Nemesis de ERROR hatasına SON...

Sponsorlu Bağlantılar

hepgel

Üye
herkese selam. biraz genel bir yazı olacak şimdiden kusura bakmayın. en uygun başlık bu olur diye düşündüm. 6500 slide sahibiyim. ben bugün telefonumu v8.30 yükselttim ancak konudan anlaşılacağı üzere telefonum ingilizce oldu. öncelikle bu sorunu yaşayan arkadaşlar sakin olun. internetten nemesisinizi indirin. ama yüklemeyin. eğer şanslı değilseniz -ki olsanı teliniz türkçe olurdu- zaten error mesajını verecektir program. yapmanız gereken bütün nokia ile ilgili programları silip restart atmak. istisnasız hepsini ama. sonra bilgisayar açılınca sırasıyla cep telefonunuzun içinden çıkan cdden pc suiteyi yüklemek sonra nemesisi üklemek. sakın update programını yüklemeyin. sonrasında nemesis açılınca zaten başka başlıklarda yazan işlemleri yapmanız. ancak orada bir tuş var bir altta bir üstte. üsttekine basın. yenile tarzında ona basmayı unutayın. işte bu kadar. internetten product codenizi bulun. kesinlikle ama kesinlikle cep telefoncuya vermeyin telefonunuzu. en azından bu konuda. uyarmadı demeyin. yazık dünya kadar paraya aynı işlemi yapıyorlar zannedersem. dünya kadar para=15. 10 düşende oldu. birisi kaç paran var dedi. sonrası kolay zaten daha bir çok yerde bulabilirsiniz. software updateyi indirin falan filan. telefondan birşey anlamadan ben bile yaptım.

abdlkrm

Üye
yapılması gerekenler 1-Nemesisi kurun. 2-Telefonu herhangi bir usb kabloyla pcye bağlayın. 3-Nemesisi açın BÜYÜTEÇ e tıklayın 4-Phone Info ya tıklayın. 5-(scan falan hikaye)Sağ taraftaki product code kısmında ENABLE kutucuğunu işaretleyin. 6-İnternetten bulduğunuz telefon modelinize ait kodunuzu (Türkçe versiyon kodunu)yazın 7-Write a tıklayın(error yine yazacaktır siz 1-2 kere daha tıklayın,onay falan beklemeyin Nemesisi kapatın normal güncellemnize başlayın

kral007x

Üye
aga çok saol bu iyiliğin için paşamsın xD

volcapan

Üye
sağol

ahenk

ahenk

Üye
yapılması gerekenler 1-Nemesisi kurun. 2-Telefonu herhangi bir usb kabloyla pcye bağlayın. 3-Nemesisi açın BÜYÜTEÇ e tıklayın 4-Phone Info ya tıklayın. 5-(scan falan hikaye)Sağ taraftaki product code kısmında ENABLE kutucuğunu işaretleyin. 6-İnternetten bulduğunuz telefon modelinize ait kodunuzu (Türkçe versiyon kodunu)yazın 7-Write a tıklayın(error yine yazacaktır siz 1-2 kere daha tıklayın,onay falan beklemeyin Nemesisi kapatın normal güncellemnize başlayın
işte bu teşekkür denedim oldu

mıstıkcan3526

Üye
arkadaşlar resimli anlatım yaparsak sevinirim çünkü aynı hata devam edio yardım lütfen

masuk1979

Üye
teşekkürler çok saol

bilim.fuarı

Üye
nemesis 12 versiyonu bazı telleri tanımıyor arkadaşlar yeni versioonu 14 onu indirip kurarsanız sorun kalmayacak ve uğraşada gerek kalmayacak.

hamitgurun

Üye
arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu ben çözdüm 1.0.38.14 versiyonnu yükleyin f1b upgrade die bi kısayol atacak onu açtıktan sonra programı açın nokia pc suiteyi çıkış yapın bu şekilde görüyor. bende çok uğraştım ama sonunda yayptım. kolay gelsin

dglysf

dglysf

Üye
tamam kardesim su nemesisi bi anlatın bari tam olsun:oke:

mehaz

Üye
o kadar uğraştım , saatlerimi verdim nihayet çözdüm.

Kaç kere mesajda yazdım. Bir yardım edecek kimse çıkmadı.. Oysa ben yaptım diyenler varsa hepsi bencil, kendini düşünen zavallılar. yaptın ama nasıl yaptın burada yapamayanlarda var bir paylaş. YOK olmaz ben yaptım ..

Telefonunu TR alanlarda zaten sorun yok. Onlar zahmetsizce güncelleme yapabiliyor. Belki de ben yaptım diyen bencil ler onlardır .....

Neyse uzun uğraşlar sonucu nasıl yaptım onu anlatayım..

Nemesis programının nasıl kullanılması gerektiğini bir kaç arkadaş yazmışlar .Sağol sunlar.
Bu programın derdi kurulumla alakalı değil onu bir kenara koyalım. Olduğu gibi kurun. Next and next ..program kurulsun.

Denetim masasından program ekle kaldırdan Nokia Cable Driver diye bir yazılım varsa ki var (Nokia Software Uptade bunu aotumatik kuruyor..) Sorun burada.. Sonra aygıt yöneticisinden bağlantı noktalarından telefonumuz için olan portu silin.. Bende bu yazılım com12 yi kullanıyor.
Oysa bu yazılım yokken Com9 çalışıyor ki bunda hata vermiyor.

Bu yazılımı kaldırın Nemesis Hata vermiyor. Değişiklikleri kaydedin. Sonra Nokia Software Updateri programını kurun. Göreceksiniz ki Nemesisi Error verecek.. Artık güncelleştirme yapabilirsiniz.

Tekrar nemesisi kullanmak isterseniz yine aynı kablo driveri silersiniz.
Kolay gelsin

(Sonra aygıt yöneticisinden bağlantı noktalarından telefonumuz için olan portu silin.. Bende bu yazılım com12 yi kullanıyor.
Oysa bu yazılım yokken Com9 çalışıyor ki bunda hata vermiyor. )

BENDE BURAYI ANLAMADIM PORT DEDİĞİN NERDE TELEFONDA MI PC DE Mİ NERDE OLDUĞUNU YAZARSAN TÜRKÇE OLARAK KULLANABİLCEM TLF...

hkn_slha

Üye
ya arkadaslar nss benım telefonu gormuyor,delircem ya

eskibiruye

Üye
arkadaşlar benim telefonumun N80 ve yazılım kodu 0535761 budur ve kutusunda bu telefon finlandiya yapımı diyor.şimdi verilen N80 türkçe dil kodunu girmelimiyim sizce, Güncelleme yaptıktan sonra türkçe olması için verilen kodlar girilmelidir Nemesiss ile demişler ama ben bilmiyorum ki belki güclelledikten sonra Türkçe'ye geçebilirim kod girmeden bunu nerden bilecem.
Made in Finlandiya yapımı demek içerisinde Türkçe dil kodu yok anlamına gelir mi?

hegoat

Üye
arkadaşlar benim telefonumun N80 ve yazılım kodu 0535761 budur ve kutusunda bu telefon finlandiya yapımı diyor.şimdi verilen N80 türkçe dil kodunu girmelimiyim sizce, Güncelleme yaptıktan sonra türkçe olması için verilen kodlar girilmelidir Nemesiss ile demişler ama ben bilmiyorum ki belki güclelledikten sonra Türkçe'ye geçebilirim kod girmeden bunu nerden bilecem.
Made in Finlandiya yapımı demek içerisinde Türkçe dil kodu yok anlamına gelir mi?

