Nokia 603 3G Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 603 3G Sorunu
Merhaba forumdaşlar benim Nokia 603'te 5-6 aydır 3G ile ilgili sorun var.

İlk başta Vodafone kullanıyordum ve 3G'de 3 yıldır hiçbir sıkıntı yoktu sonra telefon 3G açıkken kendini resetlemeye başladı. Yani 3G'yi açınca 50-60 saniye sonra telefon açılıp kapanıyordu. Sonra Turkcell'e geçtim, onda da şu var: 3G'yi açıyorum, ilk 10-15 saniye veri alışverişi oluyor sonra hiçbir şekilde olmuyor. Çoğu kişi format at diyor ama telefonu 2 yıldır formatlamadım ve bir sürü şey birikti, onlar silinecek diye kıyamıyorum. Aylardır 2G ile sürünüyorum lütfen yardım edin :(

BRKTNL

BRKTNL

Üye
İki türlü de sorun aynıysa ilkin yazılımı sıfırlamak şart. Düzelmezse zaten donanımsal bir sorun olduğu anlaşılır. Bana flashla düzelir gibi geliyor zira iki yıldır atmamışsın. Zamanı gelmiş :D

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
İki türlü de sorun aynıysa ilkin yazılımı sıfırlamak şart. Düzelmezse zaten donanımsal bir sorun olduğu anlaşılır. Bana flashla düzelir gibi geliyor zira iki yıldır atmamışsın. Zamanı gelmiş :D
Kıyamıyorum dosyalarıma :(

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Yedekle kardeş :ehe Bir yerde mecbur

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Ya benim tel de çok kasıyor donuyor ve müzik player açılmıyor flaş düzeltmedı ne yapmam lazım

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
603 demi oluyor bütün bunlar çünkü sıfır sıkıntı da şuanda :) bazı uygulamalar dan ve temadan kaynaklı bi kasma yaşadım sende bi tema varsa değiş ve boş uygulama varsa sil format atmak istemiyorsan
yorumu bi düzenleyemedım lafım @Alo_Azrail için :) iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
603 demi oluyor bütün bunlar çünkü sıfır sıkıntı da şuanda :) bazı uygulamalar dan ve temadan kaynaklı bi kasma yaşadım sende bi tema varsa değiş ve boş uygulama varsa sil format atmak istemiyorsan
yorumu bi düzenleyemedım lafım @Alo_Azrail için :) iyi forumlar
Valla hepsini denedim hocam sanırım formata talimiz :(

• Beğen
Tepkiler: BozKurt0102
BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
mecburen ama fotoğraf müzik video falan yedekle gerisini bulursun sonra

• Beğen
Tepkiler: Metin MF
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Benimki cihaz kaynaklı sanırım

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: BozKurt0102
BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
şimdiden hayırlı olsun ozaman ben nokia dan şaşmazdım da bu wp işi bozdu mecburen yönelcez ama samsungda almam sony yada lg düşünüyorum ben

Mr.ED

Mr.ED

Üye
Beyler bu sorun bende de geçen gün ortaya çıktı. Firmware reset attım phoneix ile. Ama sorun bir türlü çözülmedi.
Anladığım kadarı ile sorunun kaynağı hsdpa(3.5g) geçince bu sorun oluyor. 3g de ise neredeyse edge aynı kalitede sürünüyor.
Sizlerden ricam (özellikle 603 kullanan) arkadaşlar bana şu yolladaki ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
Ayarlar -> Bağlantı -> Yönetim ayaraları -> Mobil veri ---- Buranın ekran görüntüsünü ya da 3 tane seçeneğin tam olarak ne olduğunu yazarsanız sevinirim.

Bir de
Ayarlar -> Bağlantı -> Ayarlar -> Ağ Hedefeleri -> İnternet ---- kısmındaki aktif olan profilin ayarlarını ss atarsanız sorunu çözüme kavuşturabilirim.

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye

Mr.ED

Mr.ED

Üye
Teşekkürler dostum. Mobil veri kısmında Yüksek hızlı ... diye bir seçenek var. HSDPA bağlantısı (3.5) var bu bende açık olduğunda 3g seçeneği aktifken bağlanmıyor. Yazılımsal bir sorun mu diye merak etti.

BozKurt0102

BozKurt0102

Üye
bbilemiyorum ss leri attım

Eduardo58

Eduardo58

Üye
Ben de 603 kullanıyorum. En kötü 2 ayda bir format atarım. Yazılım güncellemeleri kısmında bununla ilgili bir güncelleme mevcut. Yüklemediğim zaman bende de 3G sorunu ortaya çıkıyor. Bağlanma hataları felan derken yine güncelleme yapıyorum ve sorun ortadan kalkıyor. Güncellemeleri tam yaptığuna emin misin?

Üst Alt