Nokia 5230 Overclock to 800Mhz CPU

 • 24 Nisan 2011
 • 3989 Okunma
 • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar bir sitede gezerken gördüm nokia 5230'a overclock yapmayı anlatıyor ama ingilizce olduğu için ben sayfayı olduğu gibi paylaşacağım.

  Be aware of these bad points before overclocking your Nokia 5230

  * Overclocking can cause some serious damage your device from overheating because Nokia did not recommend to run higher than 464 mhz which is the current stock processor speed.

  * When you do decide to overclock your device you will reduce the battery life of the mobile phone.That is why the cpu's in most modern phones are under clocked to save battery life.

  * Also your handset can fail on you if you overclock the cpu more than 800 mhz due to bad heat dispassion so be careful

  *You can't really tell the increase speed difference before and after of overclocking.
  A guide that shows how you can overclock your 5230

  1)Download the matrix x changer a file that contains the modded file that can change you cpu speed.This file will contain a modded kernel and magic boot.

  2)Next up is to download Maemo Flasher software and then install it to the phones memory and accept all the certificates.

  3)Place the matrix x changer file into the Maemo Flasher in a folder called "cpu800 Mhz "found in the root of the phone memory.

  4)Make sure that the battery is charged up more than 75 % and then Switch of the 5230 and take the battery pack out for 30 seconds.

  5)Boot your mobile phone up again and it should now boot into a cpu bios screen just like in the image below:
  < Resmi açmak için tıklayın >


  6)Change the cpu frequency to 800 mhz and press the green call for 5 seconds,and wait for the screen to go green and it will say overclock testing done finish device to enable boot log

  7)Then turn off the device and turn it back on again and that's it you have successfully boosted the cpu speed of your Nokia 5230.  [video=youtube;v09lswbRMi8]http://www.youtube.com/watch?v=v09lswbRMi8[/video]
   


  Yazan: SéRD@R ~
 2. program linkleri yokmu ?
   
 3. Arkadaşım benim alıntı yaptığım sayfaya BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsin.
  Ayrıca program linklerinin olduğu sayfaya BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsin, ama ben programları indiremedim.
  :ehe:ehe
   
 4. telefonda sorun oLurmu overLock yaparsak
   
 5. Valla arkadaşım bende daha yapmadım overclock bilmiyorum herhangi bir sorun olup yada olmuyacağını.
   
 6. acaba bu patch, info programlarında farklı bir değer göstermesini sağlayabilir mi?
   
 7. bende ondan şupheleniyorum. eğer gerçekten öyle birşey yapıcak olsa Ferrari GT Evolation oyunu gibi normal nokia 5230'un açamadığı bir oyunu açıp bize kanıtlaması gerekir.

  ama ben o videoyu başka bir siteden aldım. en üstte anlatılanları anlamıyorum malesef ingilizce oldukları için. adam çünkü bayağı bir anlatmış.
   
 8. ancak bu kadar çevrildi  * Nokia cari stok işlemci hızı daha yüksek 464 mhz çalıştırmak için önermiyoruz çünkü aşırı ısınma bazı ciddi hasar cihazınızı neden olabilir Hızaşırtma.


  * Eğer cep phone.That pil ömrünü azaltır cihazınıza overclock karar ne zaman cpu altında pil ömründen tasarruf saat hızına sahip olan en modern telefonlarında's nedeni budur.

  Eğer cpu fazla 800 mhz kötü ısı dispassion nedeniyle çok dikkatli olmak overclock eğer * Ayrıca telefonunuzda size başarısız olabilir

  * Gerçekten overclock öncesi ve sonrası artış hız farkı söyleyemem.
  olabilir overclock A nasıl rehber gösterir sizin 5230

  1) Download matris x modded çekirdek ve sihirli boot içerecektir sen cpu speed.This dosya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz modded dosya içeren bir dosya değiştirici.

  2) Sonraki kadar Maemo Flasher yazılımı indirmek ve daha sonra telefonlarının hafızasına kurun ve tüm sertifikaları kabul etmektir.

  3) "cpu800 Mhz" adlı bir klasörde Maemo Flaşör içine matris x değiştirici dosya Yeri telefon hafızasına kök bulundu.

  4) pil fazla% 75 kadar dolu olduğuna ve sonra Switch 5230 emin olun ve 30 saniye için pil takımını çıkarın.

  5) Boot cep telefonunuzu açın ve olması gerektiği hemen altında resimdeki gibi bir cpu bios ekranına şimdi boot:
  < Resmi açmak için tıklayın >

  6) 800 mhz için işlemci frekansı değiştirin ve 5 saniye için yeşil arama tuşuna basın ve ekran yeşil gidip, overclock testleri yapılır bitirmek cihaz diyecekler önyükleme günlük izin için bekleyin

  7) Daha sonra cihazı kapatın ve tekrar geri dönmek ve başarılı Nokia 5230 işlemci hızını arttırdı bu kadar.
   
 9. Yapan biri varmı?:allalla:
   
 10. sadece cpu islemcisini arttirmak acilmayan oyunlari acmaya yetmez ayni zamanda grafik islemcisininde overclocklanmasi gerek tipki bilgisayarlarda oldugu gibi
   
 11. Sunuçta biraz daha farkeder ama oyunu oynatmasında.. ben telefonumun şu anki halini biliyorum ne derece oynattığını. eğer overclock yapınca oyunu açsaydı.Kesin fark ederdim aradaki farkı
   
 12. 5230 a yapılabiliniyorsa 5800 a da yapılabilinir çünkü işlemcileri ve güçleri aynı ARM11 434 Mhz
   
 13. oldu artık 800 mhz çıkartıkmı telefonun arkasına fan baqlayp gezicz heralde ha bide akü taşıyacaz xD
   
  bthn_997 bunu beğendi.
 14. 5800 a yapabiliyomuyuz ?
   
 15. herkes boş lakırtı yapmış bi tane yazılımcı olay nedir incelememiş verilen linklerdeki dosyalara bakmamış
   
 16. bu overlock her şekilde telefona kurulur kesin hemde ama bir yer var sen oranın önemli bir mulakat olduğu farkında değlisn zaten bu mulakatı geçemezsen telefonun nkilitlenir bir dahada zor açılır adı üstünde overLOCK bnden sölemesi evet telefon %100 hatta 200 hızlanır ama orayı yapamazsanız işliniz bitti demektir o noktaya geldğinizde iptal etme seçeneğide yok ..
   
 17. riskli bu iş. değmez. telefon fazla ısınır sonra elinizde kalır. 800 değil de 600 falan olsa olabilir. yav bir sefer şarj hiç dayanmaz.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 15:35