 18 yaşının üzerinde olduğunuzu kabul etmemizi isteyen bir alan gelecek, burada enter linkini bulup tıklamak gerekiyor. Bu site yarı almanca yarı ingilizce bir sitedir ama bizim kullanacağımız yerler ingilizcedir.
telefon modelini tıkladıktan sonra t harfiyle tabloyu buluyoruz ve aşağı inerek gerekli yazılım sürümünü indiriyoruz ama indirirken yanında euro yazanı indirin, apak, mia, gibi yazı olanları indirmeyin. onları indirirseniz telefonla uyumsuz olacaktır. bunlar farklı dilleri içeren telefonlar içindir, apac asya pasifik, mia ise malezya endonezya içindir.
euro ise bizim ve diğer avrupalı kullanıcıların yazılımıdır.
Şimdi, bunu indirdik, bilgisayarımıza kuruyoruz.
daha öncesinde bilgisayara nokia pc suite ve phoenix adlı programların kurulmuş olması gerekmektedir.
bu programları cepdenizi sitesinde telefonlar için pc programları kategorisinde bulabilirsiniz.
elimizde bulunması gereken diğer programlar ise:
1: nokia editor beta by pnht.
2: winimage, (winiso veya poweriso gibi img açabilen başka bir program da olabilir ama anlatımı winimage üzerinden yapacağım.)
3. rompatcher plus lite sürüm.
nokia pc suite, phoenix ve winimage programlarını kuruyoruz, nokia editor beta6 ve rompatcher plus lite dosyalarını da klasöre çıkart yapıyoruz.
Şimdi, gerekli dosyaları aktardıktan sonra yapılışa geliyoruz.
öncelikle kurduğumuz telefon yazılım dosyamıza gidiyoruz ki bu yazılım
C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\
içerisinde oluyor.
bu klasörde telefonunuzun rm kodu şeklinde bir klasör bulacaksınız.
mesela 6730 için rm-566 adlı bir klasör var.
diğerlerinin de rm kodları kaçsa o ada sahip bir klasör oalacak.
mesela rm-322 olsun klasörün ismi rm-322 olacak.
yani
C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-566
benim paketimin bulunduğu klasör.
şimdi bu klasörde
şöyle bir dosya arayacağız. tabi bu dosyanın ismi telefon yazılımı ve modeline göre değişik oluyor.
rm566_031.022_U000.000_prd.uda.fpsx
baştaki rm sizin telefonunuzun kodu olacak,
031.022
yerine sizin telefonunuzun yüklemiş olduğunuz yazılım sürümü olacak. dosya isminde aramanız gerekenler dosyanın sonunda. yani isminde:
prd.uda.fpsx
ibaresini arayacaksınız.
orada başka dosyalar da var, isminde rofs2 veya rofs3 olanları seçmeyin. uda.fpsx olması lazım.
mesela
rm566_031.022_C01.01_BLACK_prd.rofs3.fpsx
bunu seçmiyoruz zira isminde uda yok. bu rofs3 dosyası.
rofs2 dosyaları da genellikle ülke veya bölge isimleriyle yazılmış mesela:
rm566_031.022_03.01_Scandinavia_prd.rofs2.fpsx
bu dosya skandinavyaya ait bir dosya ve artı rofs2.fpsx dosyası ve işimize yaramaz.
yani kısacası isminde uda.fpsx olan dosyayı bulmalısınız.
dosyayı bulduk, kopyalayıp kolay bir yere yapıştırıyoruz.
Şimdi, nokia editor beta programını açıyoruz ve menü tuşuna basıp open diyoruz. menüye basar basmaz enter yapabilirsiniz.
zaten sağa sola giden 3-4 menü var ve aşağı açılan menüler yok.
open yani aç dedikten sonra, gelen dosya açma penceresinde bu kopyaladığımız prd_uda.fpsx dosyamızı bulup enter yapıyoruz.
dosyamız açıldı. şimdi tekrar menü tuşuna basıyoruz ve bir sağa kayıyoruz yani sağ ok yapıp extract dediği yerde enter yapıyoruz.
bu işlemden sonra 3-5 dakika bekliyoruz. programın çıkarması zaman alabilir.
Not: programın doğru çalışabilmesi için program klasörünü silmeden programı kendi klasöründe çalıştırmalıyız, çıkaracağı ve paketleyeceği dosyaları kendi klasörüne atacaktır. programı kopyalayıp masaüstünde falan çalıştırmaya kalkmayın.
Not2: programın zip arşivini buraya çıkart değil klasöre çıkart yapın, programı kendi klasöründe çalıştırın. program katılımsızdır, kurulum gerektirmez.
extract işlemi bittikten sonra, programı kapatmıyoruz ve program klasörüne yani nokia editor beta klasörüne gidiyoruz ve fat16 klasörünü bulup giriyoruz.
burada: fat16.img
adında bir dosya bulacağız, işte bu dosya biraz önce çıkardığımız uda dosyasının image dosyasıdır.
bu dosyayı enter yapıyoruz ve winimage programı açılıyor.
gelen ekrandaki ok buttonuna tıklıyoruz.
önümüze telefon yazılımına göre: data, private, resource, sys ve system diye 5 klasör gelecektir.
ancak son yazılımlarda bu klasörlerin hepsi gelmeyebilir. mesela bende 6730da sadece private ve resource geldi, diğerleri yoktu.
program açılıp klasörler göründükten sonra birkaç dakika bekleyin, dosyanın yüklenmesi zaman alabilir.
Şimdi, eğer winimage programının açtığı dosyada oklarla dolaştığımızda sys klasörü varsa işimiz biraz daha kolay.
eğer yoksa, menü tuşuna basıyoruz, sağ ok ile image menüsünü buluyoruz ve aşağı inip create folder seçeneğinin üzerinde enter yapıyoruz.
önümüze klasör adı yazma ekranı gelecek, buraya sys yazıp enter yapıyoruz. artık sys klasörü oluştu.
Şimdi, bilgisayarımızda herhangi bir yerde bin adında bir klasör açıyoruz ve arşivden çıkardığımız rompatcher plus lite klasörünün içerisindeki
patcher.ldd
ve
patcherShadow.ldd
adlı 2 dosyayı oluşturduğumuz bu bin klasörüne kopyalıyoruz.
şimdi, tekrar winimage programına dönüyoruz, sys klasörünü bulup üzerinde enter yapıyoruz, menü tuşuna basıp sağa giderek image menüsünden tekrar create folder seçeneğini enter yapıyoruz ve bu kez de klasörümüze bin adını veriyoruz. bu klasöre yani bin klasörüne enter ile giriyoruz ve tekrar menü tuşuna basıp sağa gidip image menüsünden inject a folder seçeneğini enter yapıyoruz. gelen alanda klasör seçme ekranı yani, oluşturduğumuz bin klasörünü buluyoruz ve enter yapıyoruz. bu dosyaları eklemek istiyor musunuz gibi bir soru soracaktır, yes üzerinde enter yapıyoruz.
göreceğiniz üzere, bu 2 dosya bin klasörüne kopyalanmış oldu.
eğer açtığımız fat16.img dosyasında sys klasörü varsa, onu oluşturmaya gerek yok, doğrudan enter ile giriyoruz ve eğer bin varsa ona da girip inject a folder seçeneğiyle dosyaları yukarıdaki gibi oraya aktarıyoruz.
eğer sys var da, bin yoksa, sys klasörüne girip yukarıda anlatıldığı gibi bin klasörünü sys klasörü içerisinde oluşturduktan sonra inject a folder olayını uyguluyoruz.
Şimdi, gerekli dosyaları kopyaladıktan sonra, dosyamızı ctrl s ile kaydediyoruz. veya emin olmak için menü tuşuna basıp aşağı inin ve save seçeneğini seçin. save as değil sadece save olanı seçmeniz gerekiyor.
şimdi winimage programını kapatın, açık bıraktığımız nokia editor beta6 programına dönüyoruz ve menü tuşuna basıp 2 kez sağa giderek repack kısmını enter yapıyoruz.
bu işlemden sonra makineye program tekrar etkin oluncaya kadar pek dokunmayın, sadece kontrol edin, başka işlem yapmayın. program repack esnasında kaybolurmuş gibi olacak, önemsemeyin, bir müddet sonra geri görünecektir.
programın işlemini bitirdiğini anlamak için menü tuşuna basın, open unavailable veya geçersiz derse işlem devam ediyor demektir. sadece open veya extract falan diyor geçersiz veya unavailable demiyorsa işlem bitmiştir.
bu durumda programı kapatın, program klasörüne yani nokia editor beta6 klasörüne gidin.
