Nexus 4 mü S3 mü?

Sponsorlu Bağlantılar

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 4 mü S3 mü?
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, hayırlı Ramazanlar :)

Yorum, öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Samsung Galaxy S3 Kullanıyorum, bugün Nexus 4 İnceleme fırsatım oldu ve hoşuma gitti.
S3 İle Nexus 4'ü takas etmeyi düşünüyorum. S3'üm garantili, 2. el, Nexus 4'ü de garantili ve 2. el alacağım.

Sizce S3 ile Nexus 4 Şu zamanda takas edilir mi? Aslında Nexus 4 istememin nedeni 2 Gb ram ve güncelleme desteği olması.
Ve bir de Nexus 4'e geçsem, S3'ü arar mıyım? Keşke takas etmeseydim der miyim?

Takas işlemini telefoncu ile yapmayı düşünüyorum. Fiyat farkı filan öder miyim?(Garanti süresi eşit olsa, 2. el olsa iki cihaz da ve temiz)

Son olarak Nexus 4'ün kamera performansı filan nasıldır? Çekim kalitesi, ön kamerası vb.? Pişmanlık hissettirir mi?
Yorumlarınızı bekliyorum.. :)

Berk E.

Üye
Nexus 4 medya telefonu degil bastan soyliyelim eger muzik veya fotograf cekme deliliginiz yoksa kotu performans sunmaz guzel bi kulakliklada sesi halledebilirsiniz ben olsam dusunmeden S3 ten kurtulurdum Nexus 4 varsa ama para konusunda odememenizi tavsiye ederim

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 4 medya telefonu degil bastan soyliyelim eger muzik veya fotograf cekme deliliginiz yoksa kotu performans sunmaz guzel bi kulakliklada sesi halledebilirsiniz ben olsam dusunmeden S3 ten kurtulurdum Nexus 4 varsa ama para konusunda odememenizi tavsiye ederim

Oyun konusunda kasma donma yaşatmaz ve sanırım Nexus 4'ün Open GL 3.0 Desteği de var bu da beni almaya itiyor diyebilirim. Ses konusu önemli değil ama kamera önemli fakat 8.0Mpx kamera s3'ün kamerası ile eşit. Neden performansı kötü ki?

enesrsln

enesrsln

Üye
Oyun konusunda kasma donma yaşatmaz ve sanırım Nexus 4'ün Open GL 3.0 Desteği de var bu da beni almaya itiyor diyebilirim. Ses konusu önemli değil ama kamera önemli fakat 8.0Mpx kamera s3'ün kamerası ile eşit. Neden performansı kötü ki?
Galaxy S3'ten sonra Nexus 4 kamerası seni tatmin etmeyebilir. Nexus 4 kamerasını incelemeni tavsiye ederim.

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3'ten sonra Nexus 4 kamerası seni tatmin etmeyebilir. Nexus 4 kamerasını incelemeni tavsiye ederim.

Kamera önemli ama benim için güncelleme alması, oyun performansı, kasma donma olmaması daha önemli. İşlemci ve Ram performansı konusunda S3'e göre nasıldır? Yani bana nasıl hissettirir? Ve oyun, kamera performansı gibi tüm özelliklere bakacak olursak sizce hangisi? Bir de eğer takas yaparsam S3'ü verip para da isterlerse vermelimiyim?

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Nexus 4 çok çok iyi bir cihaz ...
Kesinlikle öneririm .

Berk E.

Üye

Kamerada biraz sikinti yasayabilirsin ama kamerayi inceleyince bunun icin Nexus4 den vazgecemem dersin :D

fk555897

fk555897

Üye
Nexus 4, S3'ten kat kat iyi bir telefon. Kamera vs. idare eder ama S3 kadar iyi değil. Ben olsam Nexus 4 ile kesinlikle takas ederdim.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Tasarim olarak , performans olarak Nexus 4 çok daha iyi bir cihaz .

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
    Konu Sahibi
Ve bir de kafama takılan ekran konusu ekran konusunda S3 daha canlı filan diyen var. Katılıyor musunuz siz bu yoruma? Yoksa fark yok mu?

Ve birde Lg teknik servis kötü filan diyorlar. Bir gönderirsin 1-2 aya alırsın geri diyen var? Bu da kafamı kurcaladı açıkçası.

53cc

53cc

Üye
Nexus 4 alırsanız zaten teknik servis ile pek bir işiniz olmayacak :rolleyes:

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
    Konu Sahibi
avcitalip

avcitalip

Üye
nexus 4 tabiki daha iyidir medya cihazı değil bunu kabul ediyorum ama s3 almakta bence saçmalıktır malum daha güncelleme zor çıkar (4.3 final olacak galiba s4 arayüzüyle) sonra daha üretilmiyor destek yok :evet:

nexus 4'e bir şekilde otg desteği verilebilseydi alırdınız bir tane 64 GB flash disk ve otg kablosu paşa paşa kullanırdınız:naughty:

EneSismanoglu

EneSismanoglu

Üye
    Konu Sahibi
nexus 4 tabiki daha iyidir medya cihazı değil bunu kabul ediyorum ama s3 almakta bence saçmalıktır malum daha güncelleme zor çıkar (4.3 final olacak galiba s4 arayüzüyle) sonra daha üretilmiyor destek yok :evet:

nexus 4'e bir şekilde otg desteği verilebilseydi alırdınız bir tane 64 GB flash disk ve otg kablosu paşa paşa kullanırdınız:naughty:

Yani S3, 5.0 almaz mı?
O zaman Nexus 4 alacağım. Kamera konusu o kadar da önemli değil. Oyun performansı gibi konular benim için daha önemli. Peki takas yaparsam üste para öder miyim?

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kamera konusunda da Nexus 4 yabana atilacak bir cihaz değil .
Oldukça iyi çekimler yapabiliyorsunuz ...

furkann20

furkann20

Üye
Eğer s 3'ün fiyatı son aylarda düşmeseydi üstüne para bile alırdınız. Çünkü nexus 4'ün piyasaya giriş fiyatı bile 1300 civarı. s 3'ün giriş fiyatı ise 1900 civarı... Yinede üstüne bir miktar para isteyebilirsinz. Siz üstüne para vermeyin de alabiliyorsanız alın :)

Kamera olarak s 3 fark edilir biçimde daha önde. Bu yüzden kameranın sizin için ne derece önemli olduğuna karar vermelisiniz.

Ses kalitesi olarak ikisi de birbirine çok yakın performans sunuyor.

Ekran parlaklığı s3'ün en büyük hendikaplarından birisi. Ekran çözünürlüğü, parlaklığı ve renklerin doygunluğu çok iyi Nexus 4'te. Bu konuda açık ara önde.

Samsungdan kaynaklı s3'te bir takım performans sıkıntıları var, ama rom işine girersen çözebilirsin. Bu yüzden seninde dediğin gibi güncelleme desteği ve 2 gb ram'den dolayı yine nexus 4 diyorum.

Sonuç olarak NEXUS 4 diyorum....

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Nexus 4 1400 TL den cikis yapmisti ...

MksDevoO

MksDevoO

Üye
Bana sorarsan özellikle 4.3 güncellemesinden sonra kamerayıda pek dert etme çok fotoğraf çeken biriyim ilk aldığımda kamera konusunda baya üzülmüştüm sonra telefona alışınca bu ortadan kalktı denebilir aslında çok güzel görüntüler yakalayabilirsin biraz ortam ışığını iyi ayarlarsan özellikle dışarıda çekilen fotoğraflar mühemmel olabiliyo performans konusunda çok çok çok iyi ekran zaten çok başaralı olduğunu gayet ortada elimde bulunan S3 ile birçok kez kıyasladım gerçekten Nexus 4 açık ara önde diyenilirim eksik olarak bakarsak eyer biraz ek yazılımlar az bunları kendin bulmak zorundasın bi samsung gibi hepsi içinde çok çeşitli ek içerik yazılımları yok google bunun için baya ek yazılım zaten ortaya koymuş durumda birazda kendin ekledinmi süper olur çok düşünme bence Nexus 4 gayet iyi

• Beğen
Tepkiler: DiaBLoS
fingerback5

fingerback5

Üye
nexusdan sonra s3 e gecemezsin istesende :D sen ferrarinin hizina alistiktan sonra dogan slx kullanabilirmisin? :D gerekli aciklamalari arkadaslar yapmis zaten kuskusuz nexus 4

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Nexus 4 kullanan kişi başka bir cihaz kullanmak istemez , kullansa bile basit gelir .:)
Nexus 4 ciddi anlam da bağımlılık yapıyor ...