kodların Made in le falan alakası yok. hepsi aynı fabrikadan çıkan ürünler. sadece satılacağı ülkelere göre ayrıldığı için her telefona 3-5 dil yükleniyor bu kodlardan her biri içerdiği dillerin olduğu programın kodu.
yasal yollardan gelen garantili telefonlarda sorun çıkmaz ancak kacak gelen, grey telefonlarda kod değiştirilmeden türkçe yüklendiği için siz telefon yazılımını güncellerken içindeki koda göre yazılımı yükleniyor.

eskibiruye

Üye
kodların Made in le falan alakası yok. hepsi aynı fabrikadan çıkan ürünler. sadece satılacağı ülkelere göre ayrıldığı için her telefona 3-5 dil yükleniyor bu kodlardan her biri içerdiği dillerin olduğu programın kodu.
yasal yollardan gelen garantili telefonlarda sorun çıkmaz ancak kacak gelen, grey telefonlarda kod değiştirilmeden türkçe yüklendiği için siz telefon yazılımını güncellerken içindeki koda göre yazılımı yükleniyor.

Benim telefonum kaçak değildi ama Ben kodunu her ihtimale karşı değiştirdim.Yazılımı güncelledim ve şu an bir çok dilde kullanabiliyorum Türkçe dahil.
Peki sence şu an yine Nemesiss kullanarak eski kodunu yükleyebilirmiyim.Yada yüklemem gerekirmi veyahut yüklersem herhangi bir kötü şeye sebebiyet verirmiyim.Çünkü eski kodunu yüklemek istiyorum orjinal hale getirmek için. Ne yapmalıyım?
cevap içinde teşekkür ederim ayrıca

muhtar4878

Üye
eyvallah

kfyonur

Üye
arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu ben çözdüm 1.0.38.14 versiyonnu yükleyin f1b upgrade die bi kısayol atacak onu açtıktan sonra programı açın nokia pc suiteyi çıkış yapın bu şekilde görüyor. bende çok uğraştım ama sonunda yayptım. kolay gelsin

yapılacak tek şey bu sağol:)

djht

djht

Üye
aynı sorun bende de vardı. dediğini yaptım oldu.emeğine sağlık çok işime yaradı. sağolasın.

needdy

Üye
o kadar uğraştım , saatlerimi verdim nihayet çözdüm.

Kaç kere mesajda yazdım. Bir yardım edecek kimse çıkmadı.. Oysa ben yaptım diyenler varsa hepsi bencil, kendini düşünen zavallılar. yaptın ama nasıl yaptın burada yapamayanlarda var bir paylaş. YOK olmaz ben yaptım ..

Telefonunu TR alanlarda zaten sorun yok. Onlar zahmetsizce güncelleme yapabiliyor. Belki de ben yaptım diyen bencil ler onlardır .....

Neyse uzun uğraşlar sonucu nasıl yaptım onu anlatayım..

Nemesis programının nasıl kullanılması gerektiğini bir kaç arkadaş yazmışlar .Sağol sunlar.
Bu programın derdi kurulumla alakalı değil onu bir kenara koyalım. Olduğu gibi kurun. Next and next ..program kurulsun.

Denetim masasından program ekle kaldırdan Nokia Cable Driver diye bir yazılım varsa ki var (Nokia Software Uptade bunu aotumatik kuruyor..) Sorun burada.. Sonra aygıt yöneticisinden bağlantı noktalarından telefonumuz için olan portu silin.. Bende bu yazılım com12 yi kullanıyor.
Oysa bu yazılım yokken Com9 çalışıyor ki bunda hata vermiyor.

Bu yazılımı kaldırın Nemesis Hata vermiyor. Değişiklikleri kaydedin. Sonra Nokia Software Updateri programını kurun. Göreceksiniz ki Nemesisi Error verecek.. Artık güncelleştirme yapabilirsiniz.

Tekrar nemesisi kullanmak isterseniz yine aynı kablo driveri silersiniz.
Kolay gelsin

kardeş bunu da yaptım ama buda olmadı artık delircem genede saol ugrasıp yazmıssın bunları :(

Üst Alt