Nokia 5800 N-Gage oyunlarını oynama (denemiştir)

Sponsorlu Bağlantılar

Wrestlings

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 N-Gage oyunlarını oynama (denemiştir)
5800’a , N-Gage desteğini için hala resmi olarak getirmeyen Nokia’ya inat N-gage2 Oyunlarını nasıl oynarız bu yazımda sizinle paylaşacağım. Türkçe forumların hiçbirinde detaylı olarak bulamadım. Zaten buraya koyacağım N-gage için sanal klavye patch dosyaları yabancı forumlarda da yok. Bizzat kendim editledim.

N-gage oyunlarını oynamak için öncelikle Hack yapılmış bir 5800 a ihtiyacınız var. Benim telefonum 5800 v30 ve HelloOx 2 ile hackledim. Hack işlemi için googledan yeterli bilgi alabilirsiniz yalnız şu noktaya dikkat edin HelloOx 2 ile hack yapınız. 5800 v30 a HelloOx diğer sürümleri hack yapmıyor!. Ayrıca sertifikanız olsa bile n-gage programını kuramıyorsunuz sertifika hatası alısınız denedim bizzat. Mutlaka hacklemeniz lazım. Hackledikten sonra ki işlemlere geçelim.

5800 N-gage için gerekli dosyalar

http:/rapidshare.com/files/264090363/N-gage_support_pack_for_5800_by_WiLdHuS.rar

1. Dosya içindeki “n-gage5800.sis” kurunuz.
2. Daha sonra “WFvirtualKeyboard_0.9.4.mod.sis” kurunuz
3. ve en son benim hazırladığım “N-gage controller patch for 5800 by WiLdHuS_unsigned.sis” i virtual keyboardı nereye kurduysanız oraya kurun hafıza kartına kurduysanız bu patchi de oraya kurunuz aksi halde işe yaramaz.

Yuklemeden sonra Virtual Keyboard programini calistiriniz ve tema secilen kisimdan "5800 n-gage" seciniz. Daha sonra V_K yazan ufak bir pencere acilacak, ona tiklayin ve N-gage controller'i secin. 5800inizi yatay konuma getirin klavyeniz hazir. 5800 ortasıdaki menü tuşuna basarak uygulamayı arkaplana atın. Klavyeniz hala etkin olacak.

Ve uygulamalar menüsünde ayrıca “Games” adlı bir program olacak. Bu program aslında N97 için N-gage desteği sağlayan program. 5800 hala resmi olarak olmadığı için bunu kullanmak zorundayız. Aşağıda ayrıca oyun ekledim Asphalt 3 N gage 2.0 oyunu. Oyunu indirip içindeki “Asphalt 3 v1.2.7 Fixed.n-gage” dosyasına iki kere tıklayarak pc sute yardımıyla kurabilirsiniz. Diğer uygulamaların aksine telefonda hiçbir belirti olmaz. Pc suite telefon üzerinde yüklemeye devam edin yazar fakat herhangi bir uyarı göremezsiniz. 30 sn bekleyin ve uygulamalar menusundeki Games uygulamasını calıştırın. Oyununuzu orada gözükecek ve kurulacaktır.

Sanal klavyeniz açıkken oyunu çalıştırın ve rahatça oynayın. Unutmayın ki 5800 multi touch değil aynı anda iki tuşa basmamaya özen gösterin ortalık karışmasın :)

Videomu izlemek için:

Daha sonra klayvye uzerinde bulunan "Menu" secenegine basarak klavyenizi gizleyebilir veya kapatabilirsiniz.

Videodaki oyunun linki:

İyi oyunlar.

• Beğen
Tepkiler: berkanbjk 24, uluenis3, [cadı] ve 49 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
İnşallah çalışır..konuyu üst konu yapıyorum..

• Beğen
Tepkiler: 'sLymn KalémR
everest11

everest11

Üye
calısır daha once denedım tek bu oyunu oynuyabılırsın

--------------- Ekleme ---------------

ve telefon coklu dokunma destegı olmadıgı ıcın oynarken kasıyor ve :()

Wrestlings

Üye
    Konu Sahibi
everest kardeş uğraşıyoruz diğer oyunları oynatmak için mayıs ayına kadar bir sonuç alırız...

[DeathstorM]

[DeathstorM]

Üye
Teşekkürler...

everest11

everest11

Üye
Unlu Pda Grupları Bıle Yapamıyor ASPLATH CALISMASININ TEK SEBEBI 3D HIZLANDIRICI DESTEGI ISTEMEMESI

--------------- Ekleme ---------------

birde soyle 5800 her halıyle oyunlarda berbat oyun yasatıyor ram yok ıslemcı yok tus yok coklu destek yok kısaca ımkansız :)=

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
cok teşlk kardes emegine saglık

futbol123

futbol123

Üye
teşekkürler..

çirkinşeyh

Üye
farklı oyun atamayacağız mı 5800a n-gage oynamak için ...

Wrestlings

Üye
    Konu Sahibi
yok kardeşim su an belli değil ?

Ersin Oktay

Ersin Oktay

Üye
Teşekkürler

ÖMER VE KARAYEL

ÖMER VE KARAYEL

Üye
saolasın kardeş ameğine sağlık.bu n 97 de n gage platformu koymuşlar nokıanın verdiği bi destek yoq nasıl saçma bi iş yapmış nokıa böyle. sizin kadar çalışsa adam gibi bişey çıkardı bu n gage platformundan ...

ttgg

ttgg

Üye
teşekkürler

Wrestlings

Üye
    Konu Sahibi
Selam.FIFA 10,NeeD For Speed Undercover'in %90'ı Tamlanmıştır Eğer Bir Sorunla Karşılaşmasak Mayıs Ayının 13'e Kadar Tamamlanmaktadır.

Saygılarımla Wrestlings

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
konu bir süreliğine kapalıdır..

adakaya1994

Üye
telefonu tekrar başlatınca menüden games (n-gage) kısayolu yok oluyor ne yapablrm? .s

DjFumpingChoons

DjFumpingChoons

Üye
telefon versiyonu kaç ?

Kingmortall

Kingmortall

Üye
teşekkrler kardeşim :)

hiddendangerous

hiddendangerous

Üye
olması lazım sanırım