Neden okur insanlar?

Sponsorlu Bağlantılar

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Neden okur insanlar?
Biraz önce girdiğim bir tartışmada on kişiden yalnızca okumanın iş imkânı için olmadığını savundum. Geri kalan herkes "okuyup ne olacak insanlar? Boşa vakit kaybı." diyor.
Peki ya sizce?

paradox07

paradox07

Üye
bence okumak bir yere kadar bilgi artirmayi saglayabilir.eger insan kendini gelistirmek istiyorsa kendi ogrendigi bilgilerin ustune kafa yorup kendisi bilgi uretmeli.ben mesela universitede derslerimi goruyorum,bu bana faydali oldu ancak belli bir yere kadar oldu.staj dersleri cok daha faydali oluyor bana.

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Kısaca para için mi okur insan?

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Kısaca para için mi okur insan?
Turkiyede genel olarak malesef boyle... Sirf zevk icin istedigi bolumu okuyamayan o kadar cok insan var ki halbuki sanatci olmak isteyen guzel sanatlara muhendis olmak isteyen o istedigi bolume gitse hayat daha guzel olurdu insanlar daha cok mutlu olurdu fakat insnlar artik okuyacaklari bolume is imkani daha cok daha cok kazaniyorlar gozuyle bakiyorlar

MrExpert

MrExpert

Üye
:hmmm

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef, üzüyor bu durum beni.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Elimizden gelebilecek bir sey yok... Dusunebiliyor musunuz ya adam resim bolumunu bitirmis ama gidip ogretmen olmaktan baska sansi yok saka gibi resmen fakat yabanci ulkede adm sokakta oturuyor ve musterilerine resim cizip ayda 2500 $/€ kazaniyor...
Halk hakli ben ressamlik degil de kiytirik bir okulda resim ogretmenligi yapacagima doktor, muhendis olurum para kazanirim deniyor artik...
Kendi ailemden ornek vermek istiyorum babam universite tercihi yapacagi zaman gazetecilik falan yazmis amcam okuyup ac mi gezecen lan demis ve sildirmis tercihlerini hakliymis da o donemlerde gazeteci olup is bulmak kolay degilmis...

Mert

Mert

Üye
İnsan, koyun olmamak için okuyacak.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Başlık parası için

MrExpert

MrExpert

Üye

ilcarnefice

Üye
Birçok sebepten dolayı...

paradox07

paradox07

Üye
bazilari para icin okusa da aslinda bilgi de aliyordur ama bu soruya herkes icin kesin bir cevabin verilmesi oldukca yanlistir.bazilari is icin,para icin okur,bazilari vatana millete hizmet etmek icin okur,bazilari da her ikisini birlikte yapmak icin okur
.

Mert

Mert

Üye

Nekadar zekice cevaplar verip beni mahcup ediyorsunuz :alkis:

Tek bir anlamı olan basit bir cümleden bir çok anlam çıkarabilen birisine gayet zekice gelebilir tabi. Ama gerçekten basit bir şey.

MrExpert

MrExpert

Üye

Tek bir anlamı olan basit bir cümleden bir çok anlam çıkarabilen birisine gayet zekice gelebilir tabi. Ama gerçekten basit bir şey.

Senin basit olarak kullandığın kelimeler belki sana çok basit gelebilir ama bu kelimelerle insan çok şey kast edebilir aynı zamanda anlamlar çıkarabilir. Tabi anlayana veya Anlatabilene...

Yada boş boş laf olsun torba dolsun diye...

paradox07

paradox07

Üye
tamam beyler kavga edip birbirimizin kalbini kirmayalim.basit bir yanlis anlasilma yuzunden degmez kalp kirmaya.

Üst Alt