ne zaman ehliyet alabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

serseri32

serseri32

Üye
    Konu Sahibi
ne zaman ehliyet alabilirim
ben 88 şubat 4 doğumluyum ve ehliyet almak istiyorum.bana dediler ki aralık ayında git zaten 2 ay sürüyor kurs yaşını dolduruncada ehliyetini alırsın?doğru mu dediler acaba???

mAd_girL

mAd_girL

Üye
kurs yaşını doldurunca ehliyet alırmışsın ( ayhh ne zekiyim dimmiiiii )

mavizeybek

mavizeybek

Üye
ehliyet alman için 18 yaşını doldurman gerekiyor. ben bir terslik göremiyorum yani alırsın.

şmdiden iyi şanslar

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
88 şubat 4 diye bir tarih mi var?

serseri32

serseri32

Üye
    Konu Sahibi
yani 4 şubat 1988

cllgr

cllgr

Üye
<div class='quotetop'>(serseri32 &#064; Nov 20 2005, 11&#58;02 PM) [post=211872]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
yani 4 şubat 1988
[/b][/quote]
18 yaşını doldurunca alabilirsin,buda 4,şubat,2006 da doluyor.kurs da iki ay sürüğüne göre bu tarihden iki ay öncesinden başla kurslara.kurslardan sonra kazanırsan 10-15 gün içerisinde ehliyeti veriyorlar.sana kolay gelsin şimdiden.

ibonline

ibonline

Üye
aynen arkadaşın dediği gibi 18den gün alman lazım
benim ehliyeti alış senem 2001 olmuş yaşlandıkmı ne?

gentleman

gentleman

Üye
2007 elinde olur

msw

msw

Üye
Arkadaşlar neden bu kadar acele ediyorsunuz...

serseri32

serseri32

Üye
    Konu Sahibi
araba aldım da ondan acele ediyom

D3N1Z

D3N1Z

Üye
Evet bende sordum sınav gunu gun olarak 18 yaşında oldun mu alıyorsun sen işi garantiye al ocak ayının ortasında yazıl ahh ahh ok:

ahh bana daha 1 yıl 5 var neyse sayılı ay çabuk geçermiş

serseri32

serseri32

Üye
    Konu Sahibi
bende gün sayıyordum bi zamanlar.

aTTra

Üye
" B " sınıfı Otomobil / Kamyonet / Minibüs ehliyeti alman için 18 Yaşını bitirip 19 yaşından gün alman gerekli. Fakat yukarıda ibonline arkadaşımız, 18 yaşından gün aldığında demiş, maalesef değil..

04 Şubat 1988 Doğumlu birisi, 05 Şubat 2007 günü 19 yaşından gün almış, 18 bitmiş olur... Senin yaklaşık 1 sene, 3 ay beklemen gerekecek.

Eğer o zamanda stajerlik olayı çıkarsa, senin gerçek ehliyetini alman 2009&#39;u bulur. Dua et çıkmasın..

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
hayır yaşın dolmadan başvuramıosun yaşın dolduktan yaklaşık 3 ay sonrada ehliyetin elinde bende mayısta aldım ordan biliorum

darkred

darkred

Üye
ewt arkadaşım aTTra nın ve &#39;delmira&#39;nın dediği gibi 05 şubat 1988 günü kurslara başvurabilirsin.merak etme sayılı gün çabuk geçiyoo bende sayıyodum bir zamanlar gerçi hala sayıyorum 15 gün içinde cebime koyucam inşallah ehliyetimi

RockFord Fosgate

Üye
ewet yasını doldurman ve bı sonrakınden gun alman gerek:(

hasisa

hasisa

Üye
<div class='quotetop'>(ibonline &#064; Nov 20 2005, 11&#58;43 PM) [post=211915]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
aynen arkadaşın dediği gibi 18den gün alman lazım
benim ehliyeti alış senem 2001 olmuş yaşlandıkmı ne?
[/b][/quote]
dur hele ya yaşlanma sıran gelmedi daha
benim ehliyet alış tarihi 1986.nasıl yaşlanmışmıyım

serseri32

serseri32

Üye
    Konu Sahibi
bana o zman yanlış dediler.bende heyecanlandım ehliyet alıcam diye.neyse bizde polislere yakalanmayız olur biter.1 sene dişimizi sıkıcaz.

Tayfuns

Üye
valla yaşım 20 ehlıyetı 2 yıl once almam lazımdı ama ne ehlıyete nede arabaya ıhtıyac duyuyorum en guzelı tabanvay yurumek daha ıı gelıyo

aTTra

Üye
<div class='quotetop'>(serseri32 &#064; Nov 23 2005, 07&#58;44 PM) [post=213757]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bana o zman yanlış dediler.bende heyecanlandım ehliyet alıcam diye.neyse bizde polislere yakalanmayız olur biter.1 sene dişimizi sıkıcaz.
[/b][/quote]

He he hee

Bende öyle demiştim 1998 yıllarında, yaşımda 1999 yılında dolacaktı. 1 sene polise yakalanmmadan kullanırım demiştim. 1 defa bi yakalandım o zamanın parasıyla 350 mılyon vermıstım. sımdı 800 YTL.

Sen sen ol ehliyet alana kadar dıreksıyona geçme, ehliyetini aldıgın gun babandan araba iste durumunuz yerindeyse, baban zaten alacaktır, yada kendı arabasını verecektır. En azından benım zamanımda böyle olmuştu..

7 Sene olacak ehliyet alalı, 7 senedir aralıksız biniyorum arabaya.

Üst Alt