neden herkes hacker değil

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jackjack

jackjack

Üye
    Konu Sahibi
neden herkes hacker değil
Hackerlar internet dünyasının haylaz çocukları denebilir.Çünkü istediklerini yapabiliyorlar internette buda bir ayrıcalık veya imtiyaz gibi görünüyor.Çoğu insanıda cezbediyor.Peki neden herkes hacker olmuyor ?

Aslında hacker işlerini biraz öğrenenen hemen hemen herkes hacker olmak için birşeyler yapmaya başlıyor.Fakat bir süre sonra çoğu ya hacker olduğunu sanıyor ya bırakıyor yada "lamer" olup çıkıyor.Bunun nedeni hackerlığın tahminden daha karmaşık bir iş olmasıdır.

İşte tüm sorun burdan kaynaklanıyor "hacker" olan kişi 10 dk da hacker olmaz.Aslında hacker olan kişi kendini hacker olarakta nitelendirmez.Dünya hackerlarının çoğu bilgisayar sektöründe büyük şirketlerde çalışan veya çalışmış yada en azından bilgisayar işini iyi bilen insanlardır.

Dışardan bakınca yaptıkları işler çok kolay görünüyor.Biraz araştırma yapınca bir sürü alet edavat bulabiliyor bu alet edavatlarlada herşey yapılabilir.Yoksa yapılamaz mı ?

Yukarda bir yerde "lamer" geçti.Peki nedir bu lamer.Lamerler kısaca az iş çok laf yapan insanlardır.Bana şu maili hackle,ben bu programı buldum bana şu programı verin,ben dün şu siteye şu programla saldırdım site çöktü,şu trojan yeni çıkmış hadi kullanalım(aylık dergi sanki(!))... diyip dolaşan internet ucubeleridir.Çoğu kendini hacker sanar ve kendince birşeyler yapmaya çalışır.Birşeyler yapmaya çalışmak iyi birşeydir ama bu işler yıkıcı olunca iyiliği kalmıyor ne yazıkki.

Peki bu hackerlar ne yapar.Kısaca şöyle özetlersek ; okur , araştırır ve yine okur.Çünkü bilgiyi almanın en iyi yolu okumaktır.Yani hackerlar gidip bir programla ben hacker oldum demez.Bu insanların programları beyinleridir.Analitik düşünürler ve mantıklı adım atarlar.

Şimdi asıl konuya dönelim neden herkes hacker değil ? Çünkü herkesin günde 5-6 saatini programlama ve bilgisayar öğrenmeyle geçirecek zamanı yok.Çünkü herkesin araştırıp neyin nasıl çalıştığını öğrenmeyle kaybedecek zamanı yok.Çünkü çoğu kişi okuyup zaman öldürmektense kısa yoldan birşeylere ulaşmayı tercih ediyor.Çünkü çoğu kişi hacker olmayı manavdan 2 kilo portakal almayla karıştırıyor.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız ve hacker olmak için birşeyler yapmaya çoktan başlamışsanız bir fikre sahip olmuşsunuzdur.Şimdi önünüzde bir hayat var ve bu hayatta gerçekler var.Eğer yaşamınızdaki mesleğinizi bilgisayar içinde seçmişseniz hacker olmak için şansınız olabilir.İlk önce okuyun sonra okuyun sonra gene okuyun...kolay gelsin...
Fuzbing...

alıntıdır...

__Midas__

__Midas__

Üye
iyi bir hackeri herkes tanır fakat gerçek hackerı kimse tanımaz.

msw

msw

Üye
Çok doğru bir yazı dizisi eline sağlık...

Caine

Caine

Üye
maalesef hackerleri tanımak imkansız oluyor... yazıda anlamış olduğum ve bildğim gibi bu kendini hacker zanneden arkadaşlar hespi birer lamerdir. gerçek hacker asla ben hackerim demez ki :D
güzel bir konu ellerine sağlık

__Midas__

__Midas__

Üye
gerçek hackerlar tanınmazlar,ben hackerim diye ün salmazlar şehir efsaneleri gibi,gün ışığına çıktıklarında yanlartında mutlaka interpolden 2 kişi vardır.

DefectoR

Ben bu topici okumadım ama başlığa göre cevap verecem.

Herkes kendince hackerdir ama gel gelelim herkes hacker değildir ;)

hasank

Üye
abi hacker olmak bayaa zor is mis ben deslerime her gün 5 6 saat baksam valla üniversite birincisi olurum beah

zoom

Üye
aaa beni tanıyan yok mu :P

iOS Developer

iOS Developer

Üye
Originally posted by __Midas__@Sep 1 2005, 11:26 PM
iyi bir hackeri herkes tanır fakat gerçek hackerı kimse tanımaz...
[post=151883]Quoted post[/post]​
tuttum bunu!!! :victory:

FrontmaN

FrontmaN

Üye
herkes hacker olsaydı ohooo..

özenilen bir şey ama sonuçta gasptan başka bir şey değil

bu işlerle uğrşıp hapise girenler var

S1FR3K1R1C1

Üye
kendimi övmek gibi olmasın ama aradığınız şeyler bende mevcuttur :huhu: :haha: :haha: :kop:

Hurr

Üye
Originally posted by hackercihan@Sep 3 2005, 08:09 AM
kendimi övmek gibi olmasın ama aradığınız şeyler bende mevcuttur  :huhu:  :haha:  :haha: :kop:
[post=152960]Quoted post[/post]​
Kanaatimce sen hacker falan değilsin ya bi takım util programları kullanarak bişeyler yapmaya çalışan lamersin ya da newbiesin ;)

Benim bildiğim hacker kendisine ben hackerim demez ;)

son olarak bi düzenleme, eğer gerçekten hacker dünyasında isen lamer ve newbie lerin hackerlerin yanında ne kadar aciz bi durumda olduklarını da bilirsin ;)

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
eğer bi hacker olacaksan kendin kendine has bi program yap...baskalarının programlarını kullanma..ki eminim herkes öle yapıo...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Hiç işim olmaz. :ehe:

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
bende bi hevestir gidio..ama uraşmam...

rapci_cariye

Üye
herkes hacker olsadııı :P dünyada internet kullanımı sıradan kullanıjılar arasında :)'te % tüşerdi!
COPSSSS :D

iOS Developer

iOS Developer

Üye
Originally posted by Gokhan43@Sep 4 2005, 11:12 AM
Hiç işim olmaz. :ehe:
[post=154189]Quoted post[/post]​
gökhan hacker adayları için bir adres vereyem mi?? ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...