Nokia 603 telefonum sürekli kontör yiyor lütfen acil yardım !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusufkan11

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 603 telefonum sürekli kontör yiyor lütfen acil yardım !
Arkadaşlar ben telefonu 2 ay önce falan aldım önceden paket vardı. O bitince bir kaç hafta sonra 20tl yükledim telefona baktım kontör gelmiş. bıraktım sonra bir daha baktım 3tl gitmiş. noluyo derken herhalde telsiz kullanım ücreti falan diye düşündüm. sabah dershaneye gittim tenefüste bir baktam 5-6 tane bildirim hepsinde 50kr 1tl 75kr falan ücretler yazıyor kafam çok bozuldu. Telefonu kapatmak zorunda kaldım sonra eve gelince formatı çaktım artık olmuyodu fakat güncellemeler uygulamalar azaldığı için wireless ile güncellemleri kurdum her şeyi bitirdim. Wifi yi kapattım 15dk sonra yine bildirim geldi 1.5 tl diye çok sinirlendim galiba güncellemeler kendini sürekli yeniliyor bunu nasıl kapatıcam telefona 2 kere format attım şu an olmuyor ama hiç bir şey güncel değil harita falan pek bi şey yok. Acil lütfen yardım !

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
arka planda çalışan uygulamalar kontor yer. Mobil veriyi kapat gitmez.

sero58

Üye
kardeşim ekrana veri takibi widgetini koy ona 1 mb falan birşey koy kota sonra sayaçları sıfırlaYI asla yap bende bu yolla kurtuldum mobil veriyi sen açmadıkça açılmaz

yusufkan11

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim ekrana veri takibi widgetini koy ona 1 mb falan birşey koy kota sonra sayaçları sıfırlaYI asla yap bende bu yolla kurtuldum mobil veriyi sen açmadıkça açılmaz
Dediklerini yaptım şimdi 1mb kotayı doldurunca bir daha girmicek mi yani ?

LaNegra

Üye
mobıl verıyı kapatman yeterlı

Silinen Üye 2000119

Silinen Üye 2000119

Kapalı Hesap
Telefona format atmışsın ( hard attıysan gitmiştir) bak Nokia Drop uygulaması var mı eğer o uygulama varsa mobil veriyi kapat ve uygulamaya gir uygulamanın bağlantısını kes, onun haricinde ovi senk. bak otomatikse kapat

bunlar haricinde widgetlerden internet erişimi olan varsa bilmiyorum ama internet bağlantısı yaptığı zaman bağlantıya tıklayıp hangi uygulamanın internete bağlandığnıı görüp ona göre hareket edebilirsin.

İnternet kullanmıyorsan zaten uğraşmana gerek yok mobil veriyi kapat gitsin

backwater

backwater

Üye
boşver kota sınırlamayı felan arkadasların dediği gibi mobil veriyi kapatman yeterli,kullanacagın zaman acarsın sonra tekrar kapatırsın

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Dostum farketmemiş olabilirsin birinde daha gördüm bak parmağını hattının isminin yazdığı yere koy ekranın üst tarafına parmağını aşağıya doğru indir yukarıdan aşağıya bir pencere inecek orda mobil beri sessiz wifi falan yazar o mobil veriyi kapat internete girsen bile gitmez çünkü hiç bir şekilde bağlantı kurmaz.

yusufkan11

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkürler sorunum çözüldü mobil veri yi kapattım. Ama bir şey daha sormak istiyorum şimdi ben telefonu orjinal ayarlarına döndürmek istiyorum. Fakat ben önceden hard format atmıştım çoğu uygulama falan gitmiş ti şimdi fabrika ayarlarına dödürürsem o uygulamalar ilk aldığım günkü gibi gelir mi ? Bir de orjinal ayarlarına geri dödürücem fakat kilit kodu diye bir şey çıkıyor o kodu her yerde aradı m bulamadım 0000 denedim 1234 denedim *#7370# denedim olmadı biliyorsanız sölermisiniz lütfen.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
orjinal kilit kodu 12345 tir

yaren_dede

yaren_dede

Üye
mobil veriyi kapattın ama bu seferde devamlı mobil veri kapalı uyarısı verecek!
posta kutusu kaydettiysen sil, sonra ayarlar-uygulama ayarları-konumlama-konumlama yöntemleri-işaretli olanların işaretini kaldırırsan, mobil veri kapalı ikazıda son bulur büyük olasılıkla

yusufkan11

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];5183629' Alıntı:
orjinal kilit kodu 12345 tir

Denedim olmadı.

mobil veriyi kapattın ama bu seferde devamlı mobil veri kapalı uyarısı verecek!
posta kutusu kaydettiysen sil, sonra ayarlar-uygulama ayarları-konumlama-konumlama yöntemleri-işaretli olanların işaretini kaldırırsan, mobil veri kapalı ikazıda son bulur büyük olasılıkla

Öyle bir ikaz vermiyor 6 saat falan oldu hiç öyle bir şey görmedim.

great14

great14

Üye
orjinal uygulamaları, ayarları vesaire istiyorsun telefona flash atabilirsin ilk güne döner. Forumu araştır yeni nesil s^3 lere flash atmayı açık ve net anlatmışlar

mustafasen

mustafasen

Üye
Arkadaşlar ben telefonu 2 ay önce falan aldım önceden paket vardı. O bitince bir kaç hafta sonra 20tl yükledim telefona baktım kontör gelmiş. bıraktım sonra bir daha baktım 3tl gitmiş. noluyo derken herhalde telsiz kullanım ücreti falan diye düşündüm. sabah dershaneye gittim tenefüste bir baktam 5-6 tane bildirim hepsinde 50kr 1tl 75kr falan ücretler yazıyor kafam çok bozuldu. Telefonu kapatmak zorunda kaldım sonra eve gelince formatı çaktım artık olmuyodu fakat güncellemeler uygulamalar azaldığı için wireless ile güncellemleri kurdum her şeyi bitirdim. Wifi yi kapattım 15dk sonra yine bildirim geldi 1.5 tl diye çok sinirlendim galiba güncellemeler kendini sürekli yeniliyor bunu nasıl kapatıcam telefona 2 kere format attım şu an olmuyor ama hiç bir şey güncel değil harita falan pek bi şey yok. Acil lütfen yardım !
böyle durumlarda mobil veri açık olmamalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt