Neden HTC One X için ekranı tamamen kapatan ekran filmi yok?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Neden HTC One X için ekranı tamamen kapatan ekran filmi yok?
HTC yeni amiral gemisi One modelini çıkarmış olsada biz One X kullanıcıları bilgi paylaşımına devam ediyoruz.

Hepimiz bir miktar para vererek bu cihazımızı satın aldık. Ve bir çoğumuz (Belkide hepimiz :)) one gözümüz gibi korumaya başlıyoruz. Kılıflar, arka kapaklar alıyoruz. Birde ekran filmi, yada ekran jelatini aldık. Kimimiz büyük bir özenle kendimiz yapıştırdık telefona, kimimiz ise aldığımız yerde rica ettik. İşlem bitti. Fakar o da ne? Ekranın kenarlarında dikkat çekici bir açıklık kaldı. Kimimiz boş verirken kimimiz bunun sebebini oldukça merak ediyoruz.

Bunun sebebi nedir peki? Neden durum bu, hiç bir jelatin ekranı tam kapatmayacak mı? Ne yazık ki hayır. Cihazımızda bulunan Gorilla Glass dış camının 2.5d modeli kıvrımlı çizgileriyle bu duruma olanak tanımıyor. Böyle bir jelatin üretilse bile zamanla kalkacak ve işlevini kaybedecektir.

Yani yapabileceğimiz şey ekranın kenarlarını biraz daha özenli kullanmak, tasarıma entegre edilmiş kıvrımlı ekran modelinin tadını çıkarmak :)

• Beğen
Tepkiler: emreli01

emreli01

emreli01

Üye
:tşk:

epts

epts

Üye
ilginç. Teşekkürler uğur hocam

060560540

Üye
Doğru bir tespit...Ben çizilen,bozulan ekran koruyucumun yerine yeni bir ekran koruyucu uygulatım.Uygulatmaz olaydım.Vuuuu supermiş ekranı tamamen kapadı diye sevinirken.1 dakkaya kalmadı kenarlardan atmaya başladı ve geri donup para iadesi aldım...Bunu satıcınız lafına kanarak uygulattığım için mecburen para adesi yaptılar.
Evet doğru ekranı kaplayan koruyucular malesef yok.He var diye uygulayanlar ise geri atacaktır emin olun.

Burada bilgisi olan yada olmayan dostlar şunu söylemeliyim.Siz siz olun ekranınızı ve ekran koruyucunuzu sakın kolonyalı mendil yada ıslak mendille temizlemeyin...
Piyasada satılan ekran temizlik spreyleri ile özel bezleri mevcut bunları kullanın.Koruyucu yada ekran farketmez,elbette çizilecektir zamanla,fakat bunu hızlandırmak yada geciktirmek bizim elimizde...

Ben şuan ekran koruyucu kullanmıyorum.Galaxy s3 vari yandan kapaklı kılıf kullanıyorum.Hem kasa korunuyor hem ekran.Leke yaglanma olunca bahsettiğim spreyle temizliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt