nextbook android kurulmuyor.Yardım lütfen.

Sponsorlu Bağlantılar

serkanw

Üye
    Konu Sahibi
nextbook android kurulmuyor.Yardım lütfen.
Arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi elimde bir adet NXW10QC32G model nextbook var.Bu cihazın üzerinde orjinal olarak w 8 işletim sistemi vardı daha sonra 8.1 e yükselttim baktım oda performans olarak yeterli gelmedi w 10 a yükselttim.Tüm bunları windowsun içinden yükselterek yaptım ve gayet te güzel kullandım 2 sene kadar taki youtube ta eski netbooklarınızı hızlandırın hız canavarı yapın vs vs gibi videoları izleyip gaza gelinceye dek.Android yükleyecem diye başlayan maceram elimde ne windows ne linux ne de android yüklenemeyen bir cihazın kalması ile son buldu.Yaklaşık 3 aydır denemediğim w 10 sürümü ,linux ve android kalmadı sonuç aynı yüklenmiyor neyi yanlış yapıyorum acaba?Şunu da belirteyim bilgisayarlara işletim sistemi kurma vs işlerine yabancı değilim hasbel kader 20 senedir bilgi işlem sorumlusu olarak bu işn içinde olan biriyim lakin böyle bir olayla ilk kez karşılaşıyorum.Bios a girip ayar yapıyor usb den başlatıyorum usb yi görüyor ancak windows yükleme ekranına gelmeden öylece kalıyor,android yükleyeyim diyorumPrime OS tan android 5.1 e kadar geniş yelpaze deniyorum tamam kurdum şimdi yeniden başlat diyor başlatıyorum; No Bootable Device diyor yav arkadaş no bootable device de sen nereye kurdun o zaman android i de reboot yapacam diyorsun diye soruyorum tık yok.Cihazın üzerinden araba ile geçmeme az kaldı daha önce başına böyle bir şey gelen yada konuya hakim olan arkadaşların yardımını bekliyorum.
Teşekkür ederim.

serkanw

Üye
    Konu Sahibi
Bu cihaza Android kurulmuyor yada ben aylardır denememe rağmen kuramadım,çöpe atmama ramak kala w8.1 32 bit kurdum dokunmatik hariç çalışıyor şimdilik kenara bıraktım duruyor .Neden bunları yazdım ?okuyup sonuç ne oldu diye kafa da soru işareti kalmasın son durum budur.Android kurabilirsem yada değişik gelişmeler olursa buradan paylaşırım sanırım.

Üst Alt