orada şöyle bir dosya görmeniz gerekiyor.
Reb-rm566_031.022_U000.000_prd.uda.fpsx
benim orijinal dosyamın başına (Reb-) diye bir ek koymuş. tabi bu dosya ismi yine sizin yazılımınız ve telefon modelinizle olacak, rm566 şeklinde olmayacak bu sadece 6730 içindir.
şimdi bu dosyanın üzerinde f2 yapıyoruz ve home yani baş tuşuna basıp baştaki reb- kısmını siliyoruz, yani dosya rm ile başlamalı.
yani dosya yukarıda anlattığım gibi orijinal ismini almış olmalı.
Buraya kadar sys klasörünün bulunduğu uda dosyasını açtık, içeriğini çıkartıp gerekli 2 dosyayı ekleyip dosyayı tekrar paketlemiş olduk.
Şimdi asıl olayımıza geliyoruz, yani yazılımı telefona kurmaya...
telefonumuzu bilgisayara pc suite modunda bağlıyoruz,
phoenix programını masaüstündeki kısayolundan çalıştırıyoruz.
program açıldıktan sonra menü tuşuna basıyoruz ve aşağı inip open product yazan seçeneği bulup enter yapıyoruz. önümüze bir sürü model gelecektir.
burada kendi telefonumuzun rm kodunu bulup enter yapıyoruz. ben rm566 bulup enter yaptım. siz de kendi modeliniz neyse onu bulmalısınız. burada model isimleri yazmıyor, yani 6730 yazmıyor, sadece rm566 yazıyor, o yüzden bu rm olayını kesinlikle bilmeniz gerekiyor.
bulduktan sonra enter yapıyoruz veya tab ile ok düğmesini bulup enter yapıyoruz.
Şimdi, tekrar menü tuşuna basıyoruz, aşağı inip manage connections seçeneğini enter yapıyoruz.
Burada usb varsa seçiyoruz, tab tuşuna basıp new düğmesini enter yapıyoruz. usb yoksa da aynısını yapmamız gerekiyor.
Şimdi gelen alandan usbyi bulup işaretliyoruz ve next veya ileri düğmesini enter veya aralık ile seçiyoruz.
gelen kısımda tekrar ileri veya next enter yapıyoruz.
sonraki alanda tab ile dolaşıp finish düğmesini tıklıyoruz.
eğer bağlantı varsa bize zaten mevcut gibi bir ekran getirebilir, ok diyoruz. veya değişiklik oldu kaydedilsin mi diyecektir, ona da yes diyoruz.
bu alandan sonra ekran jaws ile tab veya oklarla dolaşılamıyor, route jaws to pc yapıp apply olacak onu bulup sol fare tuşu ile tıklıyoruz. sonra eğer tablarla dolaşılıyorsa close düğmesini bulup tıklıyoruz, dolaşılmıyorsa yine route jaws to pc yapıp close'yi bulup tıklıyoruz.
ya da şimdi denedim, programda okunmadığı zaman birkez alt tab yapın başka pencereye geçin ve tekrar gelin, o zaman tablarla dolaşılabiliyor. şimdi, bağlantıyı da ayarladık.
ctrl r ile scan product yapıyoruz, yani ürün taratıyoruz.
insert pagedown ile kontrol edin, scanning product rm566 no product diyecektir,
bir müddet sonra ready rm566 rm566 diyecektir, yani no product demez. eğer no product demeye devam ediyorsa telefonu tanımamış demektir.
artık telefonumuzu da programa tanıttık. şimdi yazılım yüklemeye geleceğiz...
not: yükleyeceğimiz yazılım en az telefonumuzdaki ile aynı sürüm veya sonraki sürüm olmalıdır, eski sürüm olursa telefona zarar verebilirsiniz.
zira phoenix yazılım downgrade desteklemez.
işlemimize devam ediyoruz.
şimdi menü tuşuna basıyoruz, sağ ok ile flash menüsünü bulup aşağı iniyoruz ve firmware update seçeneğini enter yapıyoruz.
gelen alanda ilk düğmeyi yani product information ... button diyecektir, onu tıklıyoruz. veya eğer dolaşılmazsa route jaws to pc yapıp product code var ondan sonra 3 nokta şeklinde ... olacak onu sol fare ile tıklayın.
gelen kısımda yazılımdaki ürün kodları bulunacaktır, telefonun rengini bilmeniz gerekiyor, burada eğer varsa turkey ve sizin telefonunuzun rengi olan bir seçenek onu seçin, yoksa rengi ve euro2 olanı seçin.
