New York'un en yüksek gökdeleni

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
New York'un en yüksek gökdeleni
"Özgürlük Kulesi" inşaatı New York'un en yüksek gökdeleni oldu
30.04.2012 22:27


11 Eylül saldırılarında yerle bir olan İkiz Kuleler arazisine inşa edilen ''Özgürlük Kulesi'' ya da diğer adıyla Dünya Ticaret Merkezi 1 numaralı kulesi (1WTC) inşaatı New York'un en yüksek gökdeleni oldu.
Manhattan'ın güneyinde 10 yıl önce büyük yıkıma uğrayan bu semtteki inşaat için sembolik bir aşama olan ve New Yorkluların sabırsızlıkla beklediği bu yeni etapta eklenen yeni çelik kirişler inşaatın yüksekliğini 381 metrenin üzerine çıkararak şu an kentin en yüksek binası olan Empire State Building'i birkaç metre geçmesini sağladı.
Çelik ve camdan oluşan dev binanın 71. katında bu önemli aşama dolayısıyla projenin sorumlusu Port Authority tarafından basın toplantısı düzenlendi.
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, ''New York'un ufuk çizgisi yeni zirvelere ulaştı'' diyerek, New Yorkluların azim ve kararlılığına tanıklık ettiklerini söyledi.
2013'te tamamlanacak bina 541 metre, ABD'nin bağımsızlık yılının sembolik rakamı olan bin 776 feet yükseklikle bu ülkenin en yüksek, dünyanın üçüncü en yüksek binası olacak.
1WTC kulesi, geçen 11 Eylül'de, 2001'deki saldırılarda ölen 3 bin kurbanın anısına açılan abidenin hemen yanında bulunuyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3


Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Dünyanın en yüksek binası olan Dubai Burç Halife'nin yanında yavru gibi :)

---------- Eklendi @ 00:26:59 ---------- Yazıldı @ 00:25:38 ----------

İkiz kuleler zaten yıkılmak için tasarlanmıştı bakalım bu hangi projede gümbürtüye gidecek. Artık buna ellemezler heralde ama %99 sıradaki kurban Empire State Building..
 
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
bizim de Safirimiz var :ehe
 
  • Beğen
Tepkiler: Byhaydar
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
süper
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt