Nokia 6600 kapak değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

mustadoku

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 6600 kapak değiştirme
Merhaba arkadaşalar.

Kullanmakta olduğum Nokia 6600ın kapağında oluşan ufak bir çizikten dolayı kapağı değiştirmek istiyorum.Kapağı telefonun altından tutup biraz kaldırdım ama kapak açılmama konusunda direniyor.Kırılabilir diye bıraktım fazla uğraşmadım. :'(

Öncelikle bu kapağı nasıl çıkartabilirim şöyle bir detaylı anlatabilir misiniz? (Tırnağı altan sok ittir yöntemi pek işe yaramadı belirteyim.Tornavida gibi katı bir cisimda telefonun kenarlarını eziyor hemen belirteyim)
Birde yan sanayi bir kapak alıcam.Alan var mı biliyor mu bu kapaklar telefona tam oturuyor mu?Tuşları falan sıkıştırıyor mu?

Vallahi ilgilenip cevap veren arkadaşlara şimdiden saygılarımı iletirim....

Goldberg

Üye
yan sanayi kapak tavsiye etmem kullanan arkadaşlarım memnun değiller kullanışsız olduğunu sölüyolar bi de kapağı çıkartmak için fazla zorlama berbat edebilirsin bi telefoncuya götürmeni tavsiye ederim onlar şaşılacak derece çabuk ve kusursuz hallediyor bu işi

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Sen çıkartma derim çünkü çok 6600 kapağı kıran tanıdığım var.. :ehe:

Bence aldığın yere değiştirttir.. Yan snayi kapak pek farketmez diye düşünüyorum.. ;)

metintekin

Üye
benim kuzen kendi kapak takıp değiştiriyo.Bende öğrendim nasıl yapıldığını.tırnağınla alttan çok az kaldır sonra herhangi iki kartla (kredi kartı olabilir) yanlardan yawaşça sok.Sonra elinle üstten çıkar.
Ayrıca yansanayi siyah kapak+siyah tuştakımı tak süper oluyooo.

:oke: ;;)

warrior

Üye
ewet yan sanayi ürünleri çok güzel diil :eksi: ama ben bi kapağa o kadar para weremem orjinal die :ah: hem de sınırlı renklerde :vur: :vur: :vur:
ben de yan sanayi siyah kapak kullanıyorum..ewet tuş takımı orjinaldeki gibi uzun uzun kullanamıyosun ama hiç olmazsa telefona nazik dawranmayı öğreniyosun :DD
ama yine de """para benim diil mi harcarım dersen"""bişi diyemem :oke2:
;;) ...........SAYGILAR........ ;;)

mertku

Üye
:artı: :artı: :artı:
Originally posted by metintekin@Oct 1 2005, 03:36 PM
benim kuzen kendi kapak takıp değiştiriyo.Bende öğrendim nasıl yapıldığını.tırnağınla alttan çok az kaldır sonra herhangi iki kartla (kredi kartı olabilir) yanlardan yawaşça sok.Sonra elinle üstten çıkar.
Ayrıca yansanayi siyah kapak+siyah tuştakımı tak süper oluyooo.

:oke: ;;)
[post=182453]Quoted post[/post]​

güzel ve sağlam bir yan sanayi kapak bul orjinal tuş takımının rengine uygun olsun orjinal tuş takımını yan sanayi de kullan şuana kadar tüm kapakları denedim... :box:

bassavci

bassavci

Üye
Ben denemedim ama. telelefonunun arka kapagını acınca yanlarda ikitane kucuk delik var. onlara bir kürdan aracılıgıyla baskı yaparsan sanırım acılır. baska yerden okudum mesuliyet kabul etmiyorum. Basarılar...

by_danger

Üye
yaw ben defalarca kendim çıkarıp taktım yaw hemde siyah yansanayi kapak ve tuş takımı çok ii olmasada idare eder düzeyde.kapağı çıkarmak için alt tarafı kaldır kapağın sonrada tırnağını gezdir sorunsuzca ve tele hiçbi zarar vermeden çıkarabiliosun defalarca yaptığım için biliom :artı:

white

Üye
İçinde bırakmadan biraz kırarak çıkar başka kapak al

sarikecili

Üye
yaw birinde bitane dışı parlak siyah bir kapak gordum yan sanayi olmasına ragmen cok iyi olmıstu o kapaktan arıyom bulamıyom

brkn_

Üye
bence siyah kapak çakma almayın ben aldım tuşları 2 günde çıkıyor no tuşu filan iğrenç oluyor ben n73 var ama şimdide orjinal kapağı takamıyorum yardımcı olun resim filan koyun yaww :@

--------------- Ekleme ---------------

babamla yaptık ohh be orjinal gibisi yok !

Silinen Üye 299735

Üye
Benin eski telefon 3220 ydi.orjinal kapak çizildi die yan sanayi kapak aldım daha kötü çizildi

ismetoviç

Üye
bendede 6600 var kapak çıkartrken kapağım kenarşlarında sim kart kaydırıyorum çizik bile olmıyor dene bence

ada965

Üye
çin orjianli denen bir şey var orjinalle yan sanayi arası bişi çok memnumum bir çizik bile yok 15 tl pendikte var

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
dostum sen o teli satsan 30 lira zor verirler kapağının orjinalini alıyım desen kim bilir ne kadar derler sen git bi telefoncuya myle çok lüks olmayan bi yere küçük bi telefoncuya orda 3-5 liraya değişirler ne alırsan 1 tl cilerde bile var gerçi oralarda 2.5tl kapağının açılısını öğrenmen için şunu yap youtube a nokia 6600 disseambly yaz orda telin kamerasını içini ekranını herşeyini söküyor adam o arada sende kapağı çıkartmayı öğrenirsin