mesela ben, 0584464 RM-566 EURO2 MIDNIGHT BLACK TURKEY 2.0 olanı seçtim, telefon rengi siyah ve turkey diyor.
enter yapıyoruz veya tab yapıp ok buttonu bulup tıklıyoruz.
bundan sonra programda tabla dolaşmak artık zorlaşıyor, route jaws to pc yapıyoruz, product code ve sizin ürün kodunuz yazan yeri veya sw version yazan yeri buluyoruz ve onlardan sonraki rakamları tıklıyoruz. yani product code diyecek, 05 gibi rakamlar olacak veya sw version yazıp 03.1.022 yazacak, bu rakamların üzerine gelip sol fare ile tıklamalısınız. tıkladığınızda artık dolaşılabilir olacaktır.
şimdi pc imlecine geçiyoruz ve tabla ilerleyip options buttonunu bulup aralık veya enter yapıyoruz.
ilk alanda pin code diye birşey yazar, ona dokunmayın.
tab yapıyoruz...
end yani son tuşuna basıyoruz,
burada
RM566_MC09_EURASIA_1GB_3.0.fpsx Mem. Card Content
diye bir dosya var, tabi yine kodlar sizin telefonunuza göre olacaktır, ama sonunda mem.card content
yazar. bu dosyanın üzerinde tab ile dolaşıp delete buttonunu bulup aralık veya enter yapıyoruz.
gelen silinsinmi sorusunu yes yani evet diye cevaplıyoruz.
sonra shift tab ile flashing files and their parameters list view veya liste görünümü olan yere yani pin kodundan sonraki tabda bulunan yere geliyoruz, tekrar end tuşuna basıyoruz ve burada değiştirdiğimiz dosya olan
rm566_031.022_U000.000_prd.uda.fpsx Content Refurb
dosyasının ismini görüyoruz. bu dosya yine sizin telefon ve yazılımınıza göre olacaktır. sonunda da, content refurb yazar.
bu dosyanın üzerinde durup tab yapıyoruz,
ve flashing files and their parameters edit buttonunu bulup enter yapıyoruz. yani dosyadan sonra 3 kez tab yaparsak bu buttonu buluruz.
enter yaptıktan sonra,
File: c:\program files\common files\nokia\datapackage\products\RM-566\rm566_0 ...
şeklinde devam eden, dosya yolunu göreceğiz. bir kez tab yapıp, jawsun okumadığı gözat olması gereken düğmeyi tıklıyoruz.
flash file edit ve select flash file penceresi gelecektir, normal dosya açma penceresidir, burada shift tab yapıp nokia editor beta6 klasöründeki çıkartıp değiştirip paketlediğimiz dosyayı yani rm ile başlayan dosyayı bulup enter yapıyoruz.
onun başındaki reb- kısmını mutlaka silmiş olun...
şimdi tab ile ok buttonunu bulup aralık veya enter yapıyoruz. Şimdi, artık yükleme işine geçeceğiz, yüklemeden önce telefonun şarjı mutlaka dolu olmalı.
bilgisayara bağladığımızda kablo veya telefonun değemeyeceğimiz bir uzaklıkta olmasına dikkat edin.
kablonun her ne sebeple olursa olsun yükleme esnasında telefondan veya bilgisayardan çıkmamasını garanti edin.
mümkünse elektrik kesintisi olma ihtimaline karşın işlemi pili dolu bir laptop ile yapın.
internet şartı yoktur, bu çevrimdışı güncellemedir.
ama kablo ve elektrik konusunda yazdıklarımı mutlaka uygulamaya çalışın. aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
şimdi tekrar firmware update ekranına döndük.
eğer ekran dolaşılmazsa route jaws to pc yapıp oradaki sayılardan birini tıklayın.
dolaşılıyorsa, tab ile refurbish düğmesini bulun ve enter yapın.
route jaws to pc yapıp okuduğunuzda, erasing, starting flash, asic programming, gibi şeyler göreceksiniz ve bunların yüzdeleri dolacaktır.
asic programming yüzdeyüz olduktan sonra error gibi birşey çıkacaktır, önemli değil, bırakın devam etsin.
en sonunda, verifying communication with the device,
update loaded,
waiting for the device to boot up.
gibi yazılar çıkacak,
ve flashing succeeded. diye bir ekran gelip ok düğmesi gelecektir.
eğer flashing failed gelirse yükleme başarısız olmuş demektir.
flashing succeeded gelip ok tıklandıktan sonra, telefon açılacaktır.
pin kodu varsa girip tarih ve saati ayarlayabilirsiniz.
Şimdi, işin en kolay kısmına geldik. ondan önce, bu işlemin yüzdeyüz olacağını garanti etmiyorum. sorunlar her zaman çıkabilir. bir sorun halinde sorumluluk kesinlikle bana ait değildir.
telefon ölebilir. öldüğünde nasıl kurtarılacağını da anlatacağım.
ama önce telefonun açıldığını varsayıp devamındaki birkaç ufak işlemi anlatacağım.
şimdi telefon açıldı, ister talks kurup işlemleri kendimiz yapıyoruz, istersek gören birine yaptırırız.
şimdi rompatcher plus lite version adlı dosyayı arşivden çıkarmıştık, onun içindeki kopyaladıklarımızdan hariç olan sis dosyasını yani,
RomPatcherPlus_2.3_LiteVersion.sis
dosyasını sertifikamızla imzalıyoruz ve telefona kuruyoruz.
kurulumdan sonra gidip çalıştırıyoruz.
bir mesaj gelir, ok diyoruz. önümüze 2 seçenek gelecek, önce installserver fp2, alta inip sonra da open 4 all seçeneğini seçim tuşu ile birer kez tıklıyoruz, seçenek tuşuna basıp add to auto varsa seçiyoruz. tekrar seçenek yapıp all patches alt menüye gidiyoruz, oradan apply seçeneğini tıklıyoruz. şimdi seçenek yaparak kontrol edin, eğer add to auto varsa işlemleri tekrar yapmanız gerekecektir. yani add to autoyu tıklayıp all patches altmenüden tekrar apply tıklamanız gerekecek. yani bu işlemlerden sonra add to auto yerine remove from auto görünüyorsa işlem olmuş demektir.
artık telefonunuza istediğiniz herşeyi kurabilirsiniz.
telefon tamamen hacklendi...
talks5 kurup gerekli dosyaları c:\sys\bin içine kopyalayıp kırabilirsiniz.
zira sys klasörü active file veya y_browser ile artık görünüyor olacaktır.
Şimdi, bunları yaptınız, fakat yüklemeden sonra telefon en başta anlattığım gibi oldu, yani titriyor, ekran karanlık.
bu durumda yapmanız gerekenler,
telefonu pcye bağlayın. pc suite modunda tabi...
phoenix programını açın,
menüye basıp manage connections seçeneğini seçin, usbnin üzerinde tab ile delete buttonunu bulup enter yapın. yukarıdaki gibi apply ve close buttonlarını tıklayın,
sonra tekrar menüye basıp open product seçeneğini seçin, telefon modelinizi rm koduna göre seçin veya zaten görünecektir direk enter yapın,
tekrar menü yapın ve sağ ok yapıp flash menüsünden firmware update seçin.
gelen alanda, tablarla dolaşın, olmuyorsa route jaws to pc yapıp product code ... buttonu bulup sol fare yapın.
burada gerekli ürün kodunu yukarıda anlatıldığı gibi seçip enter yapın,
şimdi route jaws to pc yapıp herhangi bir rakamı tıklayın, sol fare ile,
tab ile dead phone USB flash kutusunu bulun ve aralık ile işaretleyin.
şimdi tab ile refurbish buttonunu bulup enter yapın,
telefonu usbden çıkarın, pili de çıkarın, önce USB kablosunu telefona takın, buraya dikkat, pili takmadan önce mutlaka usb kablosunu takın.
şimdi pili takın, açma tuşuna basın.
kapağı dikkatlice kabloyu oynatmadan takın ve telefonu bırakın.
flash başlayacaktır, sonunda flashing succeeded gelip ok gelecektir.
telefon açılır,
sonrası zaten kolay.
telefonun içinde işlemler esnasında eğer gören biri olmayacaksa mutlaka açılıp açılmadığını anlamak için sim kartı bulundurun.
hatsız açıldığında tuşlar sessiz oluyor, anlayamayabilirsiniz.
eğer bundan sonra da telefon açılmazsa servise götürün, fazla denemeler yapmayın.

Bu anlattıklarım tamamen denemelerim ve araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilerdir, sonucu kesinlikle garanti değildir.
İşlemler esnasında veya sonrasında telefonunuza gelebilecek herhangi bir zarardan ben kesinlikle sorumlu değilim, sorumluluk deneyerek tamamen size aittir.
Eğer işlemleri tek başınıza yapabileceğinize gözünüz kesmiyorsa, ggören biri veya bilen birisiyle yapın.
görenin de tabi bu konulardan anlaması gerekir.
gerekli program ve dosyaları bu mailden sonra yükleyip göndereceğim.

• Beğen
Tepkiler: cecogsm ve ctex

6730c

Üye
senin aklın yoh mu nie bukadar yazmışsın? Noktalama işaretlerin yoh türkçe üğretmenin görmesin.

--------------- Ekleme ---------------

nadircim haklı değil miyim adam yazmış yaa

ctex

ctex

Üye
kardeşim emeğine sağlık.son güncelleme versiyonuna sahip arkadaşlarımız için çok başarılı bir çalışma. ben de bu şekilde hack lemiş oldum. ellerine sağlık :)

screamtr07

Üye
Güzel düşünce .. evet Rm-122 dosyasının içinde nereden bulacağız. sanırım biraz farklı . ben deneme için cıkardım. ama iso winimage hata veriyor. acamıyor. nasıl acacağız. geniş bir bilgi. evet çok mantıklı bütün telefon modellerinede olur ama yolunu yordamını bilmek gerekiyor. Rm-122 değişik bir dosya sonunda erase yazıyor sanırım farklı nasıl anlayacağız.

ayrıca ukela arkadaşlarada kulak asma. aklı olmayan belli oluyr..

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
bendede var 6730ama cihazı tehlikeye atmak istemiyorum

greenstone1907

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba, sen anlayamıyorsan benim suçum mu? zaten yazının başında yazının görme engellilere hitap ettiği ve ondan dolayı uzun anlatıldığı yazılmış. okursan göreceksin.
Hitap etmek= onlar için demek burada.
sen git sütünü iç sonra da uyu. daha yaşın ufak büyüyünce anlarsın bunları.

Merhaba
http://www.maxicep.com/uyeler/uye-772070/screamtr07/ screamtr0 kardeş, 6110 nav 9.2 bir cihaz olduğundan uda dosyası yok onlrın. senin telefonun helloox ile hacklenmesi lazım. onu denedin mi?​

arkadaşlar phoenix programının son sürümü ile dosyayı edit yapmamıza gerek kalmıyor, modifiye dosyayı direk c:\program files\common files\nokia\data package\product içerisindeki ürün klasörüne kopyalayıp yapabiliyoruz.
bu şekilde n86 v30, e72 ve 6700 slide v33.14 yazılımında denenmiş ve çalıştığı test edilmiştir.

greenstone1907

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar nokia n97 mini v12 son yazılımı da bu yöntemle dün akşam tarafımdan hacklenmiş bulunuyor.

ctex

ctex

Üye
ben bır gunde 5 defa hackledım kardesım, hıcbır sorun yasamadım.rahat ol :)

ferwasd

ferwasd

Üye
yaşa hacı çok güzel anlatmışşsın

6730c

Üye
ulan hepinizin ağzı kokuyor, midem bulandı bi susun ,adan olun uleynn

6730c

Üye
delimisiniz nesiniz yaaaaa yok onu yüklüycen yok bunu yüklüycen ulan bebeler

Del Rey

Del Rey

Üye
senin aklın yoh mu nie bukadar yazmışsın? Noktalama işaretlerin yoh türkçe üğretmenin görmesin.

nadircim haklı değil miyim adam yazmış yaa

Senin beynin yok mu? :) Adam kör olduğunu yazmış zaten! Noktalama işaretlerini bırak, sen daha 3 harflik bir kelimeyi yani "yok" u düzgün yazamıyorsun; ki senin gözlerin yerinde duruyor.:bye2:

Teşekkürler. Kendi C5-03'üm için çok işimi yarayacaktır :)

6730c

Üye
lan konuşdanıza

6730c

Üye
uleyn

Üst Alt