Nokia 5230 Overclock to 800Mhz CPU

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nokia 5230 Overclock to 800Mhz CPU
Arkadaşlar bir sitede gezerken gördüm nokia 5230'a overclock yapmayı anlatıyor ama ingilizce olduğu için ben sayfayı olduğu gibi paylaşacağım.

Be aware of these bad points before overclocking your Nokia 5230

* Overclocking can cause some serious damage your device from overheating because Nokia did not recommend to run higher than 464 mhz which is the current stock processor speed.

* When you do decide to overclock your device you will reduce the battery life of the mobile phone.That is why the cpu's in most modern phones are under clocked to save battery life.

* Also your handset can fail on you if you overclock the cpu more than 800 mhz due to bad heat dispassion so be careful

*You can't really tell the increase speed difference before and after of overclocking.

A guide that shows how you can overclock your 5230

1)Download the matrix x changer a file that contains the modded file that can change you cpu speed.This file will contain a modded kernel and magic boot.

2)Next up is to download Maemo Flasher software and then install it to the phones memory and accept all the certificates.

3)Place the matrix x changer file into the Maemo Flasher in a folder called "cpu800 Mhz "found in the root of the phone memory.

4)Make sure that the battery is charged up more than 75 % and then Switch of the 5230 and take the battery pack out for 30 seconds.

5)Boot your mobile phone up again and it should now boot into a cpu bios screen just like in the image below:

6)Change the cpu frequency to 800 mhz and press the green call for 5 seconds,and wait for the screen to go green and it will say overclock testing done finish device to enable boot log

7)Then turn off the device and turn it back on again and that's it you have successfully boosted the cpu speed of your Nokia 5230.

[video=youtube;v09lswbRMi8]http://www.youtube.com/watch?v=v09lswbRMi8[/video]

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
program linkleri yokmu ?

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
program linkleri yokmu ?

Arkadaşım benim alıntı yaptığım sayfaya ulaşabilirsin.
Ayrıca program linklerinin olduğu sayfaya ulaşabilirsin, ama ben programları indiremedim.
:ehe:ehe

hendeklee

Üye
telefonda sorun oLurmu overLock yaparsak

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
acaba bu patch, info programlarında farklı bir değer göstermesini sağlayabilir mi?

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İz[Mir]Kan;3396902' Alıntı:
acaba bu patch, info programlarında farklı bir değer göstermesini sağlayabilir mi?

bende ondan şupheleniyorum. eğer gerçekten öyle birşey yapıcak olsa Ferrari GT Evolation oyunu gibi normal nokia 5230'un açamadığı bir oyunu açıp bize kanıtlaması gerekir.

ama ben o videoyu başka bir siteden aldım. en üstte anlatılanları anlamıyorum malesef ingilizce oldukları için. adam çünkü bayağı bir anlatmış.

haL!Lx

haL!Lx

Üye
ancak bu kadar çevrildi

* Nokia cari stok işlemci hızı daha yüksek 464 mhz çalıştırmak için önermiyoruz çünkü aşırı ısınma bazı ciddi hasar cihazınızı neden olabilir Hızaşırtma.

* Eğer cep phone.That pil ömrünü azaltır cihazınıza overclock karar ne zaman cpu altında pil ömründen tasarruf saat hızına sahip olan en modern telefonlarında's nedeni budur.

Eğer cpu fazla 800 mhz kötü ısı dispassion nedeniyle çok dikkatli olmak overclock eğer * Ayrıca telefonunuzda size başarısız olabilir

* Gerçekten overclock öncesi ve sonrası artış hız farkı söyleyemem.

olabilir overclock A nasıl rehber gösterir sizin 5230

1) Download matris x modded çekirdek ve sihirli boot içerecektir sen cpu speed.This dosya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz modded dosya içeren bir dosya değiştirici.

2) Sonraki kadar Maemo Flasher yazılımı indirmek ve daha sonra telefonlarının hafızasına kurun ve tüm sertifikaları kabul etmektir.

3) "cpu800 Mhz" adlı bir klasörde Maemo Flaşör içine matris x değiştirici dosya Yeri telefon hafızasına kök bulundu.

4) pil fazla% 75 kadar dolu olduğuna ve sonra Switch 5230 emin olun ve 30 saniye için pil takımını çıkarın.

5) Boot cep telefonunuzu açın ve olması gerektiği hemen altında resimdeki gibi bir cpu bios ekranına şimdi boot:

6) 800 mhz için işlemci frekansı değiştirin ve 5 saniye için yeşil arama tuşuna basın ve ekran yeşil gidip, overclock testleri yapılır bitirmek cihaz diyecekler önyükleme günlük izin için bekleyin

7) Daha sonra cihazı kapatın ve tekrar geri dönmek ve başarılı Nokia 5230 işlemci hızını arttırdı bu kadar.

hiperpesimist

Üye
Yapan biri varmı?:allalla:

v3!N

v3!N

Üye
bende ondan şupheleniyorum. eğer gerçekten öyle birşey yapıcak olsa Ferrari GT Evolation oyunu gibi normal nokia 5230'un açamadığı bir oyunu açıp bize kanıtlaması gerekir.

ama ben o videoyu başka bir siteden aldım. en üstte anlatılanları anlamıyorum malesef ingilizce oldukları için. adam çünkü bayağı bir anlatmış.

sadece cpu islemcisini arttirmak acilmayan oyunlari acmaya yetmez ayni zamanda grafik islemcisininde overclocklanmasi gerek tipki bilgisayarlarda oldugu gibi

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
sadece cpu islemcisini arttirmak acilmayan oyunlari acmaya yetmez ayni zamanda grafik islemcisininde overclocklanmasi gerek tipki bilgisayarlarda oldugu gibi

Sunuçta biraz daha farkeder ama oyunu oynatmasında.. ben telefonumun şu anki halini biliyorum ne derece oynattığını. eğer overclock yapınca oyunu açsaydı.Kesin fark ederdim aradaki farkı

muratvemine

muratvemine

Üye
5230 a yapılabiliniyorsa 5800 a da yapılabilinir çünkü işlemcileri ve güçleri aynı ARM11 434 Mhz

SilentOne

SilentOne

Üye
oldu artık 800 mhz çıkartıkmı telefonun arkasına fan baqlayp gezicz heralde ha bide akü taşıyacaz xD

• Beğen
Tepkiler: bthn_997
Febris

Febris

Üye
5800 a yapabiliyomuyuz ?

osman5901

Üye
herkes boş lakırtı yapmış bi tane yazılımcı olay nedir incelememiş verilen linklerdeki dosyalara bakmamış

moku

Üye
bu overlock her şekilde telefona kurulur kesin hemde ama bir yer var sen oranın önemli bir mulakat olduğu farkında değlisn zaten bu mulakatı geçemezsen telefonun nkilitlenir bir dahada zor açılır adı üstünde overLOCK bnden sölemesi evet telefon %100 hatta 200 hızlanır ama orayı yapamazsanız işliniz bitti demektir o noktaya geldğinizde iptal etme seçeneğide yok ..

Symbianist

Symbianist

Üye
riskli bu iş. değmez. telefon fazla ısınır sonra elinizde kalır. 800 değil de 600 falan olsa olabilir. yav bir sefer şarj hiç dayanmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...