Tavsiye Nexus 5, Lg G2, Galaxy Note 3 Hakkinda(mutlaka Oku!)

Sponsorlu Bağlantılar

18Yusuf720

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 5, Lg G2, Galaxy Note 3 Hakkinda(mutlaka Oku!)
Arkadaşlar yakında telefon almayı düşünüyorum.Bu 3 telefon da en yeni amiral gemilerden olacak.3ü de hoşuma gidiyor.Nexus'a daha sıcak bakıyorum aslında(güncelleme desteğinden dolayı).Ama benim için telefonun hızı ve kalitesi de çok önemli.Acaba hangisini alsam beni 3-4 sene idare eder?

omerfarukbaspin

Üye
nexus 4 kullanıyorum nexus farkı bambaşka

18Yusuf720

Üye
    Konu Sahibi
nexus 4 kullanıyorum nexus farkı bambaşka

peki stabilliği nasıl, asphalt 8i denediniz mi?

Bir de önemli olan donanımının kalitesi.Benim burada asıl öğrenmek istediğim kullanılan işlemci, grafik karları kalitesi.
Şimdi hocam note 3'te kullanılan exynos 5420 octa ve powervr bilmem ne mi lg g2'de ve nexus 5'te aynı olan snapdragon 800 ve adreno 330 mu ne grafik kartı mı daha iyi oluyor?

- - - Eklendi - - -

Evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum, lütfen yardım edin, hangisi daha iyi diye soruyorum zor bir şey mi istiyorum anlamadım lütfen bilgisi olanlar yardım etsin

Invoke

Invoke

Üye
Snapdragon 800 adreno 330 şuan için en iyisi diye biliyorum hatta, note3ün de büyük ihtimalle snapdragon800lü versiyonu olacak. Nexus4 çok rahat çalıştırır asphalt8i, 5de çalıştıracaktır, asphaltlar fazla sistemi zorlayan oyunlar değil. Ben birazdan 512mb ramli telefonuma kurmayı düşünüyorum mesela, büyük iht açar (6-7de sorun yoktu)
Neyse nexus 5in eksiği büyük ihtimalle kamerası olur diğerlerine göre düşük olur vs :D Ama geliştirmesi daha iyi olur, daha stabil olur daha iyi performans verir, güncelleme desteği en iyi olan o olur.
Xperia Honami ve ZUltra var bir de bunları da düşünün derim aklınızda olsun :) Snapdragon800lü bunlar da.

18Yusuf720

Üye
    Konu Sahibi
Snapdragon 800 adreno 330 şuan için en iyisi diye biliyorum hatta, note3ün de büyük ihtimalle snapdragon800lü versiyonu olacak. Nexus4 çok rahat çalıştırır asphalt8i, 5de çalıştıracaktır, asphaltlar fazla sistemi zorlayan oyunlar değil. Ben birazdan 512mb ramli telefonuma kurmayı düşünüyorum mesela, büyük iht açar (6-7de sorun yoktu)
Neyse nexus 5in eksiği büyük ihtimalle kamerası olur diğerlerine göre düşük olur vs :D Ama geliştirmesi daha iyi olur, daha stabil olur daha iyi performans verir, güncelleme desteği en iyi olan o olur.
Xperia Honami ve ZUltra var bir de bunları da düşünün derim aklınızda olsun :) Snapdragon800lü bunlar da.

bilgilendirme çok açık olmuş çok teşekkür ederim.Sanırım bu telefonlar arasında büyük bir fark yok, aynı özelliklerle çıkacaklar.Nexusun kamerasının kötü olması da sıkıntı değil benim için.Güncelleme desteği en iyi olan o sonuçta.Performansı daha iyi olur demişsiniz.Sanırım nexus 5 alacağım.(Bu arada asphalt 8i açan tel derken open gl es 3 destekli bir tel kastetmiştim.)

- - - Eklendi - - -

Peki arkadaşlar bu nexus 5 diğer nexus telefonlarına bakarak tahmini android kaça kadar ilerler?

- - - Eklendi - - -

Evet arkadaşlar bi soru sordum lütfen biri cevaplasın

- - - Eklendi - - -

kardeş acaba diğer nexus telefonlarına bakıldığında nexus 5 tahminen en fazla android kaça kadar ilerler?

Invoke

Invoke

Üye
1. opengl 3.0 destekliyor adreno330
2. Tahmini bilemem kaça kadar gider ama diğer nexus4 hala güncelleme alıyor ve nexus5'in çıkmasıyla da bu destek kesilmeyecek, android 5i göreceğini biliyoruz ve daha ötesini de görür nexus4den bahsediyorum oradan hesap et nexus5 neler görür... Nexusların destek konusunda sorunu olmaz. Zaten alınma sebebi odur: Google desteği, stabilliği, 1300-1400lira civarında satılması.
3. Lütfen sabırlı ol, soru sorduktan hemen sonra cevap gelebilir, gelmeye de bilir. Sorunu görmemiş olabilirler, görenler bilmiyor olabilir, bilenlerin işi olabilir.

Ayrıca bu telefonların hepsi (honami, zultra, nexus5, lg optimus g2, htc.....) snapdragon 800 ve adreno 330 ile geliyor ama illaki fark olacaktır, olay sadece donanımla bitmiyor, optimizasyon denilen bir olay var. Ve telefonların özellikleri sadece bunlar değil Honami kamerasıyla fark yapmaya çalışacak mesela HTC One'ın sesi çok iyiydi, yine en az o kadar iyi ses deneyimi sunacak bir telefon bekliyorum ben :)

18Yusuf720

Üye
    Konu Sahibi
1. opengl 3.0 destekliyor adreno330
2. Tahmini bilemem kaça kadar gider ama diğer nexus4 hala güncelleme alıyor ve nexus5'in çıkmasıyla da bu destek kesilmeyecek, android 5i göreceğini biliyoruz ve daha ötesini de görür nexus4den bahsediyorum oradan hesap et nexus5 neler görür... Nexusların destek konusunda sorunu olmaz. Zaten alınma sebebi odur: Google desteği, stabilliği, 1300-1400lira civarında satılması.
3. Lütfen sabırlı ol, soru sorduktan hemen sonra cevap gelebilir, gelmeye de bilir. Sorunu görmemiş olabilirler, görenler bilmiyor olabilir, bilenlerin işi olabilir.

Ayrıca bu telefonların hepsi (honami, zultra, nexus5, lg optimus g2, htc.....) snapdragon 800 ve adreno 330 ile geliyor ama illaki fark olacaktır, olay sadece donanımla bitmiyor, optimizasyon denilen bir olay var. Ve telefonların özellikleri sadece bunlar değil Honami kamerasıyla fark yapmaya çalışacak mesela HTC One'ın sesi çok iyiydi, yine en az o kadar iyi ses deneyimi sunacak bir telefon bekliyorum ben :)

bilgilendirme için teşekkürler.Honamiyi çok övüyorsun.Honami ile nexus 5 çıksın 2sini karşılaştırıp öyle bir seçim yapacağım.

furkey

Üye
kaç kere söyledim tekrar söylüyorum: NOTE SERİSİ HİÇ BİR ZAMAN SAMSUNGUN AMİRAL GEMİSİ DEĞİLDİR.

Bu arada ben nexus 5 seçerdim

18Yusuf720

Üye
    Konu Sahibi
kaç kere söyledim tekrar söylüyorum: NOTE SERİSİ HİÇ BİR ZAMAN SAMSUNGUN AMİRAL GEMİSİ DEĞİLDİR.

Bu arada ben nexus 5 seçerdim

eğer nexus 5 cpu olarak snapdragon 800 2.3GHZ gpu olarak da adreno 330 kullanmazsa(ki şimdi çoğu site söylenenlerin aksine nexus 5'in snapdragon 600 ve adreno 320 kullanacağından bahsediyor) almam.Ayrıca android 5 ile çıkması ve RAM'inin 3GB LPDDR3 olması beklentilerim arasında(olmazsa olmazlar).

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ben Nexus 4 kullanıyorum .
Hoparlöründen memnun değilim sadece ... Şu an teknosa da servis de ...
Yüksek sesli video çekimlerinde hoparlörden cızırtılı ses veriyor ...

Nexus 5 tercihim olacak çıktığı an da ...
Lg g2 de süper bir cihaz . Onu da belirtelim ...

alisait07

alisait07

Üye
s3 tabkide

CanKaplann

CanKaplann

Üye
G2
Çok daha yüksek çözünürlüklü kamera
Daha büyük ekran 5.2 - 4.95
(3G açık) Çok daha uzun ömürlü batarya
(3G açık) Daha fazla konuşma süresi

NEXUS 5
Daha küçük boyutlar
Daha güçlü işlemci Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2300MHz G2 : Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2260MHz Uygulamalarınız ve oyunlarınız için daha güçlü ve hızlı bir işlemci
Biraz daha ince
Biraz daha hafif
Daha yüksek pixel yoğunluğu

Gerisi Daha Aynı
Ama bence Nexus 5 Fiyat Ve Özellikler Bakımından Daha İyi

Daha yüksek pixel yoğunluğu

partyhard

Üye
nexus5'le android 5 kullanırken diğer saydıkların daha kitkat alamıycak söyleceklerim bu kadar.

Türe

Türe

Üye
Note 3'ten yana kullanırdım ben tercihimi.

Üst